Hokejisté Frýdku-Místku zvítězili i podruhé v letošní sezoně na ledě Hodonína. Tentokrát rozdílem čtyř branek - 5:1.
26., sobota 12.12.2015, Václava Nedomanského
1:5
0:1, 1:2, 0:2
SHK Hodonín
Kotvan – Kolář, Pokorný, Škápik, Nedvěd, Mikéska, Jedlička, Polesný, Matula, Sajdl, Kuba, Peš, Jurásek, Špok, Kučera, Charvát, Hložánek, Černohous, Janás
Šimboch - Dresler, Jeník, Heider, Krutil, Kowalczyk, Samiec, Adámek, Kvapil, Polák, Franek, Piecha, Sonnek, Klimša, Chmielewski, Schwarz, Cienciala, Meidl, Růžička, Jaroš, Christov
Branky a nahrávky: 26. Matula (Sajdl) – 16. Franek (Sonnek), 34. Růžička (Kvapil, Christov), 35. Cienciala (Samiec, Klimša), 51. Klimša, 54. Samiec (Kowalczyk, Růžička) Vyloučení: 4:7, navíc Polák 10 minut (FM) Využití: bez využití V oslabení: 1:0. Diváci: 1294
Lubomír Oslizlo: "Myslím si, že jsme začali velmi dobře a první třetina byla z naší strany odehrána velmi dobře. Měli jsme tam spoustu dobrých šancí, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit v góly. Ve druhé třetině jsme v dobrém výkonu pokračovali, srovnali jsme na 1:1. Pak se ale ukázala kvalita a síla soupeře, který dokázal potrestat každou naši chybu a najednou to bylo 1:3. V poslední části jsme už neměli tolik příležitostí, ale kluci nechali na ledě všechno a odmakali to na maximum. Škoda, že ten výsledek je nakonec takový, jaký je, protože si nemyslím, že by rozdíl byl až takový. Kluci se určitě nemají za co stydět." (www.shkhodonin.cz)
Mgr. Jiří Juřík: „Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání a chtěli jsme se vyvarovat chyb z posledního utkání s tímto soupeřem, se kterým jsme doma prohráli. Zápas jsme odehráli se zajištěnou obranou, kdy jsme domácí dokázali ubránit. Naše hra ovšem v první třetině nebyla příliš dobrá, protože jsme byli až moc pasivní. Vše se začalo měnit po brance Tomáše Franka., kdy jsme měli dobře pokryté střední pásmo a postupně navyšovali skóre.“

Zápas prvního na ledě třetího. Tak vypadala sobota 12. prosince z pohledu hokejistů Frýdku-Místku, kteří odcestovali na led hodonínských Drtičů.

Utkání začalo vyrovnaně z obou stran, ale ani jeden z pokusů hráčů se neujal. Po vyrovnaném úvodu zápasu, kde předvedli své umění oba brankáři, přišlo v sedmé minutě první vyloučení. Na lavici hanby zamířil Marek Růžička. Z hry v početní výhodě se ovšem domácí dlouho neradovali, když po pár vteřinách byl počet sil po nedovoleném zákroku Sajdla srovnán. Při hře ve čtyřech si domácí vytvořili první velkou šanci zápasu, když Peš tečoval nahození Špoka a to skončilo jen těsně nad brankou Juraje Šimbocha. I v dalších minutách byli mírně aktivnější domácí, ale na hostujícího brankáře si nepřišli. Na úvodní branku se na zimním stadionu Václava Nedomanského čekalo až do 16. minuty, kdy se domácím nepodařilo dostat puk do středního pásma, čehož využil Tomáš Franek, který umístil svůj projektil pod horní tyčku hodonínské branky – 1:0. O pár desítek vteřin později vznikl před hostujícím brankářem závar, ale ani ten k vyrovnání nevedl. V další části první třetiny byli domácí stále aktivní, ale vyrovnání se nedočkali a tak po úvodních dvaceti minutách hry odcházeli do šaten spokojenější hráči Frýdku-Místku.

Začátek druhé tercie nebyl pro hráče v červenobílých dresech tím nejpovedenějším, když začínali ve čtyřech a po chvíli dokonce ve třech proti pěti. Domácí družina však nedokázala potrestat ani jednu početní výhodu a tak při stejném počtu hráčů na ledě mohli svěřenci Jiřího Juříka vrhnout své síly opět dopředu. Ve čtyřiadvacáté minutě vychytal Šimboch ve vyložené šanci Kubu, který se ocitl mezi kruhy úplně sám. Jenže ve 26. minutě už domácí příznivci slavili vyrovnání, když osamocený Matula dokázal ve vlastním oslabení překonat strážce hostující svatyně – 1:1. Po vyrovnání domácí družina ožila a vytvářela si další šance, ale ani další hra v početní výhodě jim druhou branku nepřinesla. Frýdecko-místečtí hokejisté nezůstali nijak pozadu a Kotvan se musel proti jejich šancím taky činit. Ve 34. minutě stál ve správný čas na správném místě Marek Růžička, který tečoval Kvapilovu střelu a Frýdek-Místek se podruhé v zápase ujal vedení – 2:1. Radost na hostující střídačce ještě nestihla opadnout a po osmapadesáti vteřinách nasměroval přesný pas David Samiec na hůl Davida Cinecialy, který trefil poloodkrytou branku – 3:1. Dvě branky v rozmezí necelé minuty zaskočily domácí tým, který marně hledal cestu na odpověď a kontaktní gól. Největší šanci ke skórování si ve 39. minutě připravil Sajdl, ale Juraj Šimboch si z jeho pokusem dokázal poradit a tak po druhé siréně odcházeli hokejisté z chladného severovýchodního koutu republiky do šaten s dvoubrankovým náskokem.

Závěrečnou třetinu začínali hokejisté Frýdku-Místku stejně, jako tu předchozí v oslabení. Tentokrát za katrem pobýval Vít Christov. Domácí byli v úvodní minutách třetiny aktivnější, ale na výborně chytajícího Šimbocha si nepřišli. Ve slibné šanci se na druhé straně ocitl Martin Piecha, ale domácí obrana mu nakonec nedovolila zakončit. V jednapadesáté minutě využil chyby domácích hráčů ve středním pásmu David Klimša, který poté zakončil přesně k tyči a poslal tak své spoluhráče do tříbrankového vedení – 4:1. Hodonínští si uvědomovali, že pokud chtějí ještě se zápasem něco udělat, tak musí skórovat, ale v tom jim bránil Šimboch skvělými zákroky. Ve velké šanci se ocitl Adámek, kterého vychytal Kotvan, který měl v další minutě štěstí, když Růžičkova teč jen těsně minula branku. Na konci 54. minuty poslal Pavel Kowalczyk do úniku David Samiec, který zakončil přesně mezi betony domácího brankáře a rozhodl tak o vítězství Frýdku-Místku – 5:1. Ve zbývajícím čase závěrečné dvacetiminutovky už další branka nepadla a tak další tři body putovaly na konto Frýdku-Místku.

Hokejisté Frýdku-Místku odehráli na ledě Hodonína další povedené utkání, ve kterém získali další tři body a podruhé v letošní sezoně uspěli na stadionu Václava Nedomanského.

K utkání 27.kola nastoupí hráči Frýdku-Místku pod taktovkou Jiřího Juříka a Aleše Macha ve středu 16. prosince, kdy od 18 hodin přivítají na domácím ledě Valašský Hokejový Klub.