Béčko Frýdku-Místku nadělovalo, Horní Benešov zostudilo sedmi góly
"B" tým Frýdku-Místku si na domácím ledě jasně poradil s hosty z Horního Benešova. Od začátku do konce byli mladí rysi lepším týmem a jen navyšovali svůj náskok. Ten si z velké části vypracovali v první třetině, po které vedli 4:0. Do konce utkání ještě tři branky přidali a mohli se radovat z vysoké výhry 7:0. Dvakrát se v utkání prosadil Lukáš Janečka, brankář Lan Dobečka si připsal čisté konto.
6., středa 18.10.2017, hala Polárka
7:0
4:0, 2:0, 1:0
HC Frýdek-Místek "B"
Dobečka (Horváth) – Golasovský, Gottwald, Janečka, Sluštík, Mičulka, Vančo-Minařík, Niedoba, Fiala, Vacula, Slovák, Hamhalter, Gonos, Carbol, Šváňa, Heralt, Ševčík, Zberovský, Ondráček
TJ Horní Benešov
Pospíšil, (14. Tengler) – Hejhal, Bendík, Pělucha, Adamec, Džemla, Kovalovský, Vaněk, Vrábel, Zigmund, Ryška, Fraš, Čermák, Hlísta, Pavelek, Trubka
Branky a nahrávky: 2. Slovák (Fiala), 10. Šváňa, 14. Janečka (Zberovský, Sluštík), 17. Sluštík (Mičulka), 34. Ševčík (Zberovský, Ondráček), 40. Janečka (Mičulka, Sluštík, 55. Mičulka (Janečka, Sluštík). Rozhodčí: Jeřábek – Klimek, Srníček. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslavení: 0:0. Diváci: 100.
Tomáš Snášel (HC Frýdek-Místek "B"): Dnešní zápas se hodnotí docela dobře. I když jsou stále ve hře nedorazy, děláme dost individuálních chyb. Ale dneska nám tam začaly padat góly. Snad jsme se dostatečně zrehabilitovali potom výkonu v Těšíně, protože ten výsledek je jednoznačný, ale nebylo to úplně ono. Musíme pracovat na tom, co se týče taktické přípravy mužstva, abychom se vyvarovali zbytečných chyb a hlavně vyloučení, protože jsme dnes měli dost vyloučení, a to ovlivňuje naši hru. Nemůžeme být tolik v tempu a tlaku. Kdybychom byli méně vyloučení, bylo by to lepší.
Antonín Pražák (TJ Horní Benešov): Měli jsme několik šancí, ale ty jsme neproměnili. O výsledku rozhodla první třetina, pak šlo o to, abychom to nějak zahráli.

Když rozhodčí vhodil úvodní buly a začalo se hrát, nic nenapovídalo tomu, že by to měla být tak jednoznačná záležitost. Hráči Horního Benešova se hned nastěhovali do útočného pásma a ohrožovali Dobečku. Jenže jejich aktivita jim dlouho nevydržela. Přesněji řečeno jen do prvního gólu Frýdku-Místku.

A ten přišel hodně brzo, už ve druhé minutě. Šťastným střelcem se stal Petr Slovák, na jehož střelu nedokázal Martin Pospíšil v brance Horního Benešova zareagovat. A tento gól jakoby odšpuntoval ofenzivní erupci frýdecko-místeckého béčka. Obránci hostů často jen bezmocně přihlíželi.

A nemohli se spolehnout ani na vlastního brankáře, který nepůsobil moc jistě a poté, co ho překonali ještě Robin Šváňa a pak z přesilovky Lukáš Janečka, pakoval se z brány. Nahradil ho Tomáš Tengler, ale ani jeho brankářské konto nezůstalo dlouho bez poskvrny, ještě do první přestávky za něj kotouč nasměroval po pěkné kombinaci Jan Sluštík.

Ve druhé třetině se gólostroj Frýdku-Místku mírně zadrhl. Jednak už měli rysi nahráno z první části zápasu a také se pár dobrými zákroky předvedl Tengler. Horní Benešov dostal k dispozici i dvě přesilovky pět na tři, ale ani ty nedokázal využít.

V závěru třetiny se pak naopak dvakrát prosadili domácí. Nejprve Vojtěch Ševčík, který osvědčil důraz na brankovišti a po něm ještě 35 sekund před druhou sirénou Lukáš Janečka, pro kterého to byl druhý gólový úspěch v zápase.

Ve třetí části se už utkání více méně dohrávalo. Frýdek-Místek měl svůj náskok jistý a hráči Horního Benešova věděli, že těžko svůj výkon zlepší natolik, aby ještě dokázali s výsledkem něco udělat.

Spolehnout se stále mohli na svého brankáře Tenglera, který si připsal několik dobrých zákroků. Přesto si nakonec ani ve třetí třetině čistý štít neudržel. V 55. minutě ho překonal Tomáš Mičulka a stanovil konečné skóre zápasu na 7:0.

V úplném závěru střetnutí si ještě musel své čisté konto zasloužit Dobečka, když zlikvidoval samostatný nájezd dvou hráčů Benešova. Frýdek-Místek si díky tohoto vítězství napravil reputaci po porážce 2:7 od Českého Těšína.