Frýdek-Místek nedokázal navázat na poslední vítězství a podlehl doma Třebíči
Rysi se před domácím publikem neprezentovali zrovna nejlepším výkonem. Brankář Jan Strmeň dnes neměl svůj den a obdržel několik smolných gólů. V úvodní periodě byl Frýdek-Místek lepším týmem a vstřelil první gól zápasu. Třebíč ale od druhé třetiny zapnula na vyšší obrátky a dokázala potrestat chyby domácích obránců a tím utkání otočit ve svůj prospěch.
25. kolo, středa 22.11.2017, hala Polárka
1:4
1:0, 0:3, 0:1
Strmeň – Ovčačík (A), Zahradníček (A), Matyáš, Haman, Bartko, Piegl – Bajtek, Pechanec, J. Kalus – Kvasnica, Osmík, Harkabus – Klimša (C), Przybyla, Christov – Kaukič, Peterek, Raška
SK Horácká Slavia Třebíč
Dostál – Čejka (A), Nedbal, D. Mikyska, Furch, Hort, Kaláb (A), Půža – Jan Wasserbauer (C), Dolníček, Kratochvíl – Vodný, Kusko, Horký – Malec, Tadeáš Král, Paták – Mlynář, Kristl
Branky a nahrávky: 14. Matyáš (Haman) – 21. Kratochvíl (Dolníček, Čejka), 25. Vodný (Horký, Furch), 28. Tadeáš Král (Malec, Kristl), 46. Mlynář (Čejka). Rozhodčí: Vojtěch Fiala, Petr Přikryl – Karel Lukš, Milan Gančařík. Vyloučení: 1:5. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 1137. Střely na branku: 30:35.
Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): Zápas se nám vůbec nevyvedl, odehráli jsme slušně jenom první třetinu, potom byl u všeho soupeř důležitější. Lépe bruslil, kombinoval, byl efektivnější v zakončení. My jsme nenašli recept, jak bychom soupeře více potrápili. Prohrávali jsme osobní souboje, netlačili jsme se do brány, jednoduše jsme zápas odehráli špatně.
Martin Sobotka (SK Horácká Slavia Třebíč): První třetina nebyla úplně špatná. První deset minut bylo dobrých, měli jsme nějaké šance. Soupeř nás ztrestal na 1:0. Nebudu zastírat, že ve druhé třetině ten gól nebyl šťastný. Začali jsme si věřit, dali jsme na 3:1, pak jsme se snažili hrát stejnou hru, stejně aktivně v útoku a obraně. Myslím si, že pak jsme ten zápas prostě dohráli. Jsme velice spokojení se třemi body. Musím všem klukům poděkovat za skvělý výkon a v těžkých chvílích nás podržel gólman, chytal parádně.

Dnešní utkání si hráči Frýdku-Místku určitě za rámeček nedají. I když začátek zápasu vypadal slibně. Rysi byli v úvodu jednoznačně lepším týmem a dokázali si vybojovat územní převahu, která nakonec přinesla i první branku zápasu. Ve třinácté minutě se domácí ujali vedení. Jakub Matyáš se prezentoval tvrdou mezi betony brankáře, vstřelil tak svou první branku v této sezóně. Rysi poté měli výhodu přesilové hry, ale druhou branku se jim přidat nepovedlo i přesto, že si připravili několik střeleckých pokusů.

Druhá třetina utkání už byla o poznání akčnější, padly v ní celkem tři branky, bohužel pro domácí příznivce všechny do svatyně Jana Strmeně. Hned v první minutě bylo vyrovnáno. Petr Kratochvíl si připravil puk ke střele a jeho rána se odrazila od zadního mantinelu k domácímu brankáři, který si ho posléze omylem srazil do své branky. Hosté z Třebíče se tím nastartovali a vyvinuli tlak, který o tři minuty později vyprodukoval jejich druhou branku. Lukáš Horký si objel brankovou konstrukci a našel přesně hokejku Michala Vodného, který si dokázal poradit a svou ránu umístil mezi betony domácího brankáře.

To od hostů ale nebylo zdaleka vše. Hráči Frýdku-Místku jako by nevěděli co hrát a dělali zbytečné chyby z rozehrávek. Jednu z nich hosté opět využili. Vít Christov zbytečně ztratil puk v útočné třetině a hosté se vrhnuli do přečíslení. Tadeáš Král obdržel brilantní přihrávku a využil toho, že se domácí brankář pozdě přemístil, střelou z první naprosto obrátil vývoj utkání. Druhá perioda nabídla už jen plno vyloučení, ale žádnou pořádnou příležitost.

V závěrečné části hry se domácí snažili s výsledkem ještě něco udělat, ale většinou ztroskotali na finální přihrávce. Ve 44. minutě hosté dokonce mohli ještě své vedení zvýšit (což se jim později povedlo). Silvester Kusko se dostal to samostatného úniku, ale svou ránu namířil pouze těsně kolem levé tyče. Poslední branka padla ve 46. minutě, prosadil se Tomáš Mlynář. Domácím hráčům se toto utkání absolutně nepovedlo, nezbývá nic jiného než se poučit z chyb a dostatečně se připravil na následující utkání.