Frýdek-Místek se utká s dalším lídrem tabulky, tentokrát zavítá do Kladna
Novinky
Rysi v minulém zápase předvedli skvělý výkon, když v domácím prostředí porazili velmi kvalitního soupeře z Karlových Varů po jediném gólu Kvasnicy v prodloužení. Tentokrát Frýdecko-místečtí zavítají na led Rytířů Kladno, kteří se o dva body nacházejí před Frýdkem-Místkem na špici tabulky. Hrát se bude na ČEZ Stadionu od 18:00.

Rysy opět čeká velmi těžký zápas s kvalitním soupeřem

Frýdecko-místečtí rysi se v pondělí 16.10. utkali na domácím ledě v hale Polárka s velmi kvalitním soupeřem z Karlových Varů. Za podpory výborné divácké kulisy byl zápas nesmírně vyrovnaný, když se co chvíli dostávali do tlaku hosté a potom opět domácí. V základní době gól nepadl a přišlo na řadu prodloužení.

V tom byli šťastnější červenobílí, když se po 48 vteřinách prosadil Michal Kvasnica, který momentálně předvádí výborné výkony. Teprve sedmnáctiletý útočník Frýdku-Místku je s osmi body (4+4) nejproduktivnějším juniorem WSM Ligy. „Chtěli jsme hrát tak, abychom uhráli alespoň bod. Ty dva body jsou pro nás zlaté,“ okomentoval jednobrankový zápas Filip Haman.

Frýdku-Místku opět budou chybět minimálně bratři Kovařčíci, kteří nastoupili za Oceláře Třinec ve čtvrté lajně extraligového zápasu proti Kometě Brno. K výhře 4:1 přispěl i Ondřej, který jednou asistencí pomohl k hattricku Martina Růžičky.

Kladno těžce vydřelo tři body v poslední Kadani

V pondělí se odehrálo i utkání v Kadani, kde přijeli Rytíři Kladno. I když se se Trhači momentálně nacházejí na posledním místě se šesti body, tak po gólu Nicolase Hlavy v oslabení patřila první třetina domácím. Ve druhé třetině nastal během třiceti osmi vteřin obrat po gólech Matěje Pekra a Jana Kloze, ale čtyři minuty před koncem třetiny se prosadil nejlepší střelec domácích Darek Hejcman a do šaten se šlo za nerozhodnutého stavu.

V poslední části se po dvou minutách druhým gól prosadil Jan Kloz a zbytek dramatického zápasu už si Rytíři pohlídali. „Viděli jsme vyrovnaný zápas - možná měl být i s vyrovnaným koncem,“ ohodnotil utkání trenér Rytířů Pavel Patera.

V prvním vzájemném zápase získali tři body Rytíři

Ve 2. kole WSM Ligy přivítal Frýdek-Místek na domácím ledě v hale Polárka Kladenské rytíře. I když měl Frýdek-Místek více ze hry, tak ve třicáté páté minutě inkasoval po gólu Matěje Pekra. O tři minuty později přišla další ledová sprcha po brance Johana Philipa Lorraineho. Výsledek korigoval druhým gólem do prázdné brány Johan Philip Lorraine.

„Z naší strany jsme sice získali tři body, ale myslím si, že domácí byli lepší a zasloužili si vyhrát. Frýdek-Místek hrál lepší hokej a dostával nás pod tlak. Díky brankáři Cikánkovi jsme získali tři body.“ Takto okomentoval utkání ne moc spokojený Pavel Patera.

Petr Ton hlásí comeback, proti rysům ale nenastoupí

Čtyřiačtyřicetiletý Petr Ton hlásí comeback, když začal trénovat s Rytíři a nejraději by se do ostrých zápasů zapojil už po novém roce. Ton se v minulém ročníku zranil v semifinále proti Jihlavě a sezóny pro něj skončila. „Nebudu zastírat, že jsem to i obrečel. Byl jsem z toho hodně špatný," okomentoval předčasné ukončení. Poté následovala operace ruky a dlouhá rehabilitace, ovšem už na jaře ujišťoval, že s kariérou ještě nekončí.

Výsledek obrázku pro Petr Ton kladno

Kladno v domácím prostředí zaváhalo pouze s Přerovem po nájezdech

Rytíři potvrzují formu hlavně na domácím ČEZ Stadionu v Kladně, když ze sedmi zápasů získali hned osmnáct bodů. Lehce si poradili i s těžkými soupeři, když hladce porazili Vsetín 7:1, Slavii Praha 2:0 nebo České Budějovice 4:2. Zaváhali pouze po vyrovnaném utkání s Přerovem, které Kladno nezvládlo na nájezdy.