Rysi ve druhém zápase vyrazili do Kadaně, kde vyhráli 4:3
Reportáže
Rysi po prohře v Karlových Varech vyrazili do Kadaně, kde vyhráli 4:3. V první třetině jsme mohli vidět hned čtyři góly, přičemž svůj první gól za Frýdek-Místek si připsal Milan Mikulík. Domácím nepomohly ani dva góly ve třetí třetině. Po dvou kolech tedy máme čtyři body.
9., neděle 10.9.2017, Stadion města Kadaň
3:4
1:3, 0:1, 2:0
SK Kadaň
Tadeáš Dvořák – Trefný, Buchtela, Szathmáry, L. Chalupa, Blaha, R. Černý – Chrpa, Hejcman, J. Havel – J. Müller, Rob, Šťovíček – Wágner, Rindoš, Tůma – Ringler, Kohút, Tupý
HC Frýdek-Místek
Strmeň – L. Kovář, Bartko, Zahradníček, Ovčačík, Haman, Piegl – Chmielewski, Pechanec, O. Kovařčík – Bajtek, Marosz, Franek – Christov, Mikulík, Kofroň – Kalus, Klimša, Kvasnica
Statistiky
Branky: 8. Šťovíček (Rob, J. Müller), 49. Buchtela (Trefný, Tůma), 55. Rob (Tůma) – 3. Pechanec (O. Kovařčík, Chmielewski), 7. Mikulík (Bartko, Christov), 12. Christov (Mikulík, Kofroň), 34. Klimša (Chmielewski, Bartko). Rozhodčí: Wagner, Luczków – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Diváků: 350. Střely na branku: 44:32. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 3:4.

Krátce poté, co Trhači na začátku zápsu nevyužili přesilovou hru, udeřil Frýdek-Místek, za který se prosadil nenápadnou střelou Antonín Pechanec. Na druhé straně mohl rychle srovnat Jakub Chrpa, ale z předbrankového prostoru rozezvučel jen tyčku. V sedmé minutě střelu Jana Bartka od modré čáry tečoval Milan Mikulík, jenž poslal hosty do dvoubrankového vedení.

Rychlá odpověď přišla z hole Martina Šťovíčka, jehož přesná střela dolétla až za záda Jana Strmeně. Na konci dvanácté minuty se Dvořákem vypíchnutý puk dostal k Vítu Christovovi, jenž neměl s dorážkou problém. V závěru třetiny si Trhači zahráli dvě po sobě jdoucí přesilovky, jenže je nevyužili, a tak se ještě část přesunula do středního dějství.

Hned poté, co se hosté vrátili do pěti, usedl na trestnou lavici domácí Robert Černý. Čtvrtý frýdecko-místecký gól měl na holi Milan Mikulík, jemuž ale radost zkazil Tadeáš Dvořák. Na přelomu duelu Kadaňští opět nevyužili přesilovku a následně byli vyloučeni.

Po potyčce ze 34. minuty měli svěřenci Jiřího Juříka výhodu o jednoho hráče, což zužitkoval David Klimša přesnou střelou k tyči. Těsně po inkasované brance pálili v početní výhodě Šimon Szathmáry a Jan Müller, oba však vychytal bývalý kadaňský brankář.

Na začátku poslední periody měli Trhači k duhu další dvě minuty v pěti proti čtyřem, ale ani tentokrát se ji nepodařilo Jana Strmeně prostřelit. Stíhací jízdu začal až ve 49. minutě Ondřej Buchtela, jenž se trefil přesně k tyči a dal domácím hráčům naději. Na rozdíl jediné branky snížil zanedlouho Luboš Rob. Centr druhé formace obešel dva obránce a střelou nad vyrážečku zaručil drama.

Kadaňští se hnali za vyrovnáním, zamkli Frýdek-Místek v jeho obranném pásmu a hosté na své následné zakázané uvolnění reagovali oddechovým časem. V průběhu poslední minuty utkání to zkoušeli svěřenci trenérů Kašeho a Koláčka v šesti, ale vyrovnat už nestihli. V samotném závěru mohl definitivně rozhodnout Milan Mikulík, který ale nedoklepl puk do prázdné branky.