Další nula Juraje Šimbocha napomohla k výhře 2:0 nad Litoměřicemi!
Konečně! Poprvé od třetího kola získali Frýdecko-místečtí z domácího zápasu všechny tři body. Odnesly to Litoměřice, které s domácím týmem drželi bezbrankový stav až do padesáté minuty, v níž vstřelil vítěznou branku Jakub Matyáš. Jeho počínání napodobil v samotném závěru i Vladimír Luka, jenž upravil skóre na konečných 2:0. Z tohoto výsledku mohl mít velkou radost i Juraj Šimboch, který i napodruhé vychytal s Litoměřicemi čisté konto.
15., sobota 15.10.2016, Hala Polárka
2:0
0:0, 0:0, 2:0
Šimboch (Daneček) – Michal Roman, Matyáš, Jeník, Zahradníček, Roupec, L. Doudera, Adámek – Sýkora, Cienciala, Luka – Miloš Roman, Kanko, Franek – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Meidl, Klimša, Káňa
HC Stadion Litoměřice
Pavelka (Šindelář) – Plášil, Jebavý, Smetana, Šulc, Piegl, Barák, Bílek – Pletka, Hanták, Ondráček – Kalla, Bulík, Valášek – Procházka, Miškář, Pilař – Racek, Rubeš, Beránek.
Branky a nahrávky: 50. Matyáš (Chmielewski, O. Kovařčík), 60. Luka. Rozhodčí: Obadal – Bryška, Novák. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 648. Střely na branku: 31:24. Průběh utkání: 2:0.
Mgr. Jiří Juřík: „Konečně se nám to povedlo. Musím kluky pochválit za velmi kolektivní a zodpovědný výkon. Nějaká chybička se tam samozřejmě vloudila, ale Juraj Šimboch je zase výborně zakryl. S Litoměřicemi jsou to vždy velmi vyrovnané utkání a my jsme rádi, že se štěstí opět přiklonilo na naší stranu.“

První dvě třetiny branku nepřinesly

Útočné formace obou týmů se v úvodu utkání spíše hledaly, první vážnější šance se urodila až po pěti minutách hry, ovšem David Cienciala svou příležitost z předbrankového prostoru nevyužil. Pilař, Pletka a Miškář poté na druhé straně dostali do provozní teploty Šimbocha, který v desáté minutě zlikvidoval nebezpečné dorážky Rubeše.

Druhá polovina první dvacetiminutovky přinesla rysům dvě přesilové hry, v první z nich pálil nad Cienciala, poté zase Michal Roman a do třetice aktivní Cienciala. Dvě minuty před koncem úvodní periody putoval na trestnou lavici i Martin Ondráček, ani jeho nedovolený zákrok ale domácí nepotrestali.

Po změně stran se od litoměřických hráčů utrhl Michal Kovařčík, v úniku ale branku netrefil. Během další minuty pak Pavelka zlikvidoval i šance Franka a Kanka. V pětadvacáté minutě se po propagačním pokusu Smetany opět ukázal mladší z bratrů Kovařčíku, jenomže gólman Stadionu zakročil nachystanou lapačkou.

V čase 26:38 si hokejisté Frýdku-Místku opět zahráli v početní výhodě, Luku však Pavelka vychytal stejně jako následnou střelu Chmielewského a dorážku Tomáše Franka. Na přelomu druhé poloviny zápasu fauloval mladičký útočník rysů Miloš Roman, jehož čtyři spoluhráči v dalších dvou minutách ale všechny soupeřovy střely zablokovali.

Menší převaha Litoměřic trvala i po návratu Miloše Romana, Valáškovo zakončení z ostrého úhlu ale Šimbocha nepřekvapilo. Chvíli poté měl už několikátou dobrou možnost Cienciala, který v protiútoku tentokrát zakončil do hrudi Pavelky. Ve druhé hostující přesilovce se Litoměřičtí dostali do vedení, branka ale nakonec kvůli hře vysokou holí neplatila.

Vítěznou trefu Matyáše potvrdil Luka

Bezbrankový stav se tak přesunul i do třetí třetiny, v jejímž úvodu se s pukem do brankoviště bezúspěšně tlačil Matyáš, jenž pro Frýdek-Místek vybojoval alespoň přesilovku. Kromě nepřesné rány Kanka a zneškodněného pokusu Luky se však Pavelka moc nezapotil. Další úspěšný zákrok si litoměřický strážce branky připsal proti střele Franka.

Další pasáž rovněž patřila domácím, aktivní útok s bratry Kovařčíky a Aronem Chmielewským při několika pokusech ale opět narazil na maskovaného muže v brance Severočechů. Adámkova střela z osmačtyřicáté minutě proletěla vedle branky, o malou chvíli později se už ale solidně zaplněná Polárka mohla radovat, když několikátou šanci Chmielewského dorazil za Pavelkova záda Jakub Matyáš.

Krátce na to měly Litoměřice příležitost vyrovnat v přesilovce, sebejistý Juraj Šimboch ale lapil jak střelu Bulíka, tak i zakončení veterána Václava Pletky. Poté, co se Tomáš Franek se vrátil do hry, opět ožili hráči Frýdku-Místku, šance Chmielewského a Ondřeje Kovařčíka však ztroskotaly na nepřesně seřízených mířidlech. Stadion se v závěru třetí třetiny do žádného tlaku nedostal a v čase 59:29 naopak podruhé inkasoval, když do opuštěné branky přesně zamířil Vladimír Luka.