Frýdek-Místek znovu neskóroval, s Jihlavou padl 0:4
Po porážkách s Kladnem a Slavií poměřili Frýdecko-místečtí síly s dalším těžkým soupeřem. Utkání jedenáctého kola WSM ligy pro ně ale opět nedopadlo vůbec dobře, neboť Jihlava v čele s výborně chytajícím Miroslavem Svobodou přesvědčivě zvítězila 4:0. Svěřenci Jiřího Juříka a Marka Malíka tak podruhé za sebou nedali doma ani gól a v prvoligové tabulce klesli na desátou pozici.
11., pondělí 3.10.2016, Hala Polárka
0:4
0:2, 0:1, 0:1
Daneček (Hlaváč) – Michal Roman, Matyáš, Jeník, Zahradníček, L. Doudera, Jank, Adámek – Luka, Kanko, Miloš Roman – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Christov – Chmielewski, Káňa, Sýkora – Meidl, Klimša, Franek
HC Dukla Jihlava
Svoboda (Sáblík) – Bilčík, Kaláb, Marcel, Říha, Grebeňuk, Šidlík, Půža – Protasenja, Skořepa, Čachotský – Diviš, Seman, Důras – Stoklasa, Zeman, Březina – Jícha, Kondratěv, Anděl
Branky a nahrávky: 3. Čachotský (Říha, Skořepa), 20. Zeman (Stoklasa, Šidlík), 30. Protasenja (Bilčík, Čachotský), 47. F. Seman (Diviš, Důras). Rozhodčí: Kubičík – Bryška, Novák. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 546. Střely na branku: 33:31. Průběh utkání: 0:4.
Mgr. Jiří Juřík: „Věděli jsme, že nás nečeká lehký soupeř, protože Jihlava patří v této soutěži mezi top čtyři týmy. Chtěli jsme jí to více znepříjemnit, ona ale byla lepší ve všech činnostech. Ať už v bruslení, v osobních soubojích nebo v důrazu před brankou. To nakonec rozhodlo, protože tři góly jsme dostali z předbrankového prostoru. My jsme se nepoučili ze zápasu s Kladnem, doma máme druhý prohraný zápas za sebou, takže si to musíme rozebrat, hrát disciplinovaněji a dát do toho více srdíčka.“
František Zeman: „Na zápas jsme se připravovali. Studovali jsme soupeřovo založení útoku a přesilové hry. Musím říct, že dnes si kluci zaslouží pochvalu. Až na maličkosti splnili to, co jsme si ráno řekli na přípravě. De facto jsme soupeře k ničemu nepustili, obrana byla dneska tak precizní. Výsledek toho je takový, že jsme nedovolili soupeři vstřelit gól a odvážíme si tři body.“

Začátek ani konec první části rysům nevyšel

Opatrný úvod zápasu trval do konce třetí minuty, ve které se Dukla dostala z první solidnější šance do rychlého vedení. Postaral se o to hostující muž s céčkem na hrudi Tomáš Čachotský, jenž ze vzduchu tečoval Říhovu střelu od modré přímo do sítě. Frýdecko-místečtí poprvé zahrozili až o pět minut později, v mezikruží volný Tomáš Káňa však Chmielewského přihrávku z levé strany ve vyrovnání nepřetavil.

Na přelomu deváté a desáté minuty neuspěl ani Vladimír Luka, jehož zakončení Svoboda vyrazil vedle branky, dorážející hráč s osmaosmdesátkou na dresu pak střelou z těžkého úhlu trefil jen vnější část bližší tyče. Jihlava se v dalších minutách především bránila, velká část střel v podání domácích hráčů ale létala vedle Svobodovy klece.

V čase 16:07 pálil z osy hřiště Petr Kanko, ovšem strážce jihlavské branky znovu ukázal, proč ještě nedávno působil v mládežnických reprezentacích a kotouč betonem zastavil. V závěru třetiny putoval na trestnou lavici Bilčík, jeho čtyři bránící hráči se ale bez potíží ubránili a pouhou vteřinu před sirénou odskočili do vedení o dvě branky, když v přečíslení tři na jednoho vyšachovaného Danečka pokořil Adam Zeman.

Aktivnější Jihlava překonala Danečka potřetí

Pár vteřin po změně stran někteří fanoušci už slavili korigující branku, Jakub Matyáš ale solidní střelou rozvlnil síť z venkovní strany. Na druhé straně měl vzápětí hodně práce Daneček, kterého postupně prověřili Marcel, Šidlík a Kaláb, ani jeden z nich ho však nepřekonal. Stejně dopadlo i snažení Diviše, po jehož střele se frýdecko-místecký sympaťák musel před brankovou čárou hodně natahovat.

V pětadvacáté minutě bylo Danečkovi znovu velké horko, po střele Grebeňuka totiž vůbec netušil, že má nechráněný kotouč za zády, hráči Jihlavy se naštěstí pro něj k dorážce nedostali. Zasloužené navýšení na rozdíl tří branek přišlo krátce před polovinou zápasu: Bilčíkova střela z delší vzdálenosti byla mezi kruhy zablokovaná, nedůrazu domácí obrany pak využil Anatolij Protasenja, jenž měl trestuhodně moc času na dorážku za Danečkova záda.

S nepříznivým stavem se několika střelami od modré snažili něco udělat Jank s Jeníkem, jenomže sebevědomý Miroslav Svoboda jistě zasáhl. V pětatřicáté minutě se odraženého kotouče před hostující svatyní zmocnil Kanko, který ale střelecké trápení rysů rovněž neukončil. S blížícím se závěrem druhé dvacetiminutovky si oba celky vyzkoušeli hru v početní převaze, speciální bránící formace svůj úkol ale splnily.

Ve vlažném tempu uzavřel skóre Seman

Přes patnáct stovek přítomných fanoušků sledovalo velmi opatrný úvod třetí třetiny, Frýdecko-místečtí totiž v útoku hodně tápali a Jihlavané se naopak neměli důvod tlačit před Danečka. I přes nevelkou snahu se ale Dukla prosadila počtvrté. Jmenovitě tak učinil Filip Seman, který napoprvé kotouč do sítě neposlal, ale díky pomalé reakci domácích zadáků zužitkoval nabídnutou dorážku – 0:4.

Za rozhodnutého stavu už šlo pouze o to, zda jihlavský gólman udrží čisté konto. Frýdecko-místečtí mu ho nechtěli dát zadarmo, pokusy Zahradníčka, Chmielewského a Michala Romana ale Svobodu nezaskočily. Ve čtyřiapadesáté minutě se neujala ani dělovka Luky, kterou vsetínský odchovanec schoval do lapačky. Po vyloučení Zemana si domácí ještě zahráli přesilovku, v níž se Chmielewskému a Frankovi povedlo Svobodu překonat, jenže nadějné střely skončily na tyči.