Frýdek-Místek opět porazil Jastrzebie, tentokrát v samostatných nájezdech
Frýdek-Místek dnes v odvetném utkání na svém ledě přivítal polský tým JKH GKS Jastrzebie. Na hostujících hokejistech byla znát touha po vítězství, do šaten vždy odcházeli s jednogólovým vedením, to ale nakonec udržet nedokázali. Domácí v poslední třetině srovnali stav na 3:3 a v samostatných nájezdech pak dokonali svůj obrat.
Příp., čtvrtek 20.8.2015, Hala Polárka
4:3sn
0:1, 2:2, 1:0 - 1:0
Daneček (Kubáň) – Dresler, Jeník, Matyáš, Polák, Krutil, Heider, Kulhánek, Mravec, Káňa, Christov, Luka, Meidl, Sonnek, M. Kovařčík, Klimša, Kofroň, O. Kovařčík, Samiec, Ivan, Slovák
JKH GKS Jastrzębie
Zabolotny (Tomljenovic) – Górny, Pastryk, D. Najewajka, L. Najewajka, Laszkiewicz, Janáček, Semrad, Danieluk, Jaworski, Kulas, Schejbal, Lukacik, Plichta, Petro, Bigos, Giminski, Szczurek, Rostkowski, Mutusik, Swiereski
Branky a nahrávky: 22. Meidl (O. Kovařčík, Polák), 33. Klimša (Meidl, O. Kovařčík), 44. Kovařčík (Klimša, Kulhánek), 65. Káňa (rozhodující samostatný nájezd) – 18. D. Nalewajka (Laszkiewicz), 24. Semrad (Kulas), 26. L. Nalewajka (Danieluk, Górny). Vyloučení: 5:10. Využití: 1:0. Diváci: 420.
Mgr. Jiří Juřík: „Bylo to velmi kvalitní utkání. Tento zápas byl trošku jiný, než jsme odehráli v Jastrzebie. Soupeř měl výborný pohyb a šel po našich chybách zaslouženě do vedení. My pak projevili velkou vůli zápas otočit, a to se nám nakonec podařilo.“

Začátek utkání byl z obou stran velmi opatrný. Domácí byli delší dobu o trochu aktivnějším týmem, to jim ale nakonec nebylo nic platné. První branka padla až v 18. minutě, a to z holí hostů. Dadoslaw Nalewajka si nabruslil před Danečka a vypálil z mezikruží, puk domácí gólman nejdřív vyrazil před sebe, napodruhé už ale zareagovat nedokázal a polský hráč poslal kotouč přesně pod horní tyč. Poslední dvě minuty už se nic zásadního nestalo, a tak šli po první části do kabin s jednobrankovým náskokem hosté.

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí. Již po minutě a půl srovnal stav utkání Radek Meidl, když se dostal k odraženému puku Ondřeje Kovařčíka. Radost Frýdecko-místeckým ale nevydržela moc dlouho. O dvě minuty později vrátil svému týmu vedení hostující Tomasz Semrad, který se dostal k dorážce a neměl problém překonat Danečka. Tímto ale noční můra domácích neskončila, hned o minutu a půl později přidali hráči Jastrzebie další gól, tentokrát z hole Lukasze Nalewajka. Frýdek-Místek se ale jen tak nevzdal a ve 33. minutě snížil nepříznivý stav David Klimša, který z nulového úhlu dokázal najít kousíček volného místa v soupeřově bráně. Tento gól domácí nastartoval a do konce třetiny byli opět aktivnějším týmem. Skóre už se ale i přes mnoho šancí nezměnilo a hosté tak stále vedli.

Poslední třetina byla na obou stranách nedisciplinovaná. Domácí byli vyloučeni třikrát, hosté dokonce pětkrát. Rychlou brankou domácích srovnal skóre Ondřej Kovařčík, který ve 44. minutě dokázal využít nepřehledné situace před hostujícím gólmanem a v pádu poslal puk za jeho záda. O několik minut později byl v dobré střelecké pozici Ivan, ten ale puk do sítě dostat nedokázal. Oba týmy chtěly za každou cenu otočit skóre na svoji stranu a následovaly již zmíněné tresty. Nikomu se už však nepodařilo dostat do vedení a tak utkání dospělo až k samostatným nájezdům.

V trestných stříleních jasně dominovali domácí. Nejprve proměnil svůj nájezd Tomáš Káňa a poté Vladimír Luka. Hosté nedokázali překonat bezchybného Danečka ani jednou a Frýdek-Místek tak zvítězil 4:3sn.