Frýdek-Místek těsně prohrál se Slavií, body zůstávají v Praze
Na pražskou Slavii dnes Frýdecko-místečtí nestačili a prohráli těsně o jedinou branku 2:3. Body tedy zůstávají v Praze a Frýdek-Místek spadl na devátou příčku tabulky WSM ligy. Pochvalu si dnes jistě zaslouží frýdecko-místečtí fanoušci, kteří i přes velkou vzdálenost a prohru skvěle podporovali svůj klub.
10., sobota 1.10.2016,
3:2
2:1, 0:0, 1:1
HC Slavia Praha
Frodl – Drtina, Knot, Štebih, Pohl, Hraško, Růžička – Dragoun, Šafránek, Mikulík – Chlouba, Tuominen, Dušek – M. Kadlec, Kverka, Markovič – Rys, Jiránek, Kubica.
Šimboch – Kania, Jank, Michal Roman, Matyáš, Jeník, Zahradníček – M. Kovařčík, Luka, Káňa – Klimša, Sýkora, Kanko – Miloš Roman, Meidl, Jaroš – Franek, O. Kovařčík, Jašek – Christov.
Branky a nahrávky: 6. Šafránek (Mikulík), 7. M. Kadlec (Kverka), 41. Šafránek (Dragoun, Mikulík) – 7. Christov (M. Kovařčík, Jašek), 60. Luka (Zahradníček, M. Kovařčík). Rozhodčí: Wagner – Ševic, Votrubec. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 897. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.
Milan Razým (HC Slavia Praha): „Oproti zápasu s Mostem se náš výkon zlepšil. Soupeř byl houževnatý, hrozil z rychlých protiútoků. Měli jsme víc kotouč na holích a herní převahu. Zatím se nám ale moc nedaří střelecky. Potom soupeři stačí jedna nebo dvě branky a jsou zpět ve hře. Kdyby se nám povedlo dát čtyři nebo pět branek a odskočit, hrálo by se nám lépe. Věřím, že se probudí i další střelci – kromě Šafránka zatím zůstávají za očekáváním.“
Marek Malík (HC Frýdek-Místek): „Z naší strany byl vstup do utkání trochu bojácný. Pak jsme se do toho dostali. Hráli jsme proti velice kvalitnímu mužstvu. Ve druhé třetině jsme byli, dle mého názor, lepší. Škoda těch neproměněných šancí. To, že nevezeme z Edenu body, mrzí. Je to ale pro nás velká škola do dalších zápasů. Kluci to odehráli na maximum a podali velmi dobrý výkon.“

Tři góly za minutu a pár sekund? V zápase desátého kola WSM Ligy mezi Frýdkem a Slavií žádný problém. Když po pěti minutách hry David Šafránek prostřelil frýdeckomísteckého gólmana poprvé, diváci ještě netušili, jakou smršť branek tato minuta přinese. I když ofenzivní nástup celků do utkání mohl být přinejmenším dobrou indicií.

Pražané totiž ještě ani nedoslavili a bylo vyrovnáno. I Dominik Frodl, který dostal šanci ve druhém zápase v řadě, musel rychle lovit puk zpoza svých zad. I s kapkou štěstí dokázal Vít Christov své bekhendové zakončení procpat do branky.

Branka Vršovické jen zdravě naštvala a další blesková trefa byla na světě. Vyrovnaný stav vydržel jen 17 sekund! Pod třetí využité přečíslení se podepsal Martin Kadlec, jenž na výbornou zužitkoval Kverkův pas.

Skoro jako by si střelci své štěstí během zmíněných dvaašedesáti sekund vyplýtvali. Následovala totiž krasojízda obou gólmanů. Frodlovu zákroku betonem proti Franekovi sekundoval Šimboch, jenž zastavil na druhé straně Dragouna. Ten po chytré žabičce nechal obránce za sebou.

Oba muži s maskou se slušně otáčeli celou druhou třetinu. Po dobu druhých dvaceti minut je nikdo nepřekonal. Nic na tom nezměnil ani slavistický tlak v přesilovce nebo jedna střela za druhou vysílaná směrem ke svatyni Dominika Frodla.

Nudu však odvracely menší potyčky po odpískání. Bylo znát, jak oba celky zmařené akce frustrují. Zároveň žádný z borců oděných do bíločervené kombinace, kterou se na sebe navlékly oba celky, nechtěl soupeřům nechat před brankou ani centimetr volného prostoru.

Sešívané zase nakopl parádní vstup do třetí třetiny. Zatímco Frodl se v svém pracovišti teprve rozehříval a protahoval, Šimboch už na druhé straně musel předvést pro puk pohyb lapačkou za svá záda. Už devátou letošní branku si připsal David Šafránek, jenž se pohotově opřel do sraženého Dragounova nahození.

Frýdek sice dokázal využít přesilovku nakombinovanou se hrou bez brankáře, na vyrovnání to ale bylo málo. Vladimír Luka hostům vykřesal naději, ale zbylých padesát sekund už Frodl zvládl.