Frýdek-Místek zvládl první přípravu. Jastrzebie porazil 5:1, trefil se i Rudovský
Fanoušci Frýdku-Místku se konečně dočkali. Po dlouhém letním čekání mohli vyrazit podpořit svůj tým, který v prvním přípravném utkání sezóny 2018/19 změřil síly s polským týmem JHK Jastrzebie. Večer to byl navíc o to vydařenější, že fanoušci Slezanů opouštěli stadion spokojeně po vítězství svého týmu 5:1. První branku v novém dresu si připsal útočník Jan Rudovský.
Příprava, čtvrtek 9.8.2018, Hala Polárka
5:1
1:0, 3:1, 1:0
Daneček – Adámek, Krisl, Husák, Stránský, Rufer, Krzak, Hrachovský – Kalus, Kuťák, Klimša, Rudovský, Przybyla, Martynek, Flok, Kaukič, Lukáš, Christov, Mikulík, Kofroň, Motloch
JKH GKS Jastrzębie
Raszka – Grof, Matusik, Sulka, Homer, Kubes, Giminski, Bigos, Radzienciak, Wrobel, Jarosz, Kasperlik, Kominek, Kulas, R. Nalewajka, Nahunko, Pas, L. Nalewajka, Pelaczyk
Branky a nahrávky: 15. Mikulík (Kofroň, Christov), 21. Martynek (Przybyla), 25. Przybyla (Hrachovský, Martynek), 34. Rudovský (Martynek, Husák), 45. Motloch (Martynek, Rudovský) – 30. Kasperlik (Sulka, Kulas). Rozhodčí: Šutara, Trombík – Bartek, Gančařík. Vyloučení: 3:7, navíc Christov (Frýdek-Místek) 5 min + OK. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Marek Malík (HC Frýdek-Místek): Odehráli jsme hodně dobré utkání, na to, že jsme byli v hodně nové sestavě. Bylo tam samozřejmě plno pěkných věcí, na kterých jsme pracovali, taky tam ale bylo hodně věcí, které je ještě třeba zlepšit. I vzhledem ke kvalitě ledu jsme ale s výsledkem i výkonem hráčů spokojeni.
Robert Kalaber (JHK GKS Jastrzębie): Jsme rádi, že jsme si mohli zahrát s tak kvalitním mužstvem jako je Frýdek-Místek. Myslím si, že ten výsledek je pro nás krutý, neproměnili jsme vyložené šance, naopak velmi lehce jsme dostali gól. Některé šance vyřešil až náš brankář. Ale k tomu slouží tyhle přípravné zápasy, aby ti naši kluci hráli s lepšími mužstvy, aby se učili.

Na to, že se jednalo pouze o přátelské utkání, pro rysy navíc úplně první, se hrál od úvodu docela svižný hokej. Nebylo znát, že by měli borci obou týmů těžké nohy z náročné přípravy. Jako první výrazněji prověřila brankáře Ondřeje Raszku nová posila domácích Jan Rudovský, ale ve velké šanci neuspěla.

V deváté minutě se pak poprvé zastřeloval Milan Mikulík, aby pak o šest minut později už svou velkou šanci využil, když kotouč pověsil mazácky pod horní tyčku Raszkovy branky. Kapitána Mikulíka do sóla poslal pěkným pasem David Kofroň. Oba týmy si také v první třetině vyzkoušely přesilovku, ale ani jeden neuspěl.

Vstup do prostřední třetiny vyšel Slezanům na jedničku. Po nenápadné akci se prosadil další mazák v týmu Rostislav Martynek po rychlé kombinaci s teprve osmnáctiletým Danem Przybylou. Neuběhly ani čtyři minuty a už to bylo 3:0 pro domácí. Mezi střelce se tentokrát zapsal sám Dan Przybyla, který překvapil Raszku střelou z nepříznivého úhlu.

Těsně před polovinou základní hrací doby se o menší drama postaral hostující Martin Kasperlik, který zúročil převahu polského týmu gólovou střelou na 1:3. Do kabin ale nakonec přeci jen odcházeli frýdeckomístečtí s tříbrankovým polštářem, který jim vystřelil trochu šťastnou ranou z mezikruží Jan Rudovský. Ten si tak svou premiéru v dresu Frýdku-Místku hned osladil prvním gólem.

Třetí třetinu začalo Jastrzebie náporem, zvýrazněným navíc přesilovou hrou. Tu však Frýdek-Místek ustál a ve 45. minutě pak mohl jít do čtyřbrankového vedení, ovšem Lukáš Kaukič nařízené trestné střílení nevyužil. To ale vůbec nevadilo, protože o pár chvil později rozjásal domácí příznivce Lukáš Motloch, který překonal Raszku razantní střelou.

V tu chvíli už to bylo 5:1 pro Frýdek-Místek a málokdo pochyboval o tom, že by domácí první přípravný zápas sezóny nezvládli. Polský tým se sice snažil vytvořit si tlak, ovšem nedalo se říci, že by měli Slezané výrazné potíže s hlídáním svého náskoku. Zvýšit ještě naopak mohl Filip Kuťák nebo v přesilovce v závaru před brankou Christov.