Frýdek-Místek na závěr sezóny porazil jablonecké Vlky 7:3
Bez nervů a s jistotou postupu nastoupili frýdecko-místečtí hrdinové do posledního zápasu sezóny, ve kterém Rysi na domácím ledě přivítali Vlky z Jablonce. V naprosto uvolněném utkání šli do vedení Severočeši, jenže domácí tým ještě do konce úvodní dvacetiminutovky nastřílel pět branek a na závěr kvalifikace si za vítězství 7:3 připsal do tříčlenné tabulky další tři body.
6. kvalifikace, neděle 10.4.2016, Hala Polárka
7:3
5:1, 1:2, 1:0
Daneček (od 31. Šimboch) – Dresler, Heider, Krutil, Foltýn, Kowalczyk, Fišera, Matyáš, Adámek, Kvapil, Polák – Franek, Piecha, Sonnek, Klimša, O. Kovařčík, Samiec, Schwarz, Káňa, Luka, Cienciala, Jaroš, Christov
HC Jablonec n. Nisou
Stejskal (od 15. Bouška) – Petrmichl, Pilař, Čechura, Pavlů, Abraham, Pulec – Šulc, Bříška, Tondr, Nevyhoštěný, Demel, Peřina, Mulač, Brokeš, Frk, Homola, Hric
Branky a nahrávky: 7. Jaroš (Sonnek), 8. Luka (Piecha, Klimša), 9. Cienciala, 11. Káňa (Dresler), 15. Dresler (Cienciala, Fišera), 23. Schwarz (Adámek, Christov), 56. Luka (Kowalczyk, Dresler) – 7. Frk (Brokeš), 31. Tondr (Nevyhoštěný), 39. Bříška (Tondr, Šulc). Vyloučení: 7:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2456 (Vyprodáno). Průběh utkání: 0:1, 6:1, 6:3, 7:3.

O výhře se rozhodlo už v první třetině

Jablonečtí si hned ve třetí minutě zahráli dvojnásobnou přesilovku, kterou sice nevyužili, ovšem v čase 6:11 se přesto dočkali vedoucí branky. Marek Frk si před brankou řekl Brokešovi o krátkou přihrávku ze zadního mantinelu a pohotovou střelou otevřel skóre.

Jistý postupující do druhé nejvyšší soutěže se každopádně nepříznivého stavu nezalekl a ještě v téže minutě srovnal krok, když se Sonnek parádní kličkou zbavil jabloneckého beka a předložil kotouč Tadeáši Jarošovi, jenž v předbrankovém prostoru zvolil ideální zakončení a překonal Stejskala.

Na druhé překonání hostujícího gólmana vyprodaný stadion čekal jen několik málo desítek vteřin. Martin Piecha z levé strany vyzval ke střele z první Vladimíra Luku a ten opět v plné kráse prokázal svůj střelecký um. V deváté minutě vedl Frýdek-Místek už o dvě branky, o což se postaral David Cienciala, který využil špatné rozehrávky Vlků a z poloviny hřiště se řítil sám na gólmana, kterého pokořil zkušeně provedeným blafákem - 3:1.

Po polovině první třetiny se puk třepotal za Stejskalovými zády už počtvrté. Tomáš Káňa vložil svou hokejku do Dreslerovy střely z vrcholku levého kruhu a nasměroval kotouč do sítě. Pátý zásah Rysů přišel v patnácté minutě - Cienciala z první prodloužil Fišerovu přihrávku k útočně laděnému Janu Dreslerovi, který znovu nedal Stejskalovi žádnou šanci zasáhnout.

Jablonec dokázal snížit jen částečně

Jestli si Jablonec v první přestávce věřil na nějaké zdramatizování zápasu, tak na něj musel rychle zapomenout, protože v čase 22:46 se po další pěkné akci dostal ke kotouči Jakub Schwarz, jenž navýšil frýdecko-místecké vedení na rozdíl pěti gólů.

Domácí fanoušci se v 31. minutě prezentovali povedeným balónkovým choreem, na což ale nebral sebemenší ohled po celý zápas velice aktivní Lukáš Tondr, který se díky přihrávce od Nevyhoštěného dostal do úniku a v něm prostřelil Danečka, jehož působení v zápase tímto momentem skončilo.

Ve druhé půlce zápasu už oba týmy rezignovaly na nějaké pečlivé bránění, a tak se do dalšího úprku dostal Ondřej Kovařčík, kterého při koncovce fauloval Mulač a rozhodčí ve nařídili ve prospěch Rysů trestné střílení. Faulovaný útočník Frýdku-Místku v něm ale neuspěl, což Jablonečtí rychle potrestali korigující brankou Kamila Bříšky, jenž snížil na 3:6 z pohledu Vlků.

Skvělou sezónu korunoval střelec Luka

Ti si prostřednictvím Frka taktéž vyzkoušeli nařízený samostatný nájezd, avšak výsledek byl stejný jako v případě Ondřeje Kovařčíka. Ve třetí třetině už bylo znát, že se oba týmy těší na zaslouženou dovolenou a několik minut se jen tak oťukávali, až v 51. minutě zničeho nic vypálil Pavlů a rozezvučel za již překonaným Šimbochem tyč.

Koncovka zápasu se odehrávala v duchu vrcholících oslav frýdecko-místeckého postupu, výjimkou nebylo ani společné poskakování fanoušků i hráčů, kteří se nechali strhnout výtečnou kulisou.

Poslední branku v tak úspěšné sezóně Rysů symbolicky vstřelil nejproduktivnější hráč ze základní části. Další chybu v soupeřově obraně využil Vladimír Luka, který svůj rychlý brejk zakončil tím nejlepším možným zbůsobem a stanovil tak definitivní podobu skóre 7:3.