Pardubické rezervě se povedl dokonalý obrat
Nad béčkem Pardubic jsme si vypracovali dvoubrankové vedení. To jsme ale bohužel udržet nedokázali. Soupeř díky zlepšené hře dokázal ve třetí třetině nepříznivý vývoj zvrátit na svou stranu a rysi tak po třech vítězných duelech vyšli tentokráte bodově naprázdno.
9., sobota 8.10.2022, hala Polárka
2:3
0:0, 2:1, 0:2

Švančara - Teper, Havránek, Ročák, Zeleňák, J. Michálek, Sova, Žůrek - Dostálek, Vrdlovec, Łyszczarczyk - Ramík, Macháček, Matěj - Bednář, Haas, Hotěk - Homola, Jobánek, Geidl. Trenér: Martin Janeček.

HC Dynamo Pardubice B

Klouček - Bučko, Zdráhal, Nedbal, Oliva, Kaštánek, Drtina - Rouha, Herčík, Půhoný - Pavlata, Kaut, Lichtag - Endál, T. Zeman, Kulhánek - Hajný, Pochobradský, M. Machač. Trenér: David Havíř.

23. Matěj, 32. Haas (Hotěk, Bednář)
35. Bučko (Drtina, T. Zeman), 45. Pochobradský (Kulhánek), 49. Endál (Kaštánek, Půhoný)
Vyloučení: 5:5
Využití: 0:0
Střely na branku: 33:37 (17:9, 7:12, 9:16)
Zblokované střely: 2:1
Vhazování: 28:43
Rozhodčí: Zavřel, Koziol - Hanzlík, Peluha
Diváci: 705

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): Dnes jsme byli málo hladoví. Začali jsme sice hokejově, měli jsme tam pěkné akce, nicméně tam nebyl ten šmrnc, který nás zdobil v tom, kdy jsme byli ustrašení z toho, že jsme hráli v oslabené sestavě. To nás tehdy zdobilo. My dnes začali hrát jako profesoři a také tak i skončili. Druhá třetina byla druhým zlomovým bodem, kdy jsme začali propadat a jakoby i soutěžit v tom, která lajna dá více gólů. Tím jsme začali soupeře pouštět do přečíslení a přestali jsme úplně bránit. Trpělivý soupeř začal dobře forčekovat a my se s tím nedokázali srovnat. Takže zasloužená prohra a my si z ní musíme vzít ponaučení a vrátit se do toho pokorného levelu, který nás zdobil teďka ty tři vítězství. Už v pondělí nás čeká další těžké utkání.

David Havíř (trenér HC Dynamo Pardubice B): To utkání bych hodnotil na dvě poloviny. Do druhého gólu, který dali domácí, tak my jsme tady jakoby nebyli. Vůbec nám nejely nohy, domácí byli silnější na puku. Potom nám pomohl samozřejmě kontaktní gól a ve třetí třetině bych řekl, že jsme domácí k ničemu nepustili. Vlítli jsme do toho a kluci si zasloužili za tu třetí třetinu zvítězit. Možná pomohl zvýšený hlas v kabině, trochu jsme přeskupili formace a asi jsme na to měli šťastnou ruku. Ale důležité bylo, že kluci hlavně začali bruslit. Bylo to vidět, hráli jsme více na kotouči a dostávali jsme se tím více do těch šancí.

Krátce v řadě jsme se podruhé představili domácím fanouškům v hale Polárka, kdy našim soupeřem byli tentokráte hokejisté Pardubic B. S rezervou extraligového celku jsme se střetli v prvoligové historii vůbec poprvé.

Úvodní třetina žádnou gólovou podívanou nepřinesla. Rysi sice svého soupeře jasně přestříleli (17:9), gólmani si však čisté konto v první dvacetiminutovce podrželi. To platilo ovšem jen do 23. minuty, kdy si Pavel Matěj převzal puk ve vlastním obranném pásmu, projel s ním až na druhou stranu kluziště a přes obránce Kaštánka překvapil schovanou střelou hostujícího brankáře Kloučka - 1:0. Vzápětí jsme měli velké štěstí, kdy se po chybě ve středním pásmu dostal k puku Kulhánek, najel si do zakončení a za Švančarou jen zazvonila tyčka. Ve 32. minutě předvedli domácí hráči hokejovou parádu, když černý touš putoval od Dvořáka k Hoťkovi, ten jej následně předložil jako na podnose volnému Oskaru Haasovi, a ten neměl problém s jeho umístěním do prázdné branky - 2:0. V prostřední části nakonec skórovali i hosté. V čase 34:26 se na modré čáře dostal k puku Martin Bučko, který pálil na naši bránu a brankář Švančara přes klubko hráčů před sebou nic neviděl - 2:1.

Do třetí třetiny vstoupili hosté hodně aktivně, za což byli ve 45. minutě odměněni vyrovnávací trefou. Kulhánek se důrazem prodral k naší bráně, pohotově předložil puk ke sjíždějícímu Michalu Pochobradskému a ten z blízka překonal brankáře Švančaru - 2:2. Dokonalý obrat předvedli hosté na konci 49. minuty, kdy Kaštánek pálil od levého mantinelu, gólman Švančara jeho ránu vyrazil k Lukáši Endálovi, který se nemýlil - 2:3. Rysi tak po třech výhrách vyšli tentokráte bodově naprázdno.

ZAJÍMAVÉ STATISTIKY Z UTKÁNÍ:

* Dvacetiletý útočník Pavel Matěj si svůj 16tý prvoligový start oslavil vůbec prvním gólem za frýdecko-místecké rysy v Chance lize. Pavle, gratulujeme!!

Chance liga nabere v příštím týdnu na obrátkách, kdy rysy čeká porce dalších tří prvoligových střetnutí. Už v pondělí nás čeká cesta do Šumperku, kde duel s místními Draky bude jistě prestižní jak pro frýdecko-místeckého trenéra Martina Janečeka, tak i pro gólmana Vojtu Mokreho. Oba totiž v Šumperku v minulé sezoně působili. Zápas začne na tamním stadionu v 18.00 hodin. Ve stejný čas pak začne domácí utkání s Porubou. Derby je na pořadu ve středu 12. října a fanoušci si již nyní mohou na tento duel zakoupit vstupenky prostřednictvím webového portálu Enigoo - ZDE. V sobotu 15. října čeká na rysy výjezd do Zlína. S loňským extraligistou se hraje od 17.30 hodin.