Góly, bitky a vánoční děkovačka, Frýdek-Místek porazil Vsetín i tentokrát!
Frýdek-Místek vyzval ve středečním utkání na svém ledě Vsetín. Zápas byl od začátku velmi vyrovnaný, od poloviny druhé třetiny už se však ve vedení drželi domácí. Divákům se toto vypjaté utkání jistě líbilo a dočkali se i pořádné bitky. Domácí hokejisté nakonec porazili Vsetín 5:3 a fanoušci si mohli užít další originální děkovačku.
27., středa 16.12.2015, Hala Polárka
5:3
2:2, 1:0, 2:1
Daneček (Šimboch) – Dresler, Jeník, Heider, Krutil, Kowalczyk, Matyáš, Kvapil, Polák – Franek, Piecha, Sonnek, Klimša, Kovařčík, Samiec, Káňa, Cienciala, Meidl, Růžička, Luka, Jaroš
VHK ROBE Vsetín
Hromada (Plšek) – Tesařík, Řezáč, Nedbálek, Ostrčil, Žák, Ambruz, Hryciow – Zúbek, Vaněk, Kolařík, Slováček, Dvořák, Vítek, Kajaba, Vávra, Finsterle, Abdul, Hrazdira, Hruška, Ondráček
Branky a nahrávky: 2. Dresler (Piecha, Klimša), 5. Cienciala (Franek, Dresler), 29. Růžička (Klimša), 47. Samiec (Kowalczyk), 51. Sonnek (Kvapil) – 1. Kolařík (Zůbek, Vaněk), 17. Vítek (Ostrčil, Slováček), 53. Slováček. Vyloučení: 9:9, navíc Franek 5 minut + trest do konce utkání (FM), Vítek 10 minut, Žák 5 minut + trest do konce utkání (oba Vsetín) Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2247. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:3.
Mgr. Jiří Juřík: Zápas pro nás začal asi nejhůř, jak mohl. Hned po první chybě soupeř vstřelil gól. Ale myslím si, že jsme se z toho rychle otřepali a vstřelili jsme dvě branky, šli jsme do vedení a získali jsme takovou tu jistotu. I když soupeř srovnal na 2:2, tak kluci věřili, že to utkání dotáhneme do vítězného konce. Bylo tam spoustu takových osobních potyček a bylo to kvalitní utkání. Řekl bych, že i na úrovni play-off, protože Vsetín přijel v sestavě, ve které bude hrát, takže jsme rádi za takový těžký zápas a samozřejmě taky za to, že to dopadlo vítězně.

Začátek utkání tentokrát rozhodně nebyl nudný, hostům k úvodní brance stačilo pouhých 12 sekund hry. Krátce po vyhraném vhazování našel Zúbek volného Jana Kolaříka a ten měl dostatek času a prostoru na pohodlné a hlavně povedené zakončení. Domácí to tak ale dlouho nenechali, vydali se do útočného pásma, kde začali kombinovat a jejich tlak na bránu se vyplatil. O necelou minutu a půl později už bylo vyrovnáno, když přihrál Piecha zpoza branky Janu Dreslerovi a ten z mezikruží poslal puk až za záda gólmana Hromady.

Na další branku nemuseli diváci dlouho čekat, v páté minutě otočil domácí Frýdek-Místek stav utkání na svoji stranu. Hostující obránci trošku zaspali, nechali před brankou úplně volného Davida Ciencialu, který přesnou trefou pod horní tyč poslal domácí do vedení. Poté přišla série mnoha vyloučení na obou stranách, nikdo však svoji početní výhodu nevyužil. Podařilo se to až v závěru první třetiny hostům, kteří bleskově využili přesilovku, když David Vítek zřejmě trošku se štěstím tečoval střelu Ostrčila. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Druhou třetinu začaly oba týmy opatrněji, avšak opět velmi nedisciplinovaně. Zhruba v polovině utkání, krátce po skončení přesilovky hostů, využili domácí ponechanou výhodu. Klimša našel volného Marka Růžičku a ten už se zakončením z mezikruží neměl žádný problém. O chvíli později mohl Franek zvyšovat do téměř odkryté brány, puk mu ale nesedl. Hosté se poté také ocitli hned v několika šancích, Danečka ale překonat nedokázali. Na ledě začala houstnout atmosféra a vzniklo hned nkolik potyček, ze kterých padly i další tresty. Gól jsme už ale neviděli a po druhé třetině tak vedl domácí Frýdek-Místek nad Vsetínem o jednu branku.

Poslední třetinu začali hosté zase faulem a domácím se tam naskytla další početí výhoda, ani tentokrát ji však nevyužili. V Polárce ale rozhodně bylo co sledovat. Fanoušci se dočkali i nefalšované bitky Tomáše Franka a Michala Žáka. V tomto souboji jednoznačně zvítězil domácí útočník, který svému protihráči nejprve ostudně přetáhl dres přes hlavu a poté jej složil k zemi. O chvíli později bylo zase rušno, Frýdecko-Místečtí už se radovali z gólu, ten ale nemohl platit, protože byla posunutá branka. O několik minut později už se ale domácí dočkali. Krásnou individuální akci předvedl David Samiec, který si sám v rohu vybojoval puk a dostal se s ním až před branku, kde z těžké pozice až napodruhé překonal hostujícího gólmana.

V 51. minutě odskočili domácí na rozdíl tří branek, když se nejprve snažil o zakončení Kvapil, tomu to ale nevyšlo. Poté se však k odraženému puku dostal Jan Sonnek, který už jej za brankovou čáru dopravil. Na hostech byla znát touha po vyrovnání, dokonce se jim podařilo snižovat ve vlastním oslabení. Jeden z domácích obránců neudržel puk na modré čáře a toho využil vsetínský Ondřej Slováček, který jel sám na Danečka a v tomto mini souboji uspěl. Poté už ale frýdecko-místečtí hokejisté kontrolovali hru a Vsetín nakonec porazili i potřetí v sezóně.

Fanoušci si po skončení utkání mohli užít tradiční děkovačku, která byla opět velice originální. Hokejisté si nasadili vánoční čepičky a za poslechu koledy v čele s Lukášem Danečkem popřáli všem krásné svátky. Někteří šťastlivci si domů ony čepičky dokonce odnesli, jelikož je hráči mezi diváky rozhodili.