Frýdek-Místek vybojoval v Jihlavě dva body!
Na ledě Dukly sice frýdecko-místečtí hokejisté inkasovali jako první, krátce před koncem zápasu ovšem vyrovnal Michal Kovařčík a v prodloužení pak bonusový bod vystřelil David Cienciala.
24., pondělí 14.11.2016, Horácký zimní stadion
1:2p
0:0, 1:0, 0:1 - 0:1
HC Dukla Jihlava
Svoboda - Bilčík, Dobrovolný, Půža, Dundáček, Říha, Kaláb, Szathmáry, Kajínek - Diviš, Stoklasa, Březina, Mejzlík, Danišovský, Zeman, Jícha, Seman, Skořepa, Čachotský, Protasenja
Daneček - Jeník, Zahradníček, Kania, Matyáš, Stránský, Adámek, Michal Roman - Franek, Pechanec, Klimša, O. Kovařčík, M. Kovařčík, Lacka, Rufer, Jašek, Meidl, Cienciala, Růžička, Christov
Branky a nahrávky: 30. Protasenja (Kaláb, Zeman) - 57. M. Kovařčík (Matyáš, O. Kovařčík), 64. Cienciala (Klimša, Růžička). Rozhodčí: Pešina, Sýkora - Jílek, Šperl. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 129. Střely na branku: 30:35. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Nemůžeme být spokojeni s tím, že jsme nezískali všechny tři body. Ale musím říct, že soupeř dobře bruslil. Navíc jsme v konstelaci, kdy sestavu lepíme a jsme rádi, že dáme dohromady dvacet lidí. Na spoustě kluků je tréninkový deficit vidět. Někteří, co se vrátili do sestavy, trénovali dva dny, jeden den. To ale není výmluva, jen konstatování. Doufáme, že se kluci brzy dostanou do věcí, které od nich potřebujeme. V průběhu utkání jsme si vytvořili několik příležitostí, které jsme neproměnili a to, jak jsme s nimi naložili, nebylo dobře. Už jsme se dívali na vyloučení našeho hráče před koncem. Je takové trošičku už smutné, že do toho páni v černobílém vstupují v určitých fázích, kdy to vůbec není potřeba, a ve chvílích, kdy je u našeho hráče uražený zub, tak se tomu akorát zasmějí. Z tohoto směru jsem zklamaný. Tím ale nechci snižovat výkon soupeře. Frýdek-Místek byl velice kvalitní, dobře bruslil a byl nepříjemný v našem obranném pásmu. Rozhodly situace, kdy jsme neproměnili příležitosti. I před inkasovanou brankou v prodloužení jsme měli šance, abychom ho rozhodli my. Z tohoto pohledu jsem zklamaný. My ale teď potřebujeme v klidu potrénovat, trénujeme v patnácti šestnácti lidech.
Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): Dvě třetiny jsme byli Jihlavě rovnocenným soupeřem a rozhodovala přesilovka, kterou domácí proměnili. Ve třetí třetině jsme byli daleko aktivnější a po zásluze jsme zápas srovnali. Samozřejmě v prodloužení je to loterie. Lukáš Daneček vytáhl dva fantastické zákroky a my jsme se dostali do jednoho přečíslení, které jsme využili. Za dva body jsme samozřejmě rádi, protože Jihlava doma body moc nerozdává.

Úvod zápasu byl ve znamení aktivity domácího celku, který si v polovině třetí minuty vybojoval přesilovou hru. Při ní se Jihlava ocitla v první velké šanci zápasu. Seman v bezprostřední blízkosti gólmana neměl prostor k zakončení, tak puk přistrčil nalevo pro Zemana, jenž ho nezvedl kolem pravého betonu ležícího Danečka. Frýdek-Místek se pokoušel ohrozit svatyni Dukly střelami od modré nebo dvěma závary, ovšem statisticky nejlepší gólman WSM Ligy Svoboda byl jistý.

Slibnou příležitost měl také Diviš, dorážející bekhendem do volné části branky skákavý touš, který na poslední chvíli zastavil obránce soupeře. Dukla se neradovala ani po akci Zemana, jenž prošel přes dva hráče a zpoza klece dával kotouč za sebe na Semana, mířícího metr vedle vzdálenější tyče. Také hosté si vyzkoušeli přesilovku, ve které Michal Roman z dobré pozice mezi kruhy místo střely nepřesně nahrával. Při plném počtu hráčů se ocitl mezi kruhy volný Danišovský, mířící metr vedle levého horního rohu. Na konci první třetiny hosté faulovali Kaniou a při výhodě se provinil i Růžička. Jihlava tak hrála půlenou dvojnásobnou početní výhodu, menší část trvající 24 vteřin před prvním odchodem do kabin nevyužila.

A nezužitkovala ani její delší část. Protasenjův pokus zblízka zblokoval obránce Matyáš a Skořepa zblízka poslal puk podél brankoviště vedle. Frýdeckomístecké hokejisty ubráněné dvojnásobné oslabení nakoplo a rázem měli slibné příležitosti. Tváří v tvář Svobodu nepřekonal Ondřej Kovarčík a stejně si vedl i Lukáš Jašek, který se domácího gólmana snažil vylákat z klece, což se mu však nepodařilo a poté již neměl dostatek místa k lepšímu zakončení.

Muž v domácí brance se měl co ohánět, po kombinaci Franka s Klimšou vychytal i Meidlovu střelu zblízka z levé strany. Slezané následně nevyužili přesilovou hru, naopak v jejím závěru faulovali a nyní se již Dukla v početní výhodě radovala. Dorážka Čachotského z kruhů šla ještě nad, nicméně puk se dostal na modré ke Kalábovi. Obránce vypálil a důrazný Anatolij Protasenja zblízka dostrkal puk za čáru.

Hostům se nevydařila ani další početní výhoda, při které nemířili ani jednou mezi tři tyče, čtveřice Jihlavských úspěšně bránila obrannou modrou a stihla i zaútočit. Již při hře pět na pět se ukázal dobrým zákrokem Michal Roman. Mladý slovenský bek stihl srazit Protasenjovu přihrávku před branku na volného Čachotského. Dvě minuty před koncem prostřední části ukázal svůj um Čachotský, který na levém kruhu za pomocí mantinelu obehrál soupeře a dal puk na modrou pro Říhu, střílejícího z první těsně vedle. V samotném závěru přišla šance i na straně hostí. Po ráně Adámka toho Svoboda přes val těl moc neviděl. Přesto stačil vyrazit kus černé gumy k pravé tyči, kde jej v pádu nezasunul Christov tam, kam chtěl.

V závěrečné třetině se zraněními látaný domácí tým zaměřil zejména na defenzívu. Byť třetí dějství skončilo střeleckým poměrem 10:10, šance měli hosté. Nejprve ale dokázal Březinovu střelu z levého kruhu hned po buly zastavit koncem betonu Daneček. Frýdek-Místek následně domácí uzavřel před Svobodou, jenž vyšel vítězně ze závaru u pravé tyče a poradil si i s dobrou střelou Pechance z mezikruží. Poté zasáhla také jeho lapačka po střele Jeníka od modré přes houf hráčů. V padesáté minutě si Dukla vzala oddechový čas a aktivita hostí na chvíli pominula.

Za další čtyři minuty pálil Cienciala z levé strany kolem hlavy jihlavského gólmana, srážejícího kotouč levým ramenem. Vyrovnání přišlo podobné, jako první gól zápasu. Červenožlutí hráli přesilovku, po minutě šli také do čtyř a zkrácenou početní výhodu Frýdek-Místek využil. Matyáš pálil od modré a ačkoliv Svoboda ještě puk vyrazil, proti dorážejícímu Michalu Kovarčíkovi zblízka do horní části klece již byl krátký.

Zápas tak dospěl do prodloužení, kdy měla zejména Dukla několik šancí rozhodnout. Daneček v brance Slezanů vychytal v gólové šanci Protasenju a Diviše, aby se potvrdilo nedáš – dostaneš. Růžička poslal puk do situace dva na jednoho pro Klimšu, jenž přihrál zleva na pravý kruh pro Davida Ciencialu. Proti jeho přesné střele do levé šibenice neměl gólman moc šancí zasáhnout. Jihlava tak poprvé v sezoně padla v pětiminutovém nastavení a Frýdek-Místek si domů odváží dva body.