Frýdek-Místek se osamostatnil na čele tabulky východní skupiny, když zvítězil na ledě Techniky Brno 2:0!
Pondělí 28. září se neslo ve znamení šestého kola třetí nejvyšší domácí soutěže. Právě v den Státního svátku se hokejisté Frýdku-Místku vydali na zápas proti brněnské Technice, kde se čekal souboj „zatím“ dvou neporažených týmu východní skupiny. Již před zápasem bylo všem jasné, že jednomu z těchto týmů zůstane sto procentní úspěšnost.
6., pondělí 28.9.2015,
0:2
0:1, 0:1, 0:0
VSK Technika Brno
Jekel – Habrovec (C), Vrba, Navrátil, Koukal, Sedlák, Havíř – Látal, Boček, Jurča, P. Brzobohatý, Čtvrtníček, Stehlík, Benýšek, Heža, Bustin, M. Brzobohatý, Polesný, Kadlec. <> Trenér: Roman Kaňkovský
Šimboch (Daneček) – Dresler, Jeník, Heider, Foltýn, Adámek, Polák, Kowalczyk (C) – Luka, T. Káňa, Christov – Jašek, Rufer, Cienciala – Klimša, Růžička, Meidl – Franek, Piecha, Jaroš, Schwarz. <>Trenéři: Jiří Juřík, Marek Malík.
Branky: 5.Cienciala (Rufer), 39.Kowalczyk (Luka) <> Vyloučení: 6:4, využití: 0:1
Mgr. Jiří Juřík: „Odehráli jsme vyrovnané utkání, do kterého jsme vstoupili aktivněji a zaslouženě jsme se ujali vedení. Druhá třetina byla vyrovnanější, a i když jsme občas chybovali, tak klid do našich řad vnesl Juraj Šimboch. O našem vítězství rozhodla dvojnásobná přesilová hra, díky které jsme soupeři odskočili na rozdíl dvou branek. Ve třetí třetině jsme byli opět lepší, ale dalšího gólu už jsme se nedočkali. Celý tým předvedl zodpovědnou hru, která byla podpořená výborně chytajícím Šimbochem.“

Zápas začali aktivněji hráči ze severovýchodního koutu republiky a domácí Jekel si tak připsal první úspěšný zákrok, když se ho snažil překonat Rufer. Vysokoškoláci dokázali zahrozit vzápětí, když si Peter Bustin připravil dvě šance. S oběma si Juraj Šimboch dokázal poradit. Do další šance hráčů v červenobílých dresech se dostal Vladimír Luka, ale další bod do kanadského bodování soutěže si nepřipsal. V závěru páté minuty předvedl Adam Rufer s Davidem Ciencialou první gólovou akci. Rufer objel branku a poté naservíroval puk na najíždějícího Davida Ciencialu, který poslal puk do branky domácích. Odpovědět mohli domácí po střele Habrovce, kterou ještě tečoval Jurča, ale Šimboch byl pozorný a puk ukryl ve své výstroji. Šance střídala šanci a v té další se ocitl Luka, ale Jekel jeho pokus dokázal zneškodnit. Ten samý hráč v jedenácté minutě tvrdou ranou jen těsně minul brněnskou branku. Dvě nebezpečné šance musel zlikvidovat brankář Techniky, když nejprve pálil Cienciala a poté dorážel David Klimša. Ani jeden pokus hostujících hráčů se však neujal. Na druhé straně mohl Kadlec vyrovnat, když se mu podařilo zachytit rozehrávku frýdeckých hráčů. Svůj únik však nezakončil podle svých představ. Adam Rufer dokázal odpovědět svou šancí, ale ani nadvakrát se mu nepodařilo skórovat. V závěru devatenácté minuty vypálil nepříjemně David Cienciala, jehož pokus zneškodnil domácí strážce svatyně na poslední chvíli, když puk vytěsnil jen tak tak nad horní tyč. Do závěru úvodní tercie zahrozil ještě Martin Piecha, ale ani on neuspěl a tak se šlo po první siréně do šaten za příznivějšího stavu pro Frýdek-Místek 1:0.

Úvodní vteřiny druhé periody patřily hostujícím hráčům. Přesněji to byl Vít Christov, který prověřil brankáře Techniky. Po pěti minutách hry vychytal Šimboch Kadlece, který ujel s pukem, ale ani nadvakrát se neprosadil. V další šanci se ocitl Habrovec, ale on nenašel recept na hostujícího brankáře. Jednobrankové vedení Frýdku-Místku platilo i na začátku druhé poloviny zápasu. Domácí stejně jako hostující družina nedokázali využít svou početní výhodu. V dalších šancích byli úspěšní oba brankáři. Domácím se však jen stěží dařil přechod přes obranou tvrz červenobílých barev. Pětaosmdesát vteřin před druhou sirénou zúročil své zkušenosti Pavel Kowalczyk, který poslal kus černé gumy pod horní tyč domácí branky, o kterou se kotouč ještě opřel a poté zapadl do branky a využil tak dvojnásobnou přesilovou hru.

Druhou dvacetiminutovku vyhráli Frýdecko-místečtí hráči stejně jako tu předchozí 1:0 a k vítězství a zisku tří bodů měli zase blíže.

Závěrečných dvacet minut nezačali svěřenci Jiřího Juříka nejlépe, když nabídli domácím dvojnásobnou početní převahu, ale i ve třech hráčích dokázali odolat náporu domácích. Na druhé straně se do dobré šance dostal Marek Růžička, ale jeho šanci zhatil Jekel. Po této šanci se naskytla hra v početní výhodě Frýdku-Místku, ale hra s jedním hráčem v poli navíc další branku nepřinesla. Domácí se marně pokoušeli o vstřelení kontaktní branky. Navíc se museli mít pořád na pozoru, protože protiútoky Frýdku-Místku byly velmi nebezpečné. Velmi dobré střídání měla za sebou v 54. minutě Růžičkova formace, ale domácího brankáře se jim překonat nepodařilo. O dvě minuty později putoval Christov na trestnou lavici a Technika měla jednu z posledních možností udělat něco s nepříznivým výsledkem. Nechybělo moc a Stehlík mohl zdramatizovat závěr zápasu, když Vrbovu ránu Šimboch jenom vyrazil. V rozhodujícím okamžiku však Stehlík promáchl před prázdnou brankou. Své šance domácí využít nedokázali, a když si v závěrečné minutě počínal Čtvrtníček nedovoleně, bylo rozhodnuto, že tři body poputují na konto Frýdku-Místku, který zápas dohrával v početní výhodě. Pár vteřin před koncem zápasu měl na hokejce třetí gól Radek Meidl, ale jeho dva pokusy se neujaly a vítězství Frýdecko-místeckých hráčů bylo dvoubrankové.

Utkání 7.kola odehrají hokejisté Frýdku-Místku na domácím ledě v sobotu 3. 10. 2015, kdy od 17 hodin přivítají soupeře z Karviné.