Frýdek-Místek si na úvod Memoriálu Pavla Zábojníka hravě poradil s Katovicemi
Poměrně jednostranné utkání viděli dnes diváci ve slovenském Zvolenu, kde rysi v rámci Memoriálu Pavla Zábojníka smetli svého polského soupeře jasným výsledkem 6:1.
Příprava, čtvrtek 17.8.2017, Zimný štadión Zvolen
1:6
0:3, 0:2, 1:1
GKS Katovice
Kosovski (Studzinski) – Martinka, Rapala, Zielinski, Cakajik, Kowalówka, Wanalki, Krawczyk – Gruszka, Ruhtla, Malasinski, Wronka, Sawicki, Topuski – Strzyzowski, Rutkowski, Fraszko – Nahunko, Majuch, Limansky
Strmeň (Daneček) – Ovčáčik, Piegl, Kovář, Zahradníček, Korenko, Rudl, Janiczek, Stránský – Chmielewski, Pechanec, Klimša (A) – Hladoník (C), Mikulík, Franek – Christov, Kuťák, Káňa – Sonnek, Vrána, Šurý
Branky a nahrávky: 56. Sawicki (Cakajik, Wronka) - 9. Klimša (Pechanec), 16. Klimša (Pechanec, Chmielewski), 19. Franek, 25. Kovář (Šurý), 28. Christov (Kovář), 57. Káňa (Franek, Mikulík) Rozhodčí: Halaj – Rolinka, Jakubec Vyloučení: 5:3 Využití: 0:2. V oslabení: 0:0 Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6

Již od samého začátku byli aktivnější hráči Frýdku-Místku. Hned ve 24. sekundě se do dobré pozice dostal Aron Chmielewski, jehož ránu brankář Kosovski s problémy vyrazil. Nejaktivnějším z rysů byl v první třetině David Klimša. Ten předvedl v 5. minutě nádhernou individuální akci, když prošel celou obranou. Katovický brankář se však nenechal zahanbit a fantastickým zákrokem přerušil hru. O chvíli později zaútočili i naši soupeři z Polska. Ve vlastním oslabení se k ráně dostal Zielinsky, který trefil tyč Strmeňovy brány. Když v průběhu 8. minuty vymyslel Antonín Pechanec parádní přihrávku na Davida Klimšu, tak mohli frýdecko-místečtí hokejisté začít slavit. V 15. minutě sehráli rysi pohlednou akci v přesilovce, na jejímž konci byl David Klimša, který zaznamenal druhou branku v zápase. Minutu před koncem první části hry vyplaval na mezikruží Tomáš Franek, který pohotovou ránou překonal domácího gólmana.

Na úvod druhé třetiny se mezi obránce dostal Vít Christov, který unikal sám na brankáře. Ten však předvedl neuvěřitelný zákrok a šanci mu tím zlikvidoval. O malou chvíli později se už mohli Frýdečtí radovat. Lukáš Kovář propálil od modré lajny vše, co mu stálo v cestě, a to znamenalo jediné. Průběžné vedení 4:0! Euforie pokračovala dále. Ve 28. minutě opět napřáhl Lukáš Kovář. Jeho rána sice nedoputovala do cíle, ale za to se od zadního mantinelu odrazila tak šikovně, že Vít Christov neměl problém dostat puk do branky. Pět minut před druhou sirénou vypálil Sonnek jen kousek od levé tyče soupeřovy brány. Ve 38. minutě se do samostatného úniku dostal jeden z hráčů Katovic. Svou kličku však nedotáhl do úspěšného konce, takže se skóre neměnilo.

Třetí třetina se odehrávala v poklidném tempu. Za zmínku stojí Kovářova střela na přelomu 50. minuty. Ale s ní si dokázal poradit brankář Studzinski, který vystřídal svého kolegu po pátém obdrženém gólu. Pět minut před koncem se nakonec dočkal i náš polský soupeř. U pravého kruhu se dostal k puku Radoslav Sawicki, kterému náramně vyšel bekhendový blafák. Puk umístil pod horní tyč a obral tím frýdeckého brankáře o čisté konto. Tři minuty před koncem se zase radovali rysi. Po přihrávce od Franka se do puku opřel Jan Káňa a jeho rána doputovala až do brány. Definitivní tečku za dnešním zápasem mohl udělat Vít Christov, který se uvolnil a následně vypálil. Brankář Katovic jej však vychytal a tím skončilo utkání při jednoznačné výhře Frýdku-Místku 6:1.