Frýdecko-místečtí vydřeli ze zápasu se Slavií alespoň bod
Po prohře s Kladnem se svěřenci Jiřího Juříka a Marka Malíka opět představili na domácím ledě, kde přivítali ještě nedávno extraligovou Slavii. S tou Frýdecko-místečtí sehráli více než vyrovnanou partii, která došla až do prodloužení, v němž o vítězství Pražanů rozhodl hostující útočník David Šafránek.
23., sobota 12.11.2016, Hala Polárka
3:4p
0:1, 1:0, 2:2 - 0:1
Šimboch (Daneček) – Adámek, Kania, Matyáš, Michal Roman, Zahradníček, Jeník – Franek, Cienciala, Rufer – Klimša, Kanko, Jašek – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Luka, Marek Růžička, R. Meidl
HC Slavia Praha
Polívka (Frodl) – Pohl, Knot, Kolařík, Holý, Bača, J. Novák – Kubica, Šafránek, Rys – Jankovský, Dušek, Endál – Schleiss, Kverka, M. Kadlec – Tejral, Tulačka, Kružík
Branky a nahrávky: 34. Chmielewski (Jašek, Zahradníček), 44. Klimša (D. Stránský), 54. Kanko (Jašek, Adámek) – 17. Endál, 44. M. Kadlec (Jankovský, J. Novák), 51. Rys (Pohl, Kubica), 64. Šafránek (Pohl). Rozhodčí: Mikula – Lukš, Hanzlík. Vyloučení: 3:4, navíc Bača (Slavia) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1 906. Střely na branku: 38:24. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.

Úvodní minuty divákům ve Frýdku-Místku nenabídly příliš atraktivní podívanou. Ani jeden z gólmanů neměl moc práce a na gól se čekalo skoro až do přestávky.

Situace to ovšem byla kuriózní. Slávisté hráli oslabení za příliš mnoho hráčů na ledě, když v tom ujel domácí obraně Lukáš Endál. Jeho zakončení z úhlu sice skončilo na tyči, ale jeden z frýdeckých hráčů si kotouč nešťastně srazil do vlastní sítě.

Půl minuty před sirénou zazvonila tyč ve Frýdku ještě jednou. A opět šlo o brankovou konstrukci za zády domácího brankáře Šimbocha. Šafránek totiž z velké blízkosti napálil břevno, a tak drželi sešívaní stále jen jednobrankové vedení.

Krátce po polovině zápasu se dočkali domácí vyrovnání. Zahradníčkova střela od modré vypadla Polívkovi z lapačky. Slávistický gólman svou chybu sice napravil při dorážce Jaška, Aron Chmielewski už se ale nemýlil a dostal puk za brankovou čáru.

Gólová přetahovaná skončila nerozhodně

A chvíli po začátku třetí periody dokonali Frýdečtí obrat. David Klimša se prokličkoval až před branku a zavěsil přesně do pravého horního rohu Polívkovy svatyně.

Pražanům ale stačilo na odpověď pouhých 19 sekund! Jankovský vyslal skvělou přihrávkou do střelecké pozice Martina Kadlece, jenž se postaral o bleskové vyrovnání. Proti Frýdku-Místku se mu to podařilo v letošní sezoně už podruhé.

O sedm minut později vrátil Slavii vedení Jiří Rys. Ten se z protiútoku dostal až před branku Šimbocha a nadvakrát poslal puk za záda domácího gólmana.

Krátce nato bylo však znovu srovnáno. Petr Kanko dostal v přesilové hře nabito od Jaška a v dobré pozici zamířil přesně. Šlo se tedy do prodloužení.

Bitvu o bonusový bod rozsekl Šafránek

Prodloužení ve třech přineslo jako již tradičně atraktivní podívanou. Hrál se hokej nahoru dolů.

David Šafránek se dostal do samostatného úniku, který zakončil střelou. Nejprve to vypadalo, že má Šimboch puk pod kontrolou, kotouč však nakonec doklouzal až za brankovou čáru. Slávisté si tak odvezli z dalekého Slezska dva body.