Frýdek-Místek ve třetím duelu porazil Kopřivnici 4:1 a je v semifinále!
Hokejisté Frýdku-Místku vyzráli na Kopřivnici i ve třetím čtvrtfinálovém utkání a zaslouženě si zarezervovali místo v semifinále play-off. Domácí dokázali rychle zareagovat na nepovedený vstup do zápasu a díky rychlému obratu si vyšlapali cestičku za vítězstvím 4:1.
3. čtvrtfinále, pondělí 29.2.2016, Hala Polárka
4:1
3:1, 1:0, 0:0
Šimboch (Hlaváč) – Heider, Krutil, Foltýn, Fišera, Matyáš, Kvapil, Polák – Franek, Piecha, Sonnek, Klimša, Samiec, Chmielewski, Schwarz, Káňa, Cienciala, Meidl, Luka, Jaroš, Christov
HC Kopřivnice
Vrba (Unzeitig) – Jašek, Čintala, Vydra, Marek, Mendera, Teper – Kofroň, Bartošák, Slovák, Sluštík, Hrubý, Stránský, Tomášek, Pargáč, Mach, Červenka
Branky a nahrávky: 4. Franek (Cienciala, Polák), 6. Cienciala (Franek), 13. Christov (Káňa, Luka), 23. Klimša (Piecha, Samiec) – 2. Hrubý (Sluštík). Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1829. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
Mgr. Jiří Juřík: „Soupeř potrestal hned naši první hrubku, ale to nás paradoxně nabudilo. Hned v první přesilovce jsme srovnali a začali jsme líp bruslit. Měli jsme lepší pohyb, kombinace a z toho pak vznikaly nějaké šance, které jsme proměnili. Od stavu 4:1 už se to dohrávalo z obou stran. Jsme rádi, že jsme to uhráli ve třech zápasech a postoupili do semifinále.“

NA ŠPATNÝ ÚVOD ODPOVĚDĚLI FRANEK A CIENCIALA

Úvod zápasu se mnohem lépe vydařil Kopřivnici, která se ve druhé minutě dostala vůbec poprvé ve čtvrtfinálové sérii do vedení. Sluštík z pravé strany našel před brankou Daniela Hrubého a ten rozradostnil hostující střídačku i kopřivnické fanoušky, kteří opět dorazili v solidním počtu.

Vedení hostujícího mužstva každopádně dlouho netrvalo, Tomáškův faul totiž Frýdecko-místečtí ukázkově potrestali. Stalo se tak v čase 3:48, když Vrba vyrazil střelu Ciencialy, ale na dorážku důrazného Tomáše Franka už nedosáhl.

Stejné duo bylo i u další gólové akce, která v šesté minutě dostala tým Frýdku-Místku do vedení 2:1. Franek se tentokrát převtělil do role asistenta a krátkým pasem ze zadního mantinelu vyzval ke skórování Davida Ciencialu, jenž se prosadil také v závěru druhého čtvrtfinálového zápasu.

Už čtvrtou branku viděly necelé dva tisíce fanoušků ve třinácté minutě, kdy se Káňova nepřesná střela odrazila od zadního mantinelu a puk se zastavil těsně před brankovou čárou, odkud jej do sítě pohodlně dorazil Vít Christov.

O POTVRZENÍ DOMÁCÍ VÝHRY SE POSTARAL KLIMŠA

Poslední přesný zásah byl v hale Polárka k vidění necelé tři minuty po začátku prostřední části. Díky bojovnosti Samiece se k přihrávce do pravého kruhu dostal Martin Piecha a jeho stálý kolega z útočné formace David Klimša prostřelil Vrbu počtvrté.

Netrvalo dlouho a Frýdecko-místečtí byli blizoučko pátému gólu, jenže kopřivnický brankář Adam Vrba si včas všiml v brankovišti volného kotouče a ten tak nestihl doklouzat za brankovou čáru. Hosté vzápětí čelili téměř minutu dlouhému dvojnásobnému oslabení, ovšem všechny střely z holí frýdecko-místeckých hráčů byly nepřesné nebo zlikvidované maskovaným mužem v brance Kopřivnice.

Až do závěru druhé třetiny si domácí udržovali územní převahu, ale ta k žádné větší šanci nevedla. Naopak tomu bylo v 39. minutě při střele Jaroše, jehož pokus ke smůle Frýdku-Místku zastavila neprůstřelná branková konstrukce.

TŘETÍ PERIODA SE ODEHRÁLA V POKLIDU

Závěrečná dvacetiminutovka už play-off příliš nepřipomínala, domácí si s velkým přehledem hlídali své tříbrankové vedení a když už dostali možnost hrát v početní převaze, tak se Kopřivnice ubránila.

V bezgólové třetí třetině byl hodně vidět útočník Frýdku-Místku Tomáš Káňa, kterému se však nalepila na paty střelecká smůla. Stejně tomu bylo i u všech ostatních hráčů na ledové ploše, a tak domácí nakonec v pohodě dokráčeli za vítězstvím 4:1.

Třetí výhra nad Kopřivnicí nasměrovala Frýdek-Místek do semifinálových bojů, ovšem o jeho soupeři se rozhodne až v následujících dnech. Ve hře jsou stále týmy Poruby, Hodonína a Moravských Budějovic.