Junioři na Opavu neměli a schytali debakl
K druhému přípravnému utkání v jednom týdnu nastoupili frýdecko-místečtí junioři na domácím ledě. Jejich druhým domácím soupeřem byl opavský Slezan.
Přát., pátek 21.8.2015, hala Polárka
1:9
0:2, 1:4, 0:3
Wojwoda - Kocháň, Fluksa, Nikl, Káňa, Palacký, Škubala, Zberovský, Skalický, Rykala, Dubčák, Brél, Daron, Berski, Csapai Trenéři: Tomáš Snášel a René Slanina, vedoucí: Martin Flok
HC Slezan Opava
Marek (31.Drnda), Klapetek, Rohovský, Ruby, Černý, Hon, Hlista, Borunský, Cygal, Dyba, Klement, Blaževič Trenér: Petr Beránek
Branky: 23.Dubčák - 13.Ruby, 16.Černý, 25.Borunský (Cygal), 29.Klement (Černý), 32.Černý (Ruby), 38.Borunský (Rohovský), 45.Borunský (Hlista), 55.Klement (Ruby, Hon), 58.Hlista (Rohovský) vyloučení: 9:7, využití: 0:1, diváci: 63

Začátek utkání poznamenalo brzké vyloučení na straně hostujícího týmu. S nabídnutou přesilovkou ovšem domácí družina nenaložila úspěšně. Po jejím skončení dostali stejnou příležitost i opavští, ale ani těm se i přes některé šance nepodařilo skórovat. První změna přišla ve 13. minutě, kdy se prosadil hostující Tomáš Ruby. Na jeho zásah do černého navázal o necelých pět minut později Tomáš Černý. Frýdečtí marně hledali cestu k brance soupeře, který tak dovedl úvodní dvacetiminutovku do vítězného konce.

Úvodní minuty druhé třetiny přinesly vyrovnanější dějství, ze kterého dokázal Dominik Dubčák v polovině třiadvacáté minuty snížit na rozdíl jediné branky. Kontaktní branka však domácí hráče nijak nenakopla a místo toho po dvou minutách hry to byli opět hosté, kteří skórovali. Dvoubrankové vedení vrátil na stranu Opavy David Borunský. Hostující hráči byli i nadále při chuti a strážce domácí branky se tak musel mít pořád na pozoru. Při akci Josefa Klementa byl ovšem počtvrté překonán. O další gólový zářez se postaral Tomáš Černý a s nadějemi domácích to vypadalo čím dál černěji. Závěr prostřední části hry opět patřil Slezanu Opava, když zakončení Davida Borunského skončilo za zády Wojwody. Domácí ať se pokoušeli o cokoliv, tak jejich šance úspěšné nebyly.

Do závěrečné třetiny nastupovala družina Frýdku-Místku se ztrátou pěti branek a místo snížení, přišla další přesná rána z hole Davida Borunského, který tak zkompletoval svůj hattrick. Po jeho brance se hra vyrovnala, ale ani jednomu z týmů se nepodařilo skórovat. Až v 55. minutě zapadl kus černé gumy po zakončení Josefa Klementy za záda Wojwody. Poslední slovo v zápase si nechal opavský Jan Hlista, který v početní výhodě stanovil na konečných 9:1 pro hráče Opavy.

Junioři Frýdku-Místku nezvládli svůj druhý domácí přípravný zápas a s Opavou jasně prohráli, když o jejich neúspěchu rozhodla druhá dvacetiminutovka.