Frýdek-Místek podlehl v Kladně a padá na pátou příčku
V dnešním zápase Frýdek-Místek odcestoval do Kladna a po náročném zápase s Karlovými Vary soupeři podlehl. V úvodní třetině se ještě rysi drželi a prohrávali pouze o jednu branku. Rytíři v druhé třetině přidali další dvě branky. Milan Mikulík nesouhlasil se sporným verdiktem rozhodčího a rozbil dveře od mantinelu. Rozhodčí Luczków mu poté udělil trest do konce utkání za nesportovní chování.
15., středa 18.10.2017,
4:1
1:0, 2:0, 1:1
HC Rytíři Kladno
Kopřiva – Kehar, Lenďák, F. Matula, P. Hořava, Štich (A), Veber – J. Strnad (C), R. Přikryl, Pekr – J. Kloz, Machač (A), D. Tůma – Redlich, T. Kaut, Kružík – Zikmund, Svedlund, Bláha.
L. Daneček – L. Kovář, Hrachovský, Ovčačík (A), Zahradníček, Piegl, Haman, D. Stránský – J. Kalus (C), Mikulík, Kofroň – Raška, Bajtek, Kvasnica – Kafka, Przybyla (A), Klimša – Kaukič, Peterek.
Branky a nahrávky: 13. Machač (Veber, Tůma), 24. Strnad (Svedlund, Lenďák), 38. Přikryl, 51. Pekr (Strnad, Přikryl) – 53. Ovčačík (Kalus, Zahradníček). Třetiny: 1:0, 2:0, 1:1. Vyloučení: 8:5 + Mikulík (FRM) 10 min., do konce utkání a trest ve hře. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 35:10. Rozhodčí: Luczków, Veslý – Malý, Šimán. Diváci: 1613.
Miloslav Hořava (Rytíři Kladno): Zápas hrozně ovlivnil pozdní příjezd hostujícího týmu. Soupeř zřejmě strávil na cestě hrozně dlouhou dobu. My jsme se na zápas hrozně těšili, protože víme, že je to velmi kvalitní mužstvo. Zápas se tak trochu zpozdil, zpomalil a tím trochu degradoval. Nějakým způsobem to ale proběhlo, vyhráli jsme a jsme rádi za tři body.
Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): Zápas nám dnes vůbec nevyšel. Domácí měli lepší pohyb a lépe kombinovali. To se projevilo i v zakončení, kde byli efektivnější. Vyhráli proto zcela zaslouženě

Od úvodních minut byla na hostujících hráčích znát daleka cesta a dlouhé čekání v koloně, a tak měli ze hry daleko více Rytíři. Ti několikrát ohrozili soupeřovu klec skrytými střelami a do první vážnější možnosti se dostal Svedlund. Mladý Švéd se prodral k odraženému kotouči a rychle dorazil Bláhův pokus, ovšem Daneček se výborně natáhl a vyrazil puk mimo.

Přibližně v polovině úvodní dvacetiminutovky se pak Frýdeckomístečtí dostali do tempa a obraz hry se postupně vyrovnaval. I přesto se ale jako první radovali domácí. Kloz výborně založil útok a puk postupně doputoval až na modrou k Veberovi, jehož prudkou střelu protečoval do sítě Patrik Machač

Zakrátko mohli navýšit po dvou krásných kombinacích Svedlund se Strnadem, ani jednomu však nebylo přáno. Kladenští následně ještě nevyužili přesilovou hru  a do kabiny tak odcházeli s jednobrankovým vedením.

Do druhého dějství vletěli domácí doslova jako uragán a sahali po druhé brance. Tu nakonec přidal Jakub Strnad, který se dostal před odkrytou klecí k volnému puku a i z úhlu jej poslal do sítě. Kladenskou aktivitu poté poněkud utlumilo vyloučení Pekra, při hře v pěti ovšem znovu hrozili Rytíři.

Při přečíslení vyhodnotil situaci špatně Zikmund, který zvolil místo přihrávky střelu a zasáhl Danečkovo rameno. Při přesilovce pak pálil z první do odkryté klece Pekr, kterému střela z voleje nesedla a puk zasáhl jen přesouvajícího se brankáře hostí. Kladenští se tak prosadili až ve vlastním oslabení.

Roman Přikryl vystartoval do úniku a i když napoprvé nezakončil, obrkoužil klec a bekhendem rozvlnil síť. Jelikož hostující kapitán Mikulík následně konfrontoval rozhodčího, obdržel trest do konce utkání a při odchodu do kabiny poničil dvířka z ledu, vyfasoval navíc ještě trest ve hře. Druhá třetina pak musela být předčasně ukončena s tím, že se její zbytek dohraje po přestávce spolu s třetí periodou.

Ve zbytku druhé části i v úvodních minutách třetí třetiny těžili Kladenští z dlouhé početní výhody, znovu všem potvrdili, že se jim letos v přesilových hrách nedaří.

Už při vyrovnaném počtu hráčů na ledě sahal po druhém zásahu v utkání Machač, jehož teč zamířila mezi Danečkovými betony těsně vedle tyče. Do ostřejší výměny názorů se poté pustil Kaut se Zahradníčkem, sudí odeslal oba rozvášněné hráče zklidnit na trestnou.

Domácí si pak vybojovali přesilovou hru a během ní se prosadili počtvrté. Matěj Pekr se opřel do puku z první a prostřelil Danečka. Přesilová hra však vyšla i hostům. Ctirad Ovčačík napřáhl na modré a uklidil kotouč do sítě. Kladno ještě v závěru zatlačilo soupeře při přesilové hře, jenže skóre už se nezměnilo.