Frýdek-Místek si připsal další kvalifikační vítězství, když zvítězil v Jablonci 5:3 a vede skupinu o postup
3. kvalifikace, pátek 1.4.2016, Jablonec nad Nisou
3:5
1:0, 0:3, 2:2
HC Jablonec n. Nisou
Stejskal – Petrmichl, Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Abrahám, Pulec, Šulc, Bříška, L. Tondr – Nevyhoštěný, Demel, Peřina, Mulač, Brokeš, Frk – Homolka, Hric. Trenér Zeman.
Daneček – Dresler, Krutil, Foltýn, Kowalczyk, Fišera, Matyáš, Kvapil, Polák, Franek, Piecha, Sonnek, Klimša, Samiec, Chmielewski, T. Káňa, Cienciala, Meidl, Luka, Jaroš, Christov. Trenéři: Mgr. Jiří Juřík a Marek Malík, vedoucí: Martin Kurajský
Branky a nahrávky: 11. Demel (Pavlů, Čechura), 46. Petrmichl (Bříška, Tondr), 57. Brokeš (Abrahám, Nevyhoštěný) – 25. Káňa (Matyáš, Luka), 26. Chmielewski (Káňa, Cienciala), 40. Cienciala, 50. Piecha (Kowalczyk), 52. Polák (Samiec, Piecha) Vyloučení: 7:9, navíc Mulač (Jablonec) 10 minut Využití: 3:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 700 Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3,2:5, 3:5.
Mgr. Jiří Juřík: „První třetina nám nevyšla, když jsme nedokázali využít některé šance a domácí využili přesilovou hru. Hlavně jsme však měli problémy s rozměry hřiště, které je v Jablonci to nejmenší, co pravidla ČSLH dovolují a chvíli nám to přeci jen trvalo. Od druhé třetiny už jsme hráli to, na co byli hráči připraveni a začali jsme využívat i šance včetně přesilových her. Domácím se pokaždé podařilo snížit na rozdíl jediného gólu, ale na to naši hráči našli odpověď a zápas dovedli až do vítězného konce.“

Ke svému druhému kvalifikačnímu utkání o postup do WSM ligy nastoupili hokejisté Frýdku-Místku na ledě vzdáleného Jablonce nad Nisou. Svěřenci Jiřího Juříka a Marka Malíka měli před tímto zápasem na svém kontě tříbodový zisk, když dokázali v prvním zápase zdolat doma Tábor 4:1. Ten naopak přestřílel v sobotu 26. března doma Jablonec vysoko 8:2. Jablonec tak neměl zatím na svém kvalifikačním kontě ještě ani bod. Frýdecko-místečtí byli před zápasem pasováni do role favorita zápasu.

Utkání, kterému předcházelo slavnostní buly v podání šéftrenéra české biatlonové reprezentace Ondřeje Rybáře, začali aktivněji hostující hráči, kteří se mohli už v závěru první minuty dostat do vedení, když se do přečíslení dostal Chmielewski s Lukou, ale prvně jmenovaný zvolil místo přihrávky střelu, se kterou si domácí Stejskal poradil. I v další části byli frýdecko-místečtí aktivnějším týmem, ale gólového zápisu se nedočkali. Ve čtvrté minutě to mohl být jablonecký Tondr, kdo mohl skórovat, když se zmocnil puku až za hostující obranou, ale bekhendový blafák na Danečka neplatil. Při dalších šancích úřadovali na obou stranách brankáři, kteří tak drželi své čisté konto. V jedenácté minutě sevřeli domácí hráče Frýdku-Místku v jejich obranné třetině, kdy na lavici hanby pobýval Jiří Polák. Výsledkem jejich tlaku byla úvodní branka v podání Tomáše Demela, který ranou z pravého kruhu překonal Lukáše Danečka – 1:0. Blízko vyrovnání byl David Klimša, který se tlačil před domácí branku, ale v nejméně vhodný okamžik mu podklouzly brusle a z nadějné šance nakonec nebylo nic. Na druhé straně nebezpečně zahrozil Tondr s Brokešem. Druhý jmenovaný byl až moc blízko Danečkovi a nedokázal tak nijak zahrozit. Na začátku šestnácté minuty se ve vyložené šanci ocitl Martin Piecha, který byl ovšem atakován nedovoleně. Z nařízeného trestného střílení se však hráčům od řeky Ostravice vyrovnat nepodařilo a stále tak platilo jednobrankové vedení domácích. V závěru úvodní periody si hostující družina připravila několik vyložených šancí ke skórování, ale Stejskal si poradil s pokusem Káni, Meidla i Poláka a tak po úvodních dvaceti minutách hry vedli hráči Jablonce díky brance Demela 1:0 z jedenácté minuty.

Začátek druhé třetiny dohrávali frýdecko-místečtí v početní výhodě, ale převahu jednoho hráče v poli navíc využít nedokázali, když v cestě za úspěchem jim stál Stejskal, když dokázal zneškodnit šance Ciencialy či Dreslera. V pětadvacáté minutě se skóre měnilo podruhé, když Tomáš Káňa přetavil své zkušenosti ve vyrovnávací branku – 1:1. Jen pár vteřin po vyrovnání si nedovoleně počínal domácí Petrmichl, který vyfasoval dvouminutový trest za hákování. Jeho pobyt na trestné lavici ukončil přesně po šedesáti vteřinách hry Aron Chmielewski, který dorazil střelu Tomáše Káni přes Stejskalův beton – 2:1. Z kraje druhé poloviny zápasu měli domácí výhodu přesilové hry, ale vyrovnání se nedočkali. Ve 35. minutě dohrál nesportovně Demel Kvapila, který po jeho zákroku zůstal ležet. Tenhle nepotrestaný zákrok nezůstal bez odezvy a na ledě se strhla potyčka, ze které poslali rozhodčí Dreslera na 2+2 minuty a Chmielewského na dvě minuty na trestnou lavici. Z domácích to byl Demel, který rovněž usedl na trestné lavici a domácí tak měli k dispozici čtyřminutovou hru s jedním hráčem v poli navíc. Šanci domácích na vyrovnání v početní výhodě ukončil v polovině osmatřicáté minutě Tondr, který po skončení trestu Dreslera nabídl právě Frýdku-Místku přesilovou hru. Tu dokázal po chybě Bříška v obranném pásmu využít David Cienciala a dal tak větší klid na hokejky svých spoluhráčů – 3:1.

Začátek třetí třetiny patřil oběma brankářům, kteří úvodní pozdravy soupeře zvládli. Do velké šance se dostal Krutil, ale bohužel nezamířil přesně. Jenže na začátku 46. minuty už pálil přesně kapitán Jablonce Jan Petrmichl, který snížil na rozdíl jediného gólu a dal tak zápasu nový náboj – 3:2. Další šance domácích končily na obranné hrázi Frýdku-Místku. Když už se domácím podařilo ohrozit hostující branku, tak byl úspěšný Daneček. Odskočit na dvě branky mohli hosté v dalším přečíslení dva na jednoho, ale přihrávka se k Polákovi díky obrannému zákroku Pavlů nedostala. O minutu později byl vyloučen domácí Abrahám za držení a nabídnutou početní výhodu využil Martin Piecha, který přetavil přihrávku Kowalczyka ve čtvrtý gól Frýdku-Místku – 4:2. Jablonečtí chtěli co nejrychleji odpovědět, ale jejich trochu nezodpovědnou hru potrestal Jiří Polák, který zakončil přesně – 5:2. Po páté inkasované brance domácí marně hledali odpověď, která by je vrátila zpátky do zápasu. Místo toho museli v 53. minutě bránit další oslabení. Blízko již šesté branky byl Tadeáš Jaroš, ale ten při zakončení nemířil přesně. Závěrečná pětiminutovka zápasu nabídla ještě pořádné drama, když domácí hráli přes minutu a půl dlouhou přesilovku pět proti třem. Tu využít nedokázali, ale v klasické početní výhodě se prosadil Tomáš Brokeš, který poslal puk až do horní části Danečkovy branky – 5:3. Jabloneckým ovšem moc času nezbývalo a tak se snažili o další gól. Ten nepřicházel a tak si místo toho alespoň vynutili faul Ciencialy. V početní výhodě byl blízko dalšího gólu Bříška, ale toho vychytal skvěle Lukáš Daneček, který tak sebral domácím veškeré naděje na bodový zisk.

Hokejisté Frýdku-Místku dokázali ve svém druhém kvalifikačním utkání o postup do WSM ligy uspět a usadili se v čele kvalifikační skupiny. V pondělí čeká družinu trenérů Juříka a Malíka volný los, když se bude znovu bojovat v Jablonci, kam zavítá Tábor. Právě ten bude ve čtvrtek 7. dubna od 18 hodin hostit hráče Frýdku-Místku.