O druhé výhře nad Kopřivnicí rozhodly úvody prvních dvou třetin
Frýdecko-místečtí zvládli i druhé čtvrtfinálové utkání a v pondělí si již mohou zajistit účast v semifinále. V solidně zaplněné Tatra Aréně se svěřenci Jiřího Juříka a Marka Malíka dostali do vedení už v 19. vteřině zápasu, do jehož konce vstřelili další tři branky a nakonec zvítězili 4:0. Velký podíl na tomto výsledku má Juraj Šimboch, který udržel čisté konto.
2. čtvrtfinále, sobota 27.2.2016, Tatra Aréna
0:4
0:1, 0:2, 0:1
HC Kopřivnice
Vrba (Unzetig) – Dusík, Jašek, Vydra, Marek, Merenda, Čintala, Teper – Kofroň, Bartošák, Slovák, Sluštík, Hrubý, Stránský, Tomášek, Pargáč, Mach, Červenka
Šimboch - Foltýn, Polák, Kvapil, Matyáš, Heider, Krutil, Fišera - Christov, Káňa, Luka - Chmielewski, Jaroš, Schwarz - Cienciala, Klimša, Franek - Samiec, Piecha, Sonnek
Branky a nahrávky: 1. Káňa (Luka), 21. Christov (Luka, Káňa), 39. Luka (Káňa, Kvapil), 60. Cienciala (Franek). Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 4:0. Diváci: 3221.
Mgr. Jiří Juřík: „Měli jsme výborný vstup do utkání, kdy se nám podařilo velice rychle skórovat. Domácí postupně stupňovali svůj tlak a rozhodující byl okamžik, kdy se nám podařilo ubránit dvojnásobné oslabení. Do druhé dvacetiminutovky jsme měli opět výborný vstup, kdy jsme navýšili vedení, které jsme po spoustě šancí ještě zvýšili v závěru druhé třetiny. V poslední třetině byly k vidění další šance na obou stranách, ale oba brankáři si vždy poradili. Výborný výkon podal Juraj Šimboch, který dnes tým podržel.“

KÁŇOVI STAČILO NA VSTŘELENÍ BRANKY 19 SEKUND

Sestava Frýdku-Místku byla prakticky totožná s tou, která vyjela na led v 1. čtvrtfinálovém duelu. Jediná změna nastala kvůli absenci Ondřeje Kovařčíka, kterého nahradil Jan Sonnek. V brankovišti znovu dostal přednost Juraj Šimboch, kterému kryl záda teprve osmnáctiletý Jan Hlaváč.

Suverénní vítěz základní části vstoupil do utkání tím nejlepším možným způsobem, když se po domácím icingu vhazovalo po pravici Vrby a Luka vyhrál vhazování pro Tomáše Káňu, který k radosti mnoha frýdecko-místeckých fanoušků bleskurychle otevřel skóre.

Na začátku třetí minuty dostala Kopřivnice skvělou možnost k vyrovnání, jenže dvouminutová přesilovka 5 na 3 zůstala nevyužita. Nutno však podotknout, že za týmem Frýdku-Místku ve dvou případech stála pořádná porce štěstí.

Osmý tým ze základní části v první třetině podal výborný výkon, několik rychlých protiútoku i šance Kofroně ale vychytal Šimboch, jenž svůj tým mnohokrát podržel. Jeho protějšek v kleci Kopřivnice se také několikrát řádně předvedl. Dvě a půl minuty před první sirénou se na domácí svatyni řítil Jan Sonnek, ale ten puk přes Vrbův pravý beton neprotlačil.

VE DRUHÉ TŘETINĚ OPĚT PÁLILA PRVNÍ FORMACE

Start druhého dějství jakoby kopíroval dění ze samotného začátku zápasu, stačilo 21 sekund a kotouč se zásluhou Víta Christova zatřepotal za zády kopřivnického brankáře Adama Vrby.

Za malou chvíli dostal čtyřminutový trest za vysokou hůl domácí útočník Stránský, jenže Frýdek-Místek nabídnutou početní výhodu nevyužil. V jediné příležitosti se za celou dobu objevil Christov, ale hráči Kopřivnice stejně jako při následném hostujícím tlaku obstáli.

Před polovinou zápasu za svou brankou zaváhal Šimboch při rozehrávce, ovšem Kofroň s Červenkou jeho pochybení nepotrestali. Slovenský gólman neinkasoval ani při frýdecko-místecké přesilovce, když v přečíslení dvou na jednoho znovu zahrozilo duo Kofroň – Červenka.

Potrestání ze strany Frýdku-Místku přišlo dvě minuty před koncem druhé třetiny. Polákovu tvrdou ránu sice zastavila tyč, ale v pokračující akci uklidil puk do branky Vladimír Luka.

VÝHRU FRÝDKU-MÍSTKU POTVRDIL CIENCIALA

Závěrečná dvacetiminutovka už moc vzrušení nepřinesla, Kopřivnice se snažila s tříbrankovým mankem něco udělat, ale obrana Frýdku-Místku ji prakticky nic nepovolila.

Poslední trefa červenobílých přišla na svět v momentě, kdy do konce zápasu zbývaly poslední dvě vteřiny. Tomáš Franek u levého mantinelu prostrčil puk skrz Jakuba Tepera Davidu Ciencialovi, jenž se z úhlu vydal k brankovišti a střelou mezi Vrbův beton a tyčku uzavřel skóre na konečných 4:0.

Frýdek-Místek tedy udolal Kopřivnici i pošesté v sezóně a k postupu mezi nejlepší čtyřku mu chybí už jenom jedno vítězství. K němu může dojít již v pondělí 29. února, utkání v hale Polárka startuje v 18:00.