Frýdek-Místek padl na ledě favorita, z Kladna jede s prázdnou
Reportáže
Frýdek-Místek padl na ledě silného Kladna a domů tedy jede s prázdnou. Rytíři dokázali do sítě Šimbocha vstřelit hned šest branek a jednoznačně tak potvrdili roli favorita. O jediné dvě branky Frýdecko-místeckých se postarali David Cienciala a Aron Chmielewski.
22., středa 9.11.2016,
6:2
2:0, 2:1, 2:1
HC Rytíři Kladno
Cikánek – J. Drtina, P. Hořava, Kehar, Repe, Ulrych, Ptáček, D. Růžička – Machač, Burger (C), Tenkrát – Strnad, R. Přikryl, Jánský – Ton, Kubík, Zikmund – Redlich, Cetkovský, Pekr.
HC Frýdek-Místek
Šimboch – Kania, Adámek, Michal Roman, Matyáš, Jeník, Zahradníček – Rufer, Cienciala, Franek – Lacka, Kanko (C), Klimša – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – R. Meidl, Samiec, Luka.
Statistiky
Branky a nahrávky: 11. Tenkrát (Burger, Machač), 15. Cetkovský, 29. Kubík (Ton, Ptáček), 38. Jánský (R. Přikryl, Strnad), 48. D. Růžička (Zikmund, Repe), 60. Strnad (Kehar) – 26. Cienciala (O. Kovařčík, Lacka), 50. Chmielewski (O. Kovařčík). Rozhodčí: Würtherle – Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1846. Střely na branku: 29:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 6:2.

Rytíři vstoupili do zápasu hodně aktivně a v druhé minutě mohl otevřít skóre Ladislav Zikmund, který využil své rychlosti a natlačil se před obránce, zasunout kotouč za Šimbochův beton však už nedokázal. Sám Zikmund po chvíli uvolnil na střed Tomáše Redlicha, tomu se ale kotouč zamotal mezi brusle a hostující gólman se mezitím přemístil. Vzápětí ovšem přišla s nádhernou kombinací první lajna Rytířů, Burger našel před brankou rozjetého Petra Tenkráta a ten už umístil kotouč za Šimbochova záda. Hned nato odpověděli obrovskou příležitostí také Frýdeckomístečtí, jenže Cikánek vytáhl výborný zákrok a udržel vedení svého týmu. Pět minut před koncem znovu vypukla kladenská radost naplno. Jiří Cetkovský zachytil na středu Matyášovu rozehrávku a vypálil přesně do horního růžku.

První vzrušení ve druhé části přinesl Adam Kubík, jenž nabral na levé straně rychlost a před brankou hledal Redlicha. Kvůli tlaku dvou vracejících se beků však nedokázal kladenský mladík přihrát přesně. Hosté si vzápětí dokázali vytvořit tlak a byli po zásluze odměněni. David Cienciala dostal kotouč na levou stranu a trefil přesně prostor u bližší tyčky. Domácí ale s odpovědí dlouho neváhali. Kubík si dobře nabruslil před brankoviště a pohotově doklepl Tonovu ránu do sítě. 

O další snížení se mohl v přesilové hře postarat Michal Kovařčík, do dráhy kotouče, který mířil do odkryté branky, však strčil hůl Jiří Cetkovský, jenž tak zabránil jistému gólu. V závěru si ještě Frýdek-Místek vytvořil enormní tlak, z branky se ovšem radovalo Kladno. Roman Přikryl vybojoval kotouč v rohu a zpoza branky našel Petera Jánského. Ten vypálil naprosto přesně ke vzdálenější tyči, přestože byl v pádu.

Na začátku třetí periody se tlačili do útoku převážně hosté, kteří chtěli snížit tříbrankovou ztrátu. První větší možnost měl ale Jurij Repe, jenž vyrazil podpořit útok, střelou z levého kruhu však zasáhl jen dobře postaveného Šimbocha. Hostující brankář byl bezmocný až po chvíli. David Růžička dostal od Zikmunda puk na levý kruh a dělovou ranou rozvlnil síť. Jenže čtyřbrankový trhák nevydržel Rytířům dlouho. Na druhé straně dostal puk Aron Chmielewski a od tyče poslal kotouč do branky. 

Minutu před koncem mohl ještě upravit skóre Kanko. Ten byl osamocený před brankovištěm, jenže Cikánek se výborně přemístil a podtrhl svůj dobrý výkon. Dobrý výkon završil i celý tým. Kehar našel křižným pasem Jakuba Strnada a ten už mířil do prázdné klece. Na závěr se ještě poněkud rozbujely emoce mezi Michalem Kovařčíkem a Romanem Přikrylem. Rukavice zůstaly na svém místě, přesto kladenský centr uštědřil svému sokovi několik dobře mířených úderů.