Na úvod soutěže vysoké vítězství nad Valašským Meziříčím!
První utkání druholigové soutěže vyšlo Frýdku-Místku na jedničku, Valašské Meziříčí přestřílel 6:0! Brankář Lukáš Daneček tak díky svým bezchybným zákrokům vychytal hned v úvodním utkání čisté konto. Velký dík patří také fanouškům, kteří svým hlasitým fanděním vytvořili domácím hokejistům parádní atmosféru.
1., sobota 12.9.2015, Hala Polárka
6:0
1:0, 0:0, 5:0
Daneček (Šimboch) – Dresler, Jeník, Heider, Krutil, Kowalczyk, Matyáš Kulhánek – Franek, Piecha, Sonnek, Klimša, Kovařčík, Samiec, Rufer, Schwarz, Káňa, Cienciala, Meidl, Luka, Christov
HC Bobři Val. Meziříčí
Čáp (Vlach) – Mikel, Zbořil Kovář, Tomiga, Arnošt, Martin Varga, Hradil – D. Varga, Martiník, Sprušil, Pořický, Miroslav Varga, Studený, Medek, Kývala, Baroš, Kubáč
Branky a nahrávky: 11. Franek (Cienciala, Rufer), 46. Cienciala (Kowalczyk, Rufer), 47. Christov (Luka, Káňa), 50. Klimša (Kovařčík, Meidl), 53. Cienciala (Kowalczyk), 60. Luka. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1035. Průběh utkání: 1:0, 0:0, 5:0.
Marek Malík: Bylo to pěkné utkání, z naší strany možná ze začátku trošku nervóznější, ale musím uznat, že Valašské Meziříčí hrálo výborně. Potom se možná i trošku se štěstím ukázala naše síla, pořád jsme věřili, že to ubojujeme. Byla na nás možná trošku vidět tréma, což se v prvním zápase může stát, ale poté jsme to dotáhli do vítězného konce.

Domácí byli hned ze startu utkání o něco aktivnějším týmem. První střelu vyslal na Čápa Schwarz, hostující gólman by ale pozorný, puk chytil a přerušil hru. K další výraznější šanci se dostal Meidl, který pálil z pravého kruhu, kotouč do brány ale také dostat nedokázal. První branku utkání jsme viděli až v polovině úvodní třetiny. Krátce po skončení dvojnásobné přesilovky se v 11. minutě prosadil Tomáš Franek, který vymíchal hostujícího brankáře a hravě poslal puk za jeho záda. Frýdecko-místečtí se tak ujali vedení a do konce první třetiny už se skóre nezměnilo. Hosté měli svoji největší šanci paradoxně ve vlastním oslabení, kdy se do samostatného úniku dostal Studený, Daneček si ale s jeho střelou poradil.

Zatímco v první třetině chodili na trestnou lavici spíše hosté, v té druhé byli nedisciplinovanějším týmem domácí, kteří byli vyloučeni hned čtyřikrát. První větší šanci jsme viděli až ve 30. minutě, kdy hostujícímu gólmanovi nejdříve pomohla tyč, s dorážkou Frýdecko-místeckých už si ale poradil sám. Další šanci si domácí vytvořili zhruba o dvě minuty později, když se Franek ocitl v mezikruží a z otočky se snažil překvapit Čápa, to se mu ovšem nakonec nepodařilo. Do gólové pozice se dostal i Meidl, který mohl po přihrávce Kovařčíka střílet do odkryté klece, jeho šanci mu však překazili hostující beci. Prostřední část utkání tak byla bezbranková a do třetí části šli domácí opět s jednogólovým vedením.

Za to poslední třetina už byla naprosto jednoznačná. Ve 46. minutě využil přesilovou hru David Cienciala, který využil nepřehledné situace před Čápem a nekompromisně poslal puk přesnou trefou do sítě. Přesně o minutu později už se domácí radovali znovu, když se po přihrávce Luky prosadil Vít Christov. Dva rychlé góly probudily i domácí publikum, do fandění se zapojila celá hala a diváci vytvořili svým hokejistům opravdu parádní kulisu, která vedla k dalším brankám. V 50. minutě totiž všichni domácí měli další důvod k radosti. Meidl nejdříve trefil tyč, poté se puk odrazil ke Kovařčíkovi, který jej ale také nedokázal dostat do brány. To se povedlo až Davidu Klimšovi, který tím zvýšil na rozdíl čtyř branek.

Frýdek-Místek se do útoku dostával i ve vlastním oslabení a utkání už měli plně pod kontrolou. V 53. minutě přidal svoji druhou branku v utkání David Cienciala, který získal puk krátce po tom, co z trestné lavice naskočil zpět do hry. Hosté se poté ještě snažili alespoň o čestný gól, bezchybný Daneček jim to ale nedovolil. Půl minuty před koncem utkání přidal šestou branku Vladimír Luka a potvrdil tak zaslouženou výhru Frýdku-Místku.

Po prvním kole se tak Frýdecko-místečtí umístili díky vysokému skóre na prvním místě tabulky. Výsledky z ostatních utkání východní skupiny:

VHK Vsetín – HK Nový Jičín 5:1

SK Karviná – HC Slezan Opava 3:4

VSK Technika Brno – SHK Hodonín 4:3

HC RT TORAX Poruba – HC Moravské Budějovice 2005 6:3

HC Kopřivnice – HC Lvi Břeclav 0:3