Facka od Vrchlabí potvrdila špatnou formu rysů
Nevyšlo to ani na čtvrtý pokus. Frýdek-Místek opět prohrál, tentokrát na ledě Vrchlabí, které rozhodlo zápas nejen fantastickými vstupy do třetin.
26., pondělí 25.1.2021, D & D Elektromont aréna
9:0
2:0, 5:0, 2:0
HC Stadion Vrchlabí

Štěpánek – Linhart, Oliva, Kajínek, Niko, Jirků, Vála, J. Moník – Machala, Pochobradský, Nouza – Matýs, Rohlík, Zeman – Hozák, Urban, Mrňa – Formánek, Chrtek, F. Moník. Trenér: Václav Baďouček.

L. Daneček (31. Suchánek) – J. Adámek, Haman, Husák, Šepelev, Repe, Hrachovský, Z. Malík – D. Kindl, Mikulík, Šedivý – Martynek, Peterek, Klimša – Tomi, Przybyla, Kaukič – Flok, Stuchlík, Ramik. Trenér: Mojmír Trličík.

1. Machala, 2. Vála (Urban, Hozák), 21. Pochobradský (Machala, Oliva), 25. Pochobradský (Machala), 31. Niko (Urban, Jirků), 33. Mrňa (Urban, Jirků), 38. Pochobradský (Nouza, Machala), 41. Rohlík (Zeman, Niko), 60. Formánek (Chrtek, Oliva)
Diváci: bez diváků

Václav Baďouček (trenér HC Stadion Vrchlabí): Měli jsme dobrý vstup do utkání, ve druhé minutě jsme vedli 2:0, ale pak ta naše hra byla hrozně lehkovážná a paradoxně, i když jsme po první třetině vedli dvoubrankovým rozdílem, jsem musel trochu zvýšit hlas, protože ten náš výkon byl hrozně bezstarostný. To jsme nechtěli, chtěli jsme hrát svůj hokej. Ve druhé třetině jsme přidali pět gólů a tu poslední jsme už dohrávali, abychom se zbytečně nevysilovali, protože nás pozítří čeká těžké utkání se Sokolovem.

Mojmír Trličík (trenér HC Frýdek-Místek): Zhodnotit výsledek 9:0 je velice jednoduché, protože s tímto výsledkem je patrné, že byl soupeř jasně lepší. I když musím říct, že v první třetině soupeř nedominoval. Přestříleli jsme ho, dokázali jsme si vytvořit několik přečíslení a několik dobrých situací, ale vstup do utkání, kdy jsme dostali za první tři střídání dva góly, vstup do druhé třetiny další dva góly a pak soupeř úplně jasně dominoval ve všech aspektech hry, které jsou. Ať už to bylo vyhrané buly, přesilová hra, bruslení, vyhrávání soubojů,... Tím pádem je ten výsledek takový, jaký je.

Slezané vstupovali do zápasu se třemi porážkami za sebou na svém kontě. Tentokrát před nimi ležel až moc těžký cíl. Nováček z Vrchlabí je v parádní formě, a to rysům ukázal již z úvodu utkání. Protože během prvních dvou minut se domácí tým trefil hned dvakrát. Již po čtyřiceti sekundách zvedal ruce ke stropu haly Ondřej Machala, který se prezentoval nádhernou individuální akcí, kdy si ze svého obranného pásma dojel po pravé straně až před branku, bekhendem si posunul kotouč doleva do brankoviště a zakončoval prakticky do prázdné branky. V čase 02:00 poskočilo skóre na světelné tabuli už na 2:0. Ondřej Vála přibruslil na vrcholek levého kruhu, dostal přihrávku a parádní střelou propálil kotouč mezi betony Danečka. Rysi se snažili, dvě hezké šance si vypracoval Milan Mikulík. Nejprve mu ale dorážku z brankoviště zlikvidoval parádním rozštěpem Štepánek, následně zase proti dobré ráně z levé strany brankářův beton. Strážce vrchlabské svatyně uspěl i proti dobrým pokusům Floka, Martynka a dalších hráčů.

Druhá třetina začala ještě hůř, než ta první. Už po 26 sekundách vypálil na branku Michal Pochobradský, kterého mezi kruhy parádně našel Machala. Pochobradský zakončil k tyči a i v druhé třetině potvrdil vynikající vstupy Vrchlabí do začátku jednotlivých části hry. Do poloviny zápasu jsme viděli ještě jednu branku, opět se trefil Michal Pochobradský. Ten se parádně zorientoval ve skrumáži hráčů v mezikruží a poslal kotouč za Danečkovy záda. Tři sekundy po polovině zápasu už to bylo 5:0. Ján Niko zakončil parádní kombinaci domácího celku z levého kruhu střelou mezi betony. V čas 32:30 zvyšoval na 6:0 Pavel Mrňa, kterému při hře čtyři na čtyři parádně nabídl kotouč z pravého kruhu před volnou branku Urban. Do konce třetiny ještě stihl Michal Pochobradský z přesilovky zkompletovat hattrick. Ovšem parádní přihrávku před branku si připsal při tomto gólu Tomáš Nouza. Pak už tato „třetina hrůzy“ skončila.

Jenže Vrchlabí i do poslední části vstoupilo brankou v první minutě. V čase 40:50 si do pravého kruhu najel Ondřej Rohlík a zakončil jednoduchou střelou poslal osmý puk do svatyně hostí. Rysi ještě několikrát prověřili Štěpánka, který v brance domácího celku exceloval. Nejprve Martynek pálil z pravého kruhu, následně zase v oslabení unikl Przybyla. Pak pálil třeba Peterek a další. Nikomu z nich ale dnes v zápase nebylo souzeno brankáře Vrchlabí překonat. Když už se zdálo, že skóre zůstane na stavu, v jakém bylo po první minutě třetí třetiny, dokázalo Vrchlabí udeřit ještě podeváté. Chrtek našel Františka Formánka v levém kruhu, který si připravil kotouč a dělovkou ho poslal mezi betony Suchánka. Pak už zápas skončil. Rysi tedy bohužel odjíždějí s pořádným debaklem. O reparát se však pokusí hned za dva dny proti Litoměřicím. Na ledě soupeře začíná utkání rovněž v 17 hodin.