I poslední venkovní zápas pro rysy dopadl vítězně, z Ústí přivezli poslední tři body
Reportáže
V rámci 52. a zároveň posledního kola vyjeli rysi do Ústí nad Labem. V první třetině padla jediná branka z Foltýnovy hokejky a Ústeckým se nepovedlo odpovědět srovnávacím gólem. V následujících dvaceti minutách tomu bylo podobně, tentokrát to byla branka, jejímž autorem byl Klimša, a jako v předešlé třetině, domácí frýdecko-místeckého Danečka nepropálili. V závěrečné třetině padly dvě branky, jedna do ústecké a druhá do frýdecko-místecké svatyně.
52., sobota 24.2.2018, Zimní stadion Ústí nad Labem
1:3
0:1, 0:1, 1:1
HC Slovan Ústí nad Labem
J. Dlouhý – M. Vágner (C), Weinhold, Vl. Brož, Bernad, M. Zdvořáček, Mlčoch, Vaněk – Melka, Roubík (A), Severa – D. Merta (A), L. Volf, Smolka – Gengel, Krliš, Davídek – Navarra, Najman, Markulinec.
HC Frýdek-Místek
L. Daneček – Zahradníček, Bartko, Piegl, Foltýn, D. Stránský, Matyáš – Štumpf, Pechanec, Klimša (A) – Franek, Bajtek, Martynek (C) – Poruba, Kuťák, Flok – Kafka.
Statistiky
Branky a nahrávky: 52. Melka (Roubík, Severa) – 5. Foltýn (Klimša, Štumpf), 27. Klimša (Pechanec, Franek), 47. Bajtek (Štumpf, Klimša). Rozhodčí: Barek, Veselý – Štofa, Beneš. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 371. Střely na branku: 31:27.
Ohlasy
Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): Já jsem říkal před zápasem, že dnes vyhraje ten, kdo k tomu přistoupí lépe, a to hlavně bojovností. Frýdek byl dnes jasně lepší, ten výsledek je takový, jaký je. My jsme hráli dobře akorát druhou třetinu, je to pro nás zklamání. Dnes tým měl poslední utkání, po kterém končíme, dáme klukům zasloužené volno a sejdeme se v dubnu.
Marek Malík (HC Frýdek-Místek): Toto utkání bylo poslední pro obě mužstva. Přistoupili jsme k tomu zodpovědně a už od první třetiny jsme měli lepší pohyb, využili jsme dvě přesilové hry, které rozhodly utkání. Ve druhé třetině domácí srovnali hru, ale v té následující jsme přidali další branku a zápas si pohlídali. Jsem rád, že jsme dnešní utkání dotáhli do vítězného konce. Naopak jsem zklamaný, že jsme se do vyřazovacích bojů nedostali, a to máme víc bodů než minulou sezonu. Můžeme už jen zavzpomínat na zápasy, které nám utekly mezi prsty, a zapracovat na těch věcech, které se nám letošní sezónu nedařily.

Do začátku utkání vstoupili o mnoho aktivněji hosté, což vyústilo v brzké vyloučení jednoho z ústeckých hráčů. Frýdek-Místek přesilovku dokázal proměnit, když Michael Foltýn prostřelil Dlouhého od pravého kruhu. Zápas pokračoval ve velmi volném tempu a bylo vidět, že oběma týmům o nic nejde, ale i tak první třetinu ovládli hosté. Naděje domácích zatím držel dobře chytající Dlouhý.

V druhé dvacetiminutovce oba týmy nastoupily s agresivnějším tempem hry. Tento fakt podpořilo mnoho vyloučení na obou stranách. Jednu z přesilovek dokázal využít hostující David Klimša, který procedil puk za záda Dlouhého po závaru před domácí brankou. Zbytek třetiny probíhal velmi vyrovnaně se spoustou šancí na obou stranách, ale další branky nepřinesl.

Ve třetí třetině byla vidět hra nahoru dolů, což dokázali zužitkovat hosté, když Daniel Štumpf našel mezi kruhy Filipa Bajtka, který prostřelil Dlouhého mezi betony a navyšuje náskok Frýdku-Místku na 0:3. I Slovan se dnes konečně dočkal své branky, když přihrál Roubík zpoza branky najíždějícímu Antonínu Melkovi, který šikovně uklidil puk za záda Danečka. Domácí se poté ještě následným tlakem pokoušeli vývoj utkání zdramatizovat, ale to se jim už nepovedlo a tak Slovan ukončil tuto sezónu prohrou 1:3.