Frýdek-Místek si z Kladna veze cenný bod, padl v prodloužení
Frýdek-Místek dokázal na ledě Kladna vybojovat bod, prohrál s Rytíři až po prodloužení. Rysi se dokonce dostali jako první do vedení, už ve 4. minutě se trefil Franek. Domácí pak góly Pekra a Repeho utkání otočili a mířili za třemi body. Jenže Slezané se nevzdali a v 58. minutě dokázal vyrovnat Mikulík. Vyhrát se už ale Frýdku-Místku nepovedlo, v prodloužení vystřelil Kladnu vítězství Kubík.
41., sobota 20.1.2018, ČEZ Stadion Kladno
3:2p
0:1, 0:0, 2:1 - 1:0
HC Rytíři Kladno
Kopřiva – Havelka, P. Hořava, Kehar, F. Matula, Repe, Štindl, Svedlund – M. Hořava, T. Kaut, J. Kloz – Kubík, Kurjanov, Machač (A) – Pekr, R. Přikryl, Redlich – J. Strnad (C), D. Tůma, Zikmund
Strmeň – Haman, Matyáš, Pastor, Piegl, D. Stránský, Zahradníček, Bartko – J. Kalus, Bajtek, Štumpf – Kvasnica, Mikulík (A), Martynek (C) – Kofroň, Kuťák, Klimša (A) – Kafka, Przybyla, Franek
Branky a nahrávky: 44. Pekr (Machač, R. Přikryl), 49. Repe (Redlich), 63. Kubík (P. Hořava) – 4. Franek (Kafka), 58. Mikulík (Kofroň). Rozhodčí: Wagner, Doležal - Lučan, Maštalíř. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 31:13. Diváci 2216.
Pavel Patera (Rytíři Kladno): Zápas se mi z obou dvou stran moc líbil. Bylo tam nasazení, dohrávání, dobruslování i padání do střel. My jsme bohužel dostali góla hned asi z první střely. Tlačili jsme se potom před bránu, kde soupeř výborně blokoval a bránil. Trpělivou hrou jsme to otočili, ale v závěru nám bohužel Frýdek opět ujel. Byl to opět takový zápas, kdy na nás nejde moc střel, ale padne to tam. Za dva body jsme rádi, výkon týmu se nám líbil. Co se týče Linuse Svedlunda v obraně, tak si myslím, že to zvládl velmi dobře. Stejně jako jsme zkoušeli obránce v útoku, kdyby se něco stalo v play off, tak jsme dnes vyzkoušeli útočníka v obraně. Osvědčil se velmi dobře, určitě to nebyl náš nejhorší bek.
Marek Malík (HC Frýdek-Místek): Určitě jsme tady chtěli bodovat. Věděli jsme, že budeme hrát proti favoritovi tohoto zápasu i celé soutěže. Tomu jsme museli uzpůsobit i taktiku, která tedy asi nebyla moc pohledná. Víme, že s Kladnem jsme otevřený hokej v současné situaci nemohli hrát. Většinu zápasu se nám dařilo dodržovat naši taktiku, bohužel po třech individuálních hrubých chybách jsme o body přišli. Určitě jsme z toho zklamaní. Před zápasem bychom jeden bod brali, ale podle průběhu utkání jsme chtěli možná trošičku víc. Jsme ale v situaci, kdy musíme brát všecko.

Na samém začátku zápasu byli aktivnějším celkem domácí Rytíři, z jedné z prvních akcí se ale radovali na druhé straně Frýdeckomístečtí. Tomáš Franek si udělal prostor na kruhu a trefil se přesně do horního růžku. Domácí se pak až do sirény snažili o srovnání stavu, Strmeň ovšem všechny puky pochytal.

Ve druhé části pokračovalo kladenské dobývání soupeřovy branky. Po necelých pěti minutách prostřelil Strmeně Strnad, gól však uznán nebyl. Přikryl projížděl na hranici brankoviště a sudí byl nekompromisní. Po polovině utkání mohl dorovnat stav Tůma, který byl faulovaný v úniku. Kladenská jednadvacítka ovšem nedokázala hostujícího brankáře rozhýbat a neuspěla.

Kladno se tak dočkalo své úvodní branky až v závěrečné dvacetiminutovce. V přesilovce našel Machač výborně volného Matěje Pekra a ten už uklidil kotouč za Strmeňova záda. Rytíři se pak ubránili soupeřově náporu a sami se dostali do vedení! Olympionik Jurij Repe se opřel do kotouče a zaznamenal svoji první trefu v sezoně. Hosté ale ještě dokázali využít kladenského propadnutí a vyrovnali. Milan Mikulík vzal zakončení na sebe a mířil přesně.

V prodloužení se domácím ještě nepovedlo rozhodnout při početní výhodě, při hře tři na tři už se ale Rytíři radovali. Adam Kubík dostal puk před brankoviště a vystřelil nad rameno hostujícího brankáře.