Na úvod ligové sezony starší dorost převálcoval Orlovou
K prvnímu soutěžnímu utkání nastoupili starší dorostenci Frýdku-Místku v sobotním dopoledni proti Orlové. Diváci v hale Polárka byli svědky jednoznačného vítězství domácího družstva. Úvodní dvacetiminutovka tomu však rozhodně nenasvědčovala.
1., sobota 9.9.2017,
11:4
Olšar (15. Jonáš) - Piskoř, M. Poprocký, Kolář, Popelář, Srníček, Návrat, Řehák, Pastor, Polášek, Cháňa, Hýsek, Zoubek, Janík, Škrlík, Vlček, Kanaloš, Demel, O. Poprocký
MHK Slovan Orlová, z.s.
Haken (52. Piekar) - Teplanský, Jeník, Machaczek, Sojka, Švec, Skalka, Jančar, Kaleta, Přeček, Nekarda, Vavrečka, Plánka, Zajíc
Branky a nahrávky: 3. Pastor (Polášek, Cháňa), 5. Cháňa, 14. Polášek (Pastor), 26. Hýsek (Zoubek), 31. Polášek (Cháňa), 34. Pastor (Polášek), 36. Vlček (Srníček), 44. Piskoř (Polášek, Pator), 51. Cháňa (Polášek, Pastor), 52. Hýsek (Janík, Zoubek), 52. Janík (Zoubek) - 9. Sojka (Vavrečka), 14. Nekarda (Jančar), 15. Jančar (Kaleta), 23. Vavrečka (Kaleta) Rozhodčí: Pelc - Bartek, Dohnal. Vyloučení: 2:2, navíc Zajíc osobní trest do konce utkání (Orlová). Využití: 1:0. Diváci: 46.

Od úvodních minut zápasu byli domácí aktivnější a zaměstnávali hostujícího Hakena v brance Orlové. V polovině 3. minuty se svěřenci Miroslava Kameníka dočkali první branky, když Poláškovu střelu dorazil za záda hostujícího brankáře Daniel Pastor 1:0. I nadále byli více v kontaktu s pukem hráči od řeky Ostravice, kteří v 5. minutě zásluhou Ondřeje Cháni získali dvoubrankové vedení - 2:0. Orlovští přispěchali s odpovědí po čtyřech minutách hry, když Vavrečkovu střelu Olšar nedokázal udržet a k volnému puku se dostal Kristyán Sojka, který snížil na rozdíl jediné branky – 1:2. Na svou další šanci nemuseli hosté dlouho čekat, ale obrana Frýdku-Místku jejich další protiútok zhatila. V závěru 13. minuty se v dobré pozici ocitl Vlček, ale mezeru mezi Hakenovými betony nenašel. Nedáš – dostaneš, zafungovalo během 12 vteřin. Dominik Nekarda přesnou ranou propálil domácího brankáře mezi betony – 2:2. Na další gól se čekalo necelou půlminutu. To se prosadil po Pastorově asistenci Roman Polášek, který vrátil vedení na stranu Frýdku-Místku – 3:2.

Vedení domácích hráčů platilo jen chvíli. Orlovský Kaleta poslal puk na Olšara, který jej nezachytil a k odraženému touši se nejdříve dostal Břetislav Jančar – 3:3. Po třetí inkasované brance sáhl trenér Miroslav Kameník ke střídání brankářů a hned tak v úvodním kole soutěže se představili oba brankáři rysů. Do konce první třetiny byly k vidění další šance na obou stranách, ale skóre zůstalo nezměněno.

Úvod druhé třetiny patřil hostům. Ti se dokonce poprvé v zápase dostali do vedení, když Radek Vavrečka trefil přesně pravý horní roh Jonášovy branky – 4:3. Frýdecko-místečtí byli blízko vyrovnání, když se Polášek dostal do šance s Cháňou, ale prvně jmenovaný neuspěl. V polovině 26. minuty Petr Hýsek zpracoval přihrávku Zoubka a zakončil mezi betony Hakena – 4:4. Po vyrovnání si vytvořily obě družstva další šance, ale jejich zakončení nebylo ani v jednom případě přesné. Blíže k dalšímu gólu měli přeci jen domácí, když Srníčkova rána zazvonila o tyč. Pouhé 3 vteřiny z druhé poloviny utkání ukrojila časomíra, když Roman Polášek poslal svůj výběr znovu do vedení – 5:4.

Domácí se po páté brance stali aktivnějším týmem na ledě, což zúročil Daniel Pastor další brankou Kameníkovy družiny, když po vyhraném buly zamířil přesně do horní části Hakenovy branky – 6:4. Dalším úspěšným střelcem byl o dvě minuty později Tomáš Vlček, který využil přesilovou hru – 7:4. Po tomto góle dostali hosté dlouhou početní výhodu, když Tomáš Piskoř vyfasoval 2 + 2 minuty za krosček. Jenže zapomněli na zadní vrátka, kterými proklouznul Cháňa, a jeho pokus zhatili Orlovští jen za cenu nedovoleného zákroku, za který nařídil hlavní rozhodčí trestné střílení. V tom si Cháňa nevedl podle svých představ. V závěru druhé dvacetiminutovky ještě zahrozil hostující kapitán Kristyán Sojka, ale na Jonáše si nepřišel.

Závěrečná perioda nabídla ve svém úvodu několik šancí Orlové, ale strážce domácí branky si vždy poradil. Na druhé straně se v závěru 44. minuty trefil Tomáš Piskoř, který přesně pravý horní roh branky soupeře – 8:4. Hosté se nevzdávali a přečíslení dva na jednoho zneškodnil Jonáš, když uklidil do lapačky Plánkovu střelu. O pár desítek vteřin později se nevhodným způsobem na adresu rozhodčího vyjádřil Daniel Zajíc, který ještě při odchodu na trestnou lavici dal svým gestem najevo, co si myslí o rozhodnutí hlavního rozhodčího, který ho obratem poslal předčasně do kabiny. Do další šance se dostal Kolář a poté Matěj Poprocký, ale ani jednomu se nepodařilo skórovat. To na druhé straně byl blízko gólu Sojka, ale jeho projektil orazítkoval tyčku domácí branky. V jednapadesáté minutě Ondřej Cháňa přesnou střelou zvýšil na 9:4. Definitivum přinesla 52. minuta, kdy se nejprve trefil Petr Hýsek 10:4 a za 12 vteřin přidal další přesný zásah Marián Janík11:4. Frýdecko-místečtí si zbylých osm minut zápasu užívali a připravili si další pohledné šance, které už další gól nepřinesly.

Starší dorostenci Frýdku-Místku dokázali v 1. kole Regionální ligy staršího dorostu jasně přehrát Orlovou, která vzdorovala prvních dvacet minut hry. Potom převzali otěže zápasu domácí hráči, kteří zaznamenali v letošním soutěžním ročníku první dvoucifernou výhru.