Frýdek-Místek v odvetě porazil Porubu vysoko 12:3!
Do odvetného utkání vstoupil Frýdek-Místek nejlépe jak mohl, už po dvou minutách totiž vedl o dvě branky. Hned v první třetině dokázali domácí vstřelit šest gólů a rozhodnout utkání hned v úvodu. Hattrickem se blýskl Martin Piecha a frýdecko-místečtí hokejisté nakonec zvítězili vysoko 12:3!
19., sobota 14.11.2015, Hala Polárka
12:3
6:0, 4:1, 2:2
Šimboch (Daneček) – Dresler, Jeník, Heider, Krutil, Adámek, Kowalczyk, Samiec, Polák – Franek, Piecha, Sonnek, Klimša, Matuš, Chmielewski, Schwarz, Káňa, Cienciala, Luka, Jaroš, Christov
HC RT TORAX Poruba
Tihlář (7. Kubáň) – Slavík, Peslar, Buček, Ovšák, Vajda, Šindelář, Malý, Šrámek, Baca – Rimmel, Gola, Mládek, Kilnar, Sedlář, Sysala, Vaněk, Szajter, Gelnar, Bednář, Ballner, Seidler, Stejskal
Branky a nahrávky: 1. Christov (Káňa, Kowalczyk), 2. Jaroš (Chmielewski), 7. Franek (Matuš), 11. Piecha (Adámek), 14. Piecha (Samiec, Klimša), 15. Luka (Káňa), 25. Luka (Christov, Káňa), 31. Klimša (Polák), 34. Matuš (Adámek), 37. Cienciala (Franek), 57. Jaroš (Schwarz), 57. Piecha (Samiec) – 35. Ballner (Kilnar), 48. Gelnar (Malý, Stejskal), 59. Baca. Vyloučení: 4:3. Využití: 2.1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2204. Průběh utkání: 6:0, 10:1, 12:3.
Mgr. Jiří Juřík: Měli jsme před tímto utkání dost velký respekt, protože přece jenom to byl soupeř, který nám jako první vzal body. Ale doslova jsme do toho utkání vlítli, možná to bylo i tím, že byl na střídačce trenér hlavního mužstva, tak se kluci snažili ukázat. Každopádně do deseti minut jsme rozhodli celé utkání. První dvě třetiny byly povedené, ta poslední už byla horší, tam už jsme polevili a nebyli jsme spokojeni, ale jinak si myslím, že výsledek hovoří za vše.

Frýdek-Místek si lepší vstup do utkání asi ani nemohl přát. Už po pouhých 29 vteřinách hry se domácí radovali, když se k zakončení dostal Vít Christov. Přesnou trefou pod horní tyč tak bleskově otevřel skóre. O minutu později se domácí radovali znovu. Tadeáš Jaroš unikl všem hostujícím obráncům a povedeným bekhendem zavěsil puk do pravého horního rohu brány. Tyto dvě rychlé branky dodaly domácím značné sebevědomí a tlak na bránu neustupoval. V sedmé minutě využil pohotové přihrávky zpoza brány Tomáš Franek, který se prosadil podobným způsobem jako jeho spoluhráči a gólmana Tihláře tak vyhnal z jeho svatyně.

Kubáňovi se však v brance nedařilo o moc lépe, po pár minutách totiž i on musel lovit puk ze své sítě, když jej v přesilovce překonal Martin Piecha. Po tomto gólu si hosté vyžádali oddechový čas, rychlá porada jim ale taky moc nepomohla. Nekompromisní Martin Piecha přidal svoji druhou branku, když šikovně tečoval střelu Samiece. Frýdecko-místečtí stále neměli dost, nejproduktivnější hráč Vladimír Luka o pouhou minutu později také přiložil ruku k dílu a zvyšoval již na rozdíl šesti branek. Do kabiny tak domácí odcházeli s velmi pohodlným náskokem.

Ve druhé třetině jsme na gól čekali necelých pět minut, svoji druhou branku v zápase přidal Vladimír Luka. Christov nejdříve dostal puk až za povyjetého gólmana, kotouč ale zůstal před brankovou čárou, za kterou jej dorazil až pohotový Luka. Poruba měla k dispozici přesilovku, ale ta se jim vůbec nepovedla. Domácí se v oslabení několikrát dostali do útoku a krátce po tom, co byli v plném počtu, přidal osmou branku David Klimša. Netrvalo to dlouho a téměř plná Polárka se radovala znovu. Střelecký pokus Adámka dorazil za záda porubského Kubáně Radim Matuš. Ve 35. minutě se poprvé dokázali prosadit i hosté, kteří využili přesilovou hru. David Ballner dokázal najít mezírku mezi Šimbochovým betonem a pravou tyčí a připsal si tak první gól Poruby. Frýdecko-místečtí však dokázali odpovědět velmi rychle, desátý gól do sítě Poruby vstřelil David Cienciala.

Třetí třetina už byla o něco klidnější, domácí už přestali hrát naplno a na hostech bylo vidět, že chtějí nepříznivý výsledek aspoň trošku poupravit. To se jim také podařilo, po velkém tlaku přidal druhou branku Poruby Jakub Gelnar. Oba týmy poté polevily a moc velkých šancí si už nikdo vytvořit nedokázal. Až tři minuty před koncem začaly zase padat góly. Nejdříve se podruhé v utkání trefil Tadeáš Jaroš, kterého před brankou našel Jakub Schwarz. A o patnáct sekund později završil Martin Piecha svůj hattrick a vytvořil tak nový rekord Frýdku-Místku v počtu vstřelených branek v jednom utkání. Poruba ještě v závěru přidala třetí gól, když zpoza branky vyjel Jakub Baca a překvapil Šimbocha, radost domácích tím ale už rozhodně nepřekazil.