Junioři Frýdku-Místku v odvetném zápase zdolali Přerov
Odvetný zápas čekal na juniory Frýdku-Místku ve středečním odpoledni proti Přerovu. V prvním zápase se z výhry radovali Zubři a tak družina Tomáš Snášela chtěla v premiéře letošní sezony na domácím ledě uspět.
přát., středa 19.8.2015, hala Polárka
7:4
2:1, 3:1, 2:2
Wojwoda - Bartoň, Kocháň, Fluksa, Nikl, Káňa, Palacký, Škubala, Zberovský, Carbol, Rykala, Dubčák, Brél, Daron, Berski, Csapai, Skalický Trenéři: Tomáš Snášel a René Slanina, vedoucí: Martin Flok
HC ZUBR Přerov
Schneider - Válek, Hradila, Daniš, Rusňák, Kubal, Helešic, Zavřel, Pecha, Kubíček, Blahunek, Smolka, Solař, Bochňák Trenér: Ivo Peštuka, vedoucí: Aleš Novotný
Branky: 8.Carbol (Csapai), 17.Zberovský, 22.Csapai (Zberovský), 26.Brél (Csapai), 27.Palacký (Rykala), 44.Carbol (Bartoň), 60.Rykala - 13.Blahunek (Rusňák), 21.Blahunek, 49.Kubal (Helešic, Zavřel), 53.Kubal (Zavřel, Rusňák) Vyloučení: 8:5 navíc Brél 5 minut + trest do konce utkání (FM). Využití: 1:2. Oslabení: 0:1. Diváci: 27.

Zápas začali aktivněji domácí, ale jejich snažení bylo po úvodních devětačtyřiceti vteřinách přerušeno, když za katr putoval frýdecký Bartoň. První oslabení v zápase jeho spoluhráči zvládli. Při stejném počtu hráčů na ledě, byli domácí aktivnější a odměnou jim byla v osmé minutě úvodní branka zápasu z hole Jana Carbola. Po vstřelené brance se začaly objevovat v obranných řadách domácích menší chyby a jednu takovou potrestal přerovský Ivo Blahunek vyrovnávací brankou. Na hostující zásah se podařilo po čtyřech minutách přesným zakončením odpovědět Lukáši Zberovskému, který tak vrátil vedení na stranu domácích. Ve zbývajícím čase úvodní tercie si oba týmy vytvořily další šance, ale skóre se již nezměnilo.

Druhou dvacetiminutovku začali lépe hosté, kteří po třiceti pěti vteřinách hry ve vlastním oslabení srovnali. Znovu u toho byl Ivo Blahunek, který tak zaznamenal svou druhou branku v zápase. Nerozhodný výsledek vydržel jen něco málo přes minutu hry, když strhnul vedení na stranu Frýdku-Místku Daniel Csapai, který tak využil hru v početní výhodě. O tom, že svěřenci Tomáše Snášela pomýšlejí na vítězství, potvrdil přesným zakončením Jiří Brél v závěru 26. Minuty. Hosté se marně pokoušeli o rychlou korekci výsledku a místo toho inkasovali znovu. Na 5:2 upravil po minutě hry od předchozí branky Jakub Palacký. Přerovští si vypracovali i další šance, ale ztroskotali na pozorném Jakubu Wojwodovi.

Závěrečná třetina přinesla další spoustu šancí. Šestý zásah za domácí přidal Jan Carbol, který si tak do svých statistik přidal druhý gól v zápase. Zubři na další gól v jejich síti dokázali odpovědět zásluhou Pavla Kubala. V dalším průběhu třetiny viděli diváci pohledné šance na obou stranách, ale bez gólové radosti. Na začátku jednapadesáté minuty vyfasoval zcela zbytečně Jiří Brél trest na 5 minut + trest do konce utkání, čímž oslabil tým a když se na trestnou lavici posadil i Matěj Bartoň, hráli rázem hosté dvojnásobnou přesilovku. Tu dokázal využít přesnou ranou Pavel Kuba a rázem to bylo jen o dvě branky a bylo tak až do závěru zápasu o co hrát. Zbývající minuty třetí dvacetiminutovky si domácí družina už pohlídala a jako pojistku svého vítězství přidala v čase 59:45 z hole Kryštofa Rykaly sedmý úder.

Frýdecko-místečtí junioři dokázali v odvetném přípravném zápase porazit soupeře z Přerova rozdílem tří branek a zaznamenali tak po bojovném výkonu premiérové vítězství na domácím ledě.

Navázat na tento úspěch budou chtít svěřenci Tomáše Snášela a Reného Slaniny už v pátek 21. srpna, kdy od 16 hodin přivítají v hale Polárka opavský Slezan.