Hattrick Jakuba Schwarcze nasměroval Frýdek-Místek k další vysoké výhře na ledě Karviné.
18., středa 11.11.2015, STARS Karviná
0:7
0:1, 0:4, 0:2
SK Karviná
Volf, Javín, Deutsch, Malík, Fišera, Baca, Pobuta, Kalus, Milch, Opravil, Grygar, M. Kasperlík, Juhász, O. Kasperlík, Logunovs, Vyčesaný, Foltyn, Chomič, Václavík, Křibík Trenér: Josef Štoudek
Daneček, Jeník, Kowalczyk, Kvapil, Polák, Heider, Dresler, Krutil, Luka, Christov, Káňa, Matuš, Cienciala, Chmielewski, Samiec, Piecha, Klimša, O. Kovařčík, Schwarz, Jaroš, Franek. Trenéři: Jiří Juřík a Marek Malík
15. Klimša (Dresler, Chmielewski), 21. Luka (Káňa), 23. Schwarz (Chmielewski, Jaroš), 27. Schwarz (Klimša, Chmielewski), 29. Cienciala (Kowalczyk, Franek), 47. Schwarz (Jaroš, Chmielewski), 58. Jaroš (Luka, Schwarz) Vyloučení: 3:3
„Povinný zápas máme za sebou a můžeme se soustředit na pro nás daleko důležitější sérii proti týmům, které jsou s námi v jakéms takéms kontaktu. Frýdek je kvalitou někde jinde, tady jsme mohli jen překvapit. Řekněme, že dvě třetiny tomu tak i bylo. O výsledku rozhodla desetiminutová pasáž ve druhé části, kdy jsme inkasovali čtyři branky a soupeř nám odskočil na 0:5. Ale myslím, že dobrých osm gólovek jsme měli. Čestný gól, nebo i víc, jsme si zasloužili. Byla tam tyčka, nedali jsme trestné střílení. Výsledek je možná až příliš krutý.“
První třetina nám tady moc nevyšla. Nebyli jsme vůbec spokojeni s naším herním projevem. I proto jsme pak promíchali formace a dá se říct, že jsme měli šťastnou ruku. Hned z kraje třetiny se nám podařilo odskočit na čtyřbrankový rozdíl a poté už zápas kontrolovali. Ta výhra je sice jednoznačná, ale musím uznat, že i domácí měli dost šancí. Pro ně bohužel, brankář Daneček předvedl výborný výkon a udržel čisté konto.

K soutěžnímu utkání 18. kola zajížděli hokejisté Frýdku-Místku ve středu 11. listopadu na led nedaleké Karviné. Rozdíl mezi oběma týmy byl všem zcela jasný. Družina Jiřího Juříka v čele východní skupiny a Karviná pro změnu uzavírala tabulku.

Frýdecko-Místečtí se od úvodního buly pokoušeli překonat Volfa, ale ten jejich pokusům odolával. Na druhé straně musel dávat pozor i Lukáš Daneček. Hostující družina si dokázala vytvořit spoustu šancí, ale až pokus Davida Klimšy z patnácté minuty přinesl první branku v zápase – 1:0. I přes další šance se už diváci další branky nedočkali a tak po úvodních dvaceti minutách hry odcházeli do šatny s jednogólovým náskokem hráči z města, které rozděluje řeka Ostravice.

Nástup do druhé periody už byl z pohledu hostujících hráčů mnohem vydařenější. V jednadvacáté minutě se prosadil Vladimír Luka a bylo to rázem o dvě branky – 2:0. Na druhou branku Frýdku-Místku zareagoval Jakub Schwarz, který o dvě minuty později přidal třetí gól svého týmu – 3:0. Povedená desetiminutovka v podání Juříkových svěřenců pokračovala dále. Ve 27. minutě přidal svou druhou branku v zápase Jakub Schwarz, který tak měl nakročeno k hattricku – 4:0. Za dalších sto dvacet vteřin měl přesně seřízené své mířidla David Cienciala, který rozjásal své spoluhráče – 5:0. Na vynikající desetiminutovku Frýdku-Místku reagovala domácí střídačka oddechovým časem. Ve druhé půli druhého dějství už další branka nepadla, ale šance k tomu byly na obou stranách.

Závěrečná dvacetiminutovka přinesla další šance na obou stranách. Oba brankáři se museli činit. Lukáš Daneček hájil čisté konto a jeho protějšek Volf chtěl zabránit většímu brankovému přídělu. Jenže to se mu nakonec nepodařilo. Ve 47. minutě zkompletoval hattrick Jakub Schwarz, který zvýšil na 6:0. Nebyla to ovšem jen tak nějaká branka. Šestá branka v tomto zápase v podání hráčů Frýdku-Místku znamenala stý gól družiny Jiřího Juříka a Marka Malíka v základní části, což bude určitě autora takového gólu něco stát. Na druhé straně držel nulu Daneček a s přispěním obranných řad se mu to dařilo. To Volf inkasoval ještě jednou, když se trefil dvě minuty před třetí sirénou Tadeáš Jaroš 7:0.

Hokejisté Frýdku-Místku potvrdili roli favorita a na ledě poslední Karviné zvítězili celkem jednoznačně 7:0. Hattrickem v zápase se blýskl Jakub Schwarz. Další již devatenáctý ligový zápas odehrají hráči Frýdku-Místku v sobotu 14. listopadu od 17 hodin, kdy na domácím ledě přivítají HC RT Torax Poruba 2011.