Postupujeme do WSM ligy!
Předsezónní cíl je splněn. Hokejisté Frýdku-Místku po prvenství ve východní skupině 2. ligy zvládli i boje v kvalifikační skupině a už po třech odehraných zápasech slaví postup do WSM ligy. Rozhodlo o tom čtvrteční utkání na ledě Tábora, kde svěřenci Jiřího Juříka a Marka Malíka ve druhé třetině otočili nepříznivý stav a díky třem bodům Tomáše Franka nakonec zvítězili 5:3.
5. kvalifikace, čtvrtek 7.4.2016, Zimní stadion města Tábor
3:5
2:1, 1:3, 0:1
HC Tábor
Klestil (Novák) – Klíma,Kanov, Heršálek, Dvořák, Havran,Černý, Kolomý, Liška – Boháč, Vaniš, Polodna, Kellner, Matušík, Seidl, Blažek, Pechánek, Březina, Dudák, Kadilák
Šimboch (Daneček) – Dresler, Polák, Krutil, Foltýn, Kowalczyk, Fišera, Matyáš, Adámek, Polák - Franek, Piecha, Sonnek, Klimša, O. Kovařčík, Samiec, Chmielewski, Káňa, Cienciala, Luka, Jaroš, Christov
Branky a nahrávky: 13. Vaniš (Boháč), 16. Kellner (Boháč, Černý), 34. Kolomý (Boháč, Vaniš) - 4. Franek (O. Kovařčík), 26. Káňa, 26. Franek (Kowalczyk, Piecha), 31. O. Kovařčík (Franek, Cienciala), 48. Klimša (Dresler). Vyloučení: 7:8, navíc Jaroš (F-M) 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3421. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 3:4, 3:5.

I přes vedoucí branku Rysům 1. třetina nevyšla

Ihned po startu zápasu bylo jasné, že se početné publikum nudit nebude. Po padesáti vteřinách hry měl solidní šanci domácí Kellner a Juraj Šimboch musel poprvé předvést své kvality. Na druhém konci hřiště volný Piecha neuspěl, ale v půlce čtvrté minuty se už Frýdecko-místečtí mohli radovat.

V zárodku úvodní branky Rysů byl navrátilec do sestavy Ondřej Kovařčík, po jehož přihrávce vypálil Tomáš Franek a ten s výrazným přispěním brankáře Klestila poslal hosty do vedení. To se mohlo v dalších chvílích zdvojnásobit, ovšem Pavel Kowalczyk ani Aron Chmielewski tentokrát na Klestila nevyzráli.

Velice nepříjemné chvíle zažil frýdecko-místecký tým v rozmezí od 13. do 16. minuty. Nejprve se parádní individuální akci zaskvěl Marek Vaniš, který s pukem na holi projel značnou část hřiště a bekhendovou střelou k tyči vyrovnal na 1:1. O dvacet sekund později měl další šanci Tábora Matušík, nicméně Kohouti se z obratu radovali až v čase 15:27, kdy se střelou z mezikruží prosadil David Kellner.

Zvrat zápasu dirigoval Tomáš Franek

Po změně stran dvakrát zahrozil autor prvního gólu Tomáš Franek, ale puk z jeho hokejky v obou případech táborskou klec těsně minul. V šestadvacáté minutě si další slabší chvilku vybral Klestil, na kterého Tomáš Káňa vystřelil z nulového úhlu a kotouč se nečekaně zjevil za brankovou čárou.

Kolomého vyhození puku mimo hřiště vzápětí znamenalo přesilovou hru pro Frýdek-Místek, jenž tuto výhodu po necelé půlminutě využil ve vedoucí branku. Jmenovitě se o ni postaral aktivní Tomáš Franek, který napřáhl ke střele od modré čáry a vrátil tak vedení na stranu Rysů.

Ještě veseleji bylo na frýdecko-místecké střídačce krátce po polovině zápasu – Ondřej Kovařčík se ocitl sám v prostoru mezi kruhy a přesnou střelou navýšil hostující vedení na 4:2. Tento stav však vydržel jenom chvíli, jelikož v 34. minutě rozradostnil velice sympaticky zaplněné ochozy táborského stadionu Filip Kolomý - 3:4.

Postup Frýdku-Místku zpečetil Klimša

Na začátku závěrečné dvacetiminutovky stála za vyzdvihnutí pouze příležitost Tomáše Franka, který se střelou z otočky marně snažil zkompletovat hattrick.

Důležitý krok k vítězství i k potvrzení postupu do vyšší soutěže udělali hráči Frýdku-Místku v osmé minutě třetí třetiny, když Klestila z dorážky překonal David Klimša.

Kohouti bojovali i za stavu 2:4 a sympaticky se snažili o snížení. To ale nepřišlo ani v domácích přesilových hrách, a tak se Frýdek-Místek po závěrečném klaksonu mohl radovat z vysněného postupu do WSM ligy.