Frýdek-Místek doma nebodoval ani tentokrát, výhru si odváží Most
Utkání s Mostem se hned od začátku pro domácí Frýdek-Místek nevyvíjelo vůbec dobře, hosté se bleskově dostali do vedení. Na začátku druhé třetiny sice Frýdecko-místečtí srovnali, poté ale mostečtí hokejisté vstřelili dvě slepené branky, ze kterých už se domácí nedokázali oklepat a nakonec prohráli 2:4.
13., sobota 8.10.2016, Hala Polárka
2:4
0:1, 2:3, 0:0
Šimboch (Daneček) – Matyáš, Michal Roman, Zahradníček, Jeník, Adámek, L. Doudera – Luka, Cienciala, Sýkora – Miloš Roman, Kanko, Christov – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Meidl, Káňa, Samiec – Franek.
HC Most
Hübl (Spěšný) – Strejček, Novák, Šesták, Hora, Charousek, Cvrk, Bednárik – Rod, Alinč, Smolka – J. Doležal, Divíšek, Slavíček – Mical, Havlíček, Kubinčák – Šimeček, Řehoř.
Branky a nahrávky: 21. Miloš Roman (Christov), 40. O. Kovařčík (Chmielewski, Matyáš) – 1. Smolka (Rod), 27. Smolka (Alinč), 28. Šimeček (Divíšek, Slavíček), 39. Strejček (Alinč, Smolka). Rozhodčí: Kika - Lukš, Hanzlík. Vyloučení: 8:10. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1482. Střely na branku: 31:24. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 4:1, 4:2.
Mgr. Jiří Juřík: „Bylo to jako na houpačce. Měli jsme výborné chvíle, hrozné chvíle, byli jsme nedůrazní, nevyužili jsme přesilové hry, a to si myslím rozhodlo. Soupeř hrál velmi disciplinovaně, je to zkušené mužstvo a my jsme udělali tři chyby. Nepovedl se nám začátek utkání, druhý gól byl potom rozhodující, protože hned na něj přišel třetí a my už jsme nedokázali najít sílu na to, abychom to otočili.“

Hosté si lepší vstup do tohoto utkání přát nemohli. Pouhých čtyřicet sekund hry stačilo Mosteckým k tomu, aby se dostali do vedení. Z protiútoku se dostal do samostatného úniku Pavel Smolka, který zakončil přesným bekhendem a vstřelil tak první bleskovou branku zápasu. O pár minut později mohl vyrovnat Luka, ten však těsně po vhazování trefil pouze tyč.

Poté se dostal do obrovské šance i Michal Kovařčík, který si po zmatku v Hüblově brankovišti objel klec a mohl zakončit do prázdné, mostecký gólman se však na poslední chvíli přesunul a tuto obrovskou šanci zneškodnil dvou lapačkou. Oba týmy si poté vytvářely slibné šance, ani jeden už ale do konce první sirény gól nevstřelil a do šatny se odcházelo za stavu 0:1.

Frýdek-Místek nechtěl zůstat pozadu a stejně jako v první třetině vstřelili bleskový gól hosté, tentokrát se po pouhých 39 sekundách hry radovali domácí. Fanoušci se v hale Polárce konečně po dvou zápasech a jedné třetině dočkali gólu. Radost jim udělal teprve šestnáctiletý útočník Miloš Roman, který si najel k levému kruhu a přesnou suverénní střelou zavěsil kotouč pod horní tyč.

Z vyrovnání se však domácí moc dlouho neradovali, jelikož ve 27. minutě přišla ledová sprcha. Nejprve vrátil svému týmu vedení Pavel Smolka, který se trefil už podruhé v tomto duelu. Využil špatné rozehrávky domácích beků a dostal se do samostatného úniku, ve kterém Šimbocha překonal. O pouhých 27 sekund později už se mostečtí hokejisté radovali znovu. Krátce po vhazování se k puku dostal Jaroslav Šimeček, který tentokrát frýdecko-místeckého gólmana překonal z mezikruží.

Minutu a půl před koncem druhé části se Most prosadil znovu. Tentokrát byl autorem branky Jan Strejka, který po přihrávce Alinče prostřelil domácího gólmana a zařídil tak svému týmu tříbrankové vedení. Domácí se však nevzdávali a pouhých deset sekund před koncem druhé třetiny snížili zpět na rozdíl dvou branek. Chmielewski našel najíždějícího Ondřeje Kovařčíka, který puk přesně tečoval za záda Hübla.

Ani gól do šatny ale Frýdecko-místecké nevzkřísil. Ve třetí třetině jsme viděli několik přesilovek na obou stranách, branka už však nepadla. Frýdek-Místek se sice snažil, s nepříznivým stavem už však nedokázal nic udělat, a tak si hostující Most odvezl zasloužené tři body.