2:0, 1:0, 4:0
Jonáš - Kapitanov, Chmiel, M.Poprocký, Vlček, Popelář, Miklík, Škrlík, Mička, Vavrečka, O.Poprocký, Motloch, Zajíc, Kolář, Prokop, Onderka, Stebel, Zoubek, Lednický, Cienciala Trenéři: Radim Nečas a Pavel Palát, vedoucí: Milan Prokop
HC Olomouc
Kaplan - Pippal, Přibik, Bajer, Paclik, Holoner, Vašíček, Jurča, Štefanišin, Paul, Pražan, Školut, Kořalka, Hladiš Trenér: Lubomír Kolařík, vedoucí: Martin Palinek
Branky: 4.Vlček (Lednický, Kolář), 8.Kolář, 29.Kapitanov (Cienciala, Stebel), 42.Lednický (Kolář, Vlček), 53.Vlček, 56.Motloch (Zajíc, M.Poprocký), 60.Vavrečka (Zajíc) Vyloučení: 2:2, využití: 1:0, diváci: 34

Po nevydařeném úvodním kole Eliod ligy mladšího dorostu, kdy frýdecko-místečtí padli na ledě nováčka Brumova – Bylnice, chtěli tento nezdar odčinit na domácím ledě. Jejich soupeřem bylo béčko Olomouce.

Úvodní minuty zápasu patřily domácím, kteří se rozhodli dobývat hostující branku. Kaplán však jejich pokusům odolával. Nestačil až v závěru čtvrté minuty na zakončení kapitána Frýdku-Místku Tomáše Vlčka, který tak otevřel skóre zápasu. Hosté se pokoušeli o vyrovnání, ale domácí obrana byla pozorná. Frýdecko-místečtí byli i dále aktivnějším týmem a v osmé minutě Daniel Kolář upravil na rozdíl dvou branek. Hru v početní výhodě si vyzkoušeli hosté vzápětí, ale vážněji ohrozit domácí branku nedokázali. Na druhé straně si domácí družina připravila několik šancí, ale ani ty gólem neskončily.

Druhou tercii začali domácí v početní výhodě, se kterou nenaložili v jejich zbývajících osmi vteřinách gólově. Více ze hry měli i nadále domácí, kteří své šance nedokázali přetavit v další gól. Moc práce neměl ani Jonáš v domácím brankovišti. O něco blíže k vítězství nasměroval Frýdek-Místek v polovině devětadvacáté minuty Alexandr Kapitanov, když si hostující brankář nedokázal poradit s jeho zakončením. V dalších minutách druhé třetiny gól nepadl a tak po čtyřiceti minutách hry odcházeli do šaten spokojenější hráči Frýdku-Místku.

Nástup do třetí třetiny patřil frýdecko-místeckým barvám. Přesněji Vojtovi Lednickému, který po dvaasedmdesáti vteřinách upravil skóre na 4:0. Po jeho brance byly k vidění další na obou stranách, ale ani jeden střelecký pokus se neujal. To už neplatilo v 53. minutě, kdy se podruhé v zápase prosadil Tomáš Vlček. Na jeho úspěch navázal o tři minuty později Oliver Motloch. Šestibrankový náskok svěřencům Radima Nečase a Pavla Paláta nestačil a v závěrečné minutě využil početní výhodu Radek Vavrečka, který uzavřel střelecký účet na 7:0.

Mladší dorostenci Frýdku-Místku dokázali v zápase druhého kola naplno bodovat a zaznamenali tak prémiové vítězství za tři body. K dalšímu utkání zajíždí frýdecko-místečtí hokejisté v neděli 20. září na led nedaleké Poruby.