Chance Liga - 48. kolo (so 19.1., 17:00)

HC Frýdek-Místek

HC Frýdek-Místek

4:0
(0:0, 1:0, 3:0)
HC Slovan Ústí nad Labem

HC Slovan Ústí nad Labem


Arena: Hala Polárka, diváci: 1317

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 25. Flok (Adámek, Zahradníček), 41. Martynek (Novotný, Bartko), 56. Klimša (Novotný, Martynek), 57. Kofroň (L. Kovář, Christov). Rozhodčí: Souček, Kašík - Gančařík, Konvička. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1317.

HC Frýdek-Místek: Malík – Haman, Husák, Bartko, Zahradníček, Adámek, L. Kovář, D. Stránský – Kofroň, Hladonik, Christov – Rudovský, Novotný, Martynek (C) – Peterek, Klimša (A), Kaukič – Flok, Motloch, J. Kalus.

HC Slovan Ústí nad Labem: Stezka – M. Zdvořáček (A), Hes, Weinhold, Blaha, Zukal, Mert – J. Veselý, Roubík (C), Schwamberger – Chlouba, Šťovíček, Krliš – Tůma, T. Jandus, D. Merta (A) – Planý, Davídek, Chrpa.


Frýdek-Místek přehrál Ústí a poprvé udržel čisté konto

19.01.2019 | Markéta Mikeschová

V dnešním podvečeru se v Polárce odehrálo další utkání. Tentokrát sem zavítalo vzdálené Ústí nad Labem. V první třetině utkání se domácí pokoušeli propálit Aleše Stezku, což jim moc nešlo. Až ve druhé třetině se to povedlo Adamu Flokovi a pak utkání pokračovalo jako po másle. Slezané dokázali Ústí utéct o čtyři body, což hosté už nedohnali.

Během první třetiny nebyl k vidění žádný gól. Domácí rysi se pokoušeli prostřelit Aleše Stezku, který výborně Ústí držel. Do jedné takové slibné akce se dostal Štěpán Novotný, který vystřelil z prostoru mezi kruhy, ale Stezkovi pomohla pravá tyč, která odpálila kotouč pryč od branky. Do slibných šancí se také dostali Lukáš Kovář a Adam Flok.

Adamu Flokovi to vyšlo až ve dvacáté páté minutě po nevědomé spolupráci s Marianem Adámkem. Adámek dobře dostal kotouč do útočného pásma, kde se pokusil vypálit, ale puk se odrazil od brusle jednoho z ústeckých hráčů přímo k Adamu Flokovi. V tu chvíli to byl Flok proti Stezkovi.

Do šance se dostal i Jan Rudovský, kterému se letos moc nedaří. Rudovský chtěl prolomit svou střeleckou smůlu, což mu ale Stezka nedovolil. Pěknou příležitost měl i Martin Šťovíček, který okamžitě po vhazování vypálil. Malík byl ale plně připraven a Šťovíčkovu střelu zachytil do lapačky.

Ani ne minutu po začátku závěrečné dvacetiminutovky Frýdek-Místek přidal další branku. Štěpán Novotný se chystal na zakončení, když ho jeden z protihráčů zahákoval, domácím byla ponechána výhoda. Mezi ležícím Stezkou a Novotným a několika dalšími hráči se nejlépe zorientoval Rostislav Martynek.

V padesáté šesté minutě se prosadil David Klimša. Nejprve to zkoušel Martynek a Novotný, ale až Klimošovi se podařilo přehodit beton Stezky. O padesát devět vteřin později skóroval také David, ale nikoliv Klimša, nýbrž  David Kofroň. Tímto zápasem se Slezané vyhoupli na osmou příčku, o kterou budou i nadále bojovat.

Ohlasy k utkání

HC Frýdek-Místek

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Zase to byl pro nás velký těžký zápas. Čeká se od nás, že tyhle týmy budeme porážet. Samozřejmě je to vždycky těžké to potvrdit. Zase to byly dvě třetiny boj, naštěstí zkraje třetí třetiny jsme dali na 2:0, pak se už dýchá líp. Kluci do vybojovali, odmakali, zblokovali spoustu střel. Hlavně Malda (Nick Malík) měl výborné zákroky. Takže velký dík patří jemu, protože to zavřel a podržel nás.HC Slovan Ústí nad Labem

Tomáš Mareš (HC Ústí nad Labem): První třetinu jsme odehráli, myslím si, hodně dobře. Bylo to tam vyrovnané. Měli jsme tam několik šancí, škoda, že jsme nějakou neproměnili. Od druhé třetiny nás domácí přehrávali, tam nás podržel brankář. Dostali jsme jenom jednu branku. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že budeme dobře bránit a že nějaká šance se nám tam naskytne. Bohužel jsme hned v prvním střídání dostali na 2:0. Za stavu 2:0 jsme to dřeli. Udělali jsme tam dva hloupé fauly, domácí nám dali další dva góly. Jak se říká, bez gólů se nedá vyhrát a dneska se to potvrdilo.


Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoChance Liga VÚHŽ Radegast Jagrteam ARC - impex TSR Wafarex M Steel Project OC Frýda

Partneři

Royal Cargo
Febe Craft
Koma
Bulawa
Sportplex
Frymel
3CSAD
Nutrapluss
Next Reality

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Epogearmot Vaculova Ekomor Autodoprava Jan Rypka