Frýdek-Místek potvrdil roli favorita, Karvinou přestřílel 7:1!
Frýdek-Místek potvrdil roli favorita a porazil poslední Karvinou vysokým poměrem 7:1. První třetina byla herně vcelku vyrovnaná, poté už ale dominovali domácí. Dvěma brankami se blýskl Tomáš Franek, tři body za gól a dvě asistence pak zaznamenali Marek Růžička a odchovanec Karviné Vladimír Luka. Frýdecko-místečtí se tak stále suverénně drží na prvním místě tabulky a připisují si tak už sedmou výhru v řadě!
7., sobota 3.10.2015, Hala Polárka
7:1
2:0, 3:0, 2:1
Daneček (Hlaváč) – Dresler, Jeník, Heider, Krutil, Kowalczyk, Polák – Franek, Piecha, Sonnek, Klimša, Kovařčík, Schwarz, Káňa, Meidl, Růžička, Luka, Jaroš, Christov
SK Karviná
Pútec (46. Volf) – Franek, Černín, Duriš, Fišera, Javín, Graca, Deutsch – Chomič, Foltyn, Václavík, Vyčesaný, Křibík, Badžo, Juhász, Kašperlík, Ivan, Pobuta, Gulda
Branky a nahrávky: 6. Christov (Luka), 17. Růžička (Káňa), 24. Luka (Kowalczyk), 34. Franek (Růžička, Meidl), 38. Franek (Heider), 44. Piecha (Luka), 46. Jeník (Klimša, Růžička) – 58. Ivan (Duriš). Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1523. Průběh utkání: 2:0, 3:0, 2:1.
Mgr. Jiří Juřík: Nevyšla nám první třetina, s tou jsme nebyli spokojeni. Museli jsme pak hráčům připomenout to, co jsme po nich chtěli, aby začali plnit ty taktické věci. Myslím si, že i přístup se od druhé třetiny rapidně zlepšil a bylo to vidět i na ledě, herní projev byl daleko lepší.

Kdo očekával, že budou domácí dominovat hned ze startu, byl pravděpodobně zaskočen. Karvinští se totiž jako první ujali puku a ohrozili branku Lukáše Danečka hned několikrát. Domácí jim poté nabídli dokonce přesilovou hru, kterou ale, i přes velkou aktivitu, nedokázali využít. Poté už však Frýdek-Místek zabral a v šesté minutě otevřel skóre utkání Vít Christov. Tomu připravil gólovou šanci Luka, který jel nejdříve sám na bránu a trefil tyčku, k odraženému puku se poté dostal Christov, který už kotouč dorazil do odkryté brány. Karvinští se ani tak nevzdali a síly na ledě byly vyrovnané. Druhá branka Frýdku-Místku padla ve vlastním oslabení! Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho, Káňa se nejdříve pokoušel střílet sám, Pútec jeho ránu vyrazil pouze před sebe. K puku se ale vzápětí dostal Marek Růžička, který už karvinského gólmana překonal.

Chvíli po startu druhé třetiny se už někteří z domácích radovali, jelikož puk skončil v hostující brance. Nadšení z gólu bylo ale předčasné, branka totiž nemohla platit, protože byla dosažena vysokou holí. O pár minut později si Frýdecko-místečtí zlepšili náladu, tentokrát už gól platil. Rychlostí blesku využil přesilovou hru Vladimír Luka, který vyslal přesnou ránu od modré a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Od této chvíle už Frýdek-Místek dominoval a mnohem častěji se dostával do nebezpečných šancí. Zhruba v polovině utkání skóroval Tomáš Franek, který nic nevymýšlel a poslal puk přesnou střelou zápěstím přesně za záda hostujícího gólmana. Ke konci druhé části se Tomáš Franek prosadil znovu, když se po nepřesné přihrávce hostů dostal do samostatného úniku a i podruhé bez problémů překonal Pútce.

Třetí třetinu už si domácí bez potíží pohlídali. Hosté jim nabídli přesilovku pět na tři a Frýdecko-místečtí dlouho kombinovali před hostující brankou. Chvíli po tom, co na led z trestné lavice naskočil čtvrtý hráč Karviné, využil už klasickou přesilovou hru Martin Piecha. Frýdku-Místku to však nestačilo a o chvilku později se opět radovali. Tentokrát překonal Pútce obránce Štěpán Jeník a vyhnal tak hostujícího gólmana z brány. Po střídání brankářů už hosté neinkasovali a mohli jsme sledovat velice pohledný hokej. Marek Ivan, který je v Karviné na hostování z Frýdku-Místku, se postaral o jedinou branku hostů a překazil tak Danečkovi další čisté konto. Ten však smutnit rozhodně nemusí, jelikož Frýdek-Místek opět zvítězil a prodloužil vítěznou sérii již na sedm výher v řadě.