Volevecký - Štibingr, Žovinec, Vráblík, Klikorka, Pavlák, Tomov, Černohorský - Bernovský, Kuťák, Vildumetz - Costa, Eberle, Sihvonen - Hauser, M. Toman, Chlubna - Krupčika, Pajer, Plos. Trenér: Jaroslav Nedvěd.

Švančara - Haman, Š. Havránek, Pacalaj, Zbořil, Hrbas, Výtisk - Svačina, Macháček, Ostřížek - Haas, Marosz, Cedzo - Ramik. R. Veselý, Kucsera - Matiaško, Šilar, Homola. Trenér: Martin Hrnčár.

31. Svačina (Haman, Ostřížek), 50. Šilar (Hrbas, Výtisk), 54. Cedzo (Marosz, Haas)
Střely na branku: 33:31 (9:10, 8:14, 16:7)
Zblokované střely: 23:7
Vhazování: 22:25
Rozhodčí: Zavřel, Kosnar - Kokrment, Hradil
Diváci: 700

Daniel Tvrzník (asistent trenéra HC Stadion Litoměřice): Bohužel, ty domácí zápasy jsou jako přes kopírák. Nemůžeme říct, že jsou špatné, ta hra má slušné parametry. Ale hoříme v koncovce a nedáváme góly a na jeden, dva, se těžko ty zápasy budou vyhrávat. Až na krátký výpadek ve druhé třetině jsme byli lepší. Soupeř ale potrestal každou naší chybu a my jsme trefili dvě tyčky. Měli jsme dál několik šancí, ale nejsme schopni dát gól. Ani přesilovky nám tentokráte nepomohly a bohužel jsme za to trestaní. Domácí utkání prostě výsledkově nezvládáme, což je velká škoda.

Martin Hrnčár (trenér HC Frýdek-Místek): Po šesti hodinách v autobuse vyhrát v Litoměřících, které působí velmi dobrým bruslařským dojemem, 3:2, je velký úspěch. Až na pár chyb jsme celý zápas zvládli velmi dobře, i v útoku, i v obraně. Dali jsme dva krásné góly, jeden šťastný, který nám ten zápas asi rozhodl. Jsme spokojeni nejen s výsledkem, ale i s předvedenou hrou. Musíme ale zůstat nohama na zemi a pokračovat v tvrdé práci.

Rysi odjížděli na sever Čech s vědomím, že se jim proti Litoměřicím v posledních vzájemných zápasech výsledkově dařilo. Blízko gólu jsme byli už ke konci páté minuty, kdy Haas pálil do brankové konstrukce domácího Stadionu. Skóre se měnilo až ve 13. minutě, kdy Dominik Pavlák dostal puk na modrou čáru a jeho nastřelený puk si přeci jen našel skulinku až za Švančarova záda - 1:0. Tímto hubeným stavem skončila nakonec úvodní dvacetiminutovka.

Po první změně stran se rysi hnali za vyrovnáním nepříznivého stavu. Po gólu volaly již šance Pacalaje, či Macháčka, ani jeden z frýdecko-místeckých hráčů si na gólmana Voleveckého nepřišli. Až v čase 30:05 korunoval tlak rysů s trochou dávkou štěstěny Vladimír Svačina, takže v Kalich aréně se začínalo odznova - 1:1. Rysi si v závěru třetiny zbytečně zkomplikovali svou situaci, když obránce Hrbas obdržel za hru vysokou holí trest na 2+2 minuty. Paradoxně to byli ale hosté, kteří si vypracovali velkou příležitost, Ramik svůj únik kličkou do forhendové strany gólově ale nezakončil.

Třetí část zápasu pokračovala zbytkem Hrbasova trestu a domácí z ní vytěžili pouze střelu do tyče zásluhou Kuťáka. V dalším průběhu se s góly konečně roztrhl trochu pytel a naštěstí to začalo padat i hráčům v bíločervené kombinaci. V čase 49:41 se poprvé v tomto utkání ujali vedení frýdecko-místečtí hokejisté zásluhou kuriózní trefy Tomáše Šilara. Ten ještě z vlastní poloviny kluziště nahodil puk na Voleveckého branku a mladý gólman domácích se červená možná ještě teď. Skákající puk totiž chtěl zkrotit svou lapačkou, jenže promáchl a černá pryž skončila přesně u jeho levé tyče - 1:2. Radost hostů trvala pouhých 161 vteřin, když si na levém kruhu klepl hokejkou o led Roman Vráblík a jeho následná křižná rána do šibenice znamenala srovnání stavu na 2:2. Rysi si přeci jen vzali vedení nazpátek v čase 53:47. Haas od levého mantinelu našel na druhé straně kluziště Marosze, který prokázal parádní přehled a přihrávkou z jedné připravil v podstatě tutovku pro skórujícího Adama Cedza - 2:3.

Sérii tří utkání na venkovních kluzištích zakončí rysi ve středu 2. října soubojem s Duklou Jihlava. Zápas začíná na pelhřimovském zimním stadionu, kde mají hokejisté z Vysočiny momentální domovský stánek, v 17:30 hodin.