Frýdek-Místek "B" se chce přiblížit horní části tabulky, bude hostit Horní Benešov
Preview k zápasu
Béčko Frýdku-Místku se v sobotu od 17 hodin utká s hokejisty Horního Benešova. Ti mají v tabulce Krajské ligy mužů Moravskoslezského kraje o patnáct bodů méně než mladí rysi. Ti se pokusí přiblížit nejbližším soupeřům - Krnovu a Českému Těšínu.

Slezané chtějí snížit náskok týmům před nimi

"B" tým Frýdku-Místku se po povedeném vstupu do soutěže už nepohybuje v horních patrech tabulky. Aktuálně mu patří sedmá příčka. Na pátý Český Těšín a šestý Krnov ztrácí rysi šest bodů, sedm pak na čtvrtou Porubu.

Poslední utkání Slezanům nevyšlo, na stadionu Českého Těšína prohráli v přestřelce 4:6. Hostům k vítězství nepomohly ani dva góly Mičulky, hlavního tahouna mužstva. Další góly Frýdecko-místeckých přidali Vydra a Carbol. Rozhodující náskok si Český Těšín vytvořil ve druhé třetině, kdy si vypracoval vedení 5:3. Ve třetí části zápasu ještě sice Frýdek-Místek snížil, ale Voznica osm minut před koncem stanovil konečné skóre 6:4.

V posledních pěti utkáních Frýdek-Místek "B" střídá výhry s porážkami, v případě, že bude tento trend pokračovat, v sobotu nad Horním Benešem vyhraje.

Benešov prohrál už šestkrát v řadě

Horní Benešov se v tabulce Krajské ligy nachází o příčku za Frýdkem-Místkem "B", tedy na osmém místě. Jeho ztráta na Slezany je však značná, činí už patnáct bodů. Za sebou pak má Horní Benešov o pět bodů Rožnov pod Radhoštěm a poslední Nový Jičín.

Horní Benešov už šest utkání v řadě čeká na vítězství. Naposledy výhru zažil ještě v minulém roce, 13. prosince porazil Bohumín 3:2. Pak ale postupně následovaly porážky s Krnovem, Českým Těšínem, Rožnovem, Studénkou, Orlovou a znovu Studénkou.

Béčko zatím Benešov pokaždé porazilo

V obou dosavadních vzájemných zápasech vyšlo naše béčko vítězně. V šestém kole zvítězilo před domácími fanoušky jasně 7:0, v kole patnáctém pak na ledě Benešova těsně 3:2.

Po bezgólové první třetině v té druhé vystřelil Rysům vedení Fiala. Pak sice vyrovnal Skopal, ale ještě do přestávky přidal dva přesné zásahy Mičulka. Domácí pak sice ve třetí třetině ještě snížili, když se prosadil Kovalovský, ale na vyrovnání už nedosáhli.