První domácí přípravné utkání zvládli lépe hosté z Krakova
První utkání na domácím ledě ovládli hosté z polského Krakova 2:4. Úvod utkání byl velmi vyrovnaný, Rysi vstoupili do zápasu odhodlaně, ale své šance nedokázali proměnit. Prosadili se až ve třetí třetině, kdy se po dvou trefách dostali do vedení. To ale nedokázali dlouho udržet a Krakov nekompromisně vstřelil tři rychlé góly.
Příprava, čtvrtek 10.8.2017, Hala Polárka
2:4
0:0, 0:1, 2:3
Strmeň, Hlaváč – Zahradníček, Rudl, Piegl, Hrachovský, Ovčačík, Stránský, Janiczek – Chmielewski, Pechanec, Klimša, Kalus, Bajtek, Franek, Christov, Vrána, Flok, Rousek, Przybyla, Kaukič
Comarch Cracovia
Radziszewski, Luba – Szurowski, Dabkowski, Novajovsky, Kruczek, Rompkowski, Wajda, Noworyta, Dutka, Sýkora, Da Costa, Kalus, Urbanowicz, Bryniczka, Kapica, Šinágl, Dziubinski, Domogala, Paczkowski, Domogala, Slabon, Drzewiecki, Sztwierrtnia
Branky a nahrávky: 43. Bajtek (Kalus), 46. Kaukič (Przybyla, Janiczek) – 35. Kapica (Urbanowicz, Novajovsky), 47. Bryniczka, 48. Sykora, 50. Šinágl (Dziubinski). Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 860.
Jiří Juřík (Frýdek-Místek): V úterý jsme odehráli slušné utkání, ale dneska jsme už navázali na to první utkání pouze první třetinou, kde jsme si vytvořili nějaké šance, ale ty jsme neproměnili. A pak prostě jde vidět, že máme hodně mladých kluků, kterým chybějí zkušenosti. Myslím si, že s průběhem se to zlepší a musí být trpěliví.

Hned v úvodu utkání se oba týmy dostaly do několika nebezpečných akcí. Domácí několikrát za sebou trefili tyč a ani jeden z týmů se nedokázal střelecky prosadit. První třetina probíhala ve velmi vyrovnaném tempu a střely se střídaly na obou stranách. Velmi dobrou práci odvedli brankáři obou týmů a také fanoušci domácích, kteří byli slyšet po celou dobu utkání.

Ve druhé třetině začali hosté velmi útočně a drželi domácí tým pod velkým tlakem. Rysi však nezůstali pozadu a měli několik krásných šancí. První branka utkání však přišla ze strany hostů, když z pravého kruhu šikovně přihrál Maciej Urbanowicz najíždějícímu Damianu Kapicovi a ten lehce zakončil do odkryté brány.

Poslední třetina začala lépe pro domácí tým, když hned v úvodu Filip Bajtek šikovnou střelou dostal puk za záda Radziszewského. O pár minut později se domácí radovali znovu. Przybyla získal puk v obranném pásmu a únikem se dostal k soupeřově bráně, kde přihrál najíždějícímu Lukášovi Kaukičovi, který střelou zápěstím dostal puk do soupeřovy brány.

Hosté ale odpověděli velmi rychle vyrovnávací střelou, kterou poslal Kasper Bryniczka. Průběh zápasu se rázem změnil při motanici před Strmeňovou bránou, Tomasz Sykora vypálil a poslal svůj tým do vedení. Netrvalo dlouho a Petr Šinágl nekompromisní střelou pod vyrážečku zajistil svému týmu vítězství.

Přes všechnu snahu domácích, se nepodařilo utkání točit a Frýdek-Místek tak prohrál své první utkání na domácím ledě v této sezóně.