Béčko rysů ztratilo náskok během pár minut a z Orlové odjelo bez bodu
Ve šlágru kola zavítalo frýdecko-místecké béčko na led Orlové. V první periodě vstřelená branka k vidění nebyla. Do druhé třetiny vstoupili rysi skvěle a během chvilky vedli o dva góly, ovšem domácí Orlová během tří minut otočila utkání a dostala se do vedení, které ještě ke konci třetiny zvýšila. V poslední třetině sice béčko zdramatizovalo utkání vstřeleným gólem, ale srovnat už nedokázalo. Orlová se tak dostává na úkor béčka Frýdku-Místku do popředí v Moravskoslezské krajské lize.
9., sobota 4.11.2017, Orlová - Lutyně, Zimní stadion
4:3
0:0, 4:2, 0:1
MHK Slovan Orlová, z.s.
Urbánek - Procházka, Sznapka, Deutsch, Kytka, Tomis, Zámecznik, Hegegy - Grepl, Matějíček, Juhász, Pavlas, Lenomar, Vaštík D., Pavlát, Dýrr, Tvrdík
HC Frýdek-Místek "B"
Dobečka - Golasovský, Gottwald, Hamhalter, Vančo-Minařík, Gonos, Niedoba, Flegr - Janečka, Sluštík, Mičulka, Vacula, Fiala, Slovák, Zberovský, Carbol, Ondráček, Ševčík
Branky a nahrávky: 28. Tomis (Zakuťanský), 29. Lenomar (Juházs, Pavlas), 30. Matějíček (Zakuťanský, Tomis), 37. Zamecznik (Pavlas) – 23. Hamhalter (Sluštík, Slovák), 26. Vančo-Minařík (Gonos), 50. Gottwald (Sluštík, Mičulka). Rozhodčí: Vít Hykel - Michal Václavík, Rostislav Wanke.

Už od začátku utkání bylo k vidění spousta šancí a nádherných akcí, ovšem brankáři se v první třetině blýskli skvělými zákroky a ani přes urputné snažení útočníků gól nepadl.

Druhá třetina byla jako den a noc, jelikož padlo celkem šest branek. Frýdek-Místek se dostal do vedení ve 23. minutě, když se přesnou ranou trefil Lukáš Hamhalter. O navýšení náskoku se postaral už o tři minuty později Radim Vančo-Minařík. Po dvou brankách frýdecko-místeckých rysů se ovšem rozjel domácí motor.

První radost domácím fanouškům udělal v 29. minutě obránce Petr Tomis. Minutu po jeho gólu se prosadil Kamil Lenomar a utkání bylo rázem 2:2. Ovšem o další minutu později se trefil znovu domácí hráč, tentokrát Marek Matějíček a Orlová během tří minut otočila vývoj utkání. Ve 37. minutě poslal domácí tým do dvougólového vedení Patrik Zamecznik a po druhé periodě plné zvratů vedla domácí Orlová 4:2.

V 50. minutě zdramatizoval utkání frýdecko-místecký Michael Gottwald. V samotném závěru utkání se brankář Dobečka odebral na střídačku a Frýdek-Místek zkoušel vyrovnat v šesti hráčích na ledě. Po chvíli přišlo vyloučení a to na obou stranách. Rysi tedy měli k dispozici přesilovku 5 na 3. Ovšem tu nevyužili a Orlová vyhrála 4:3. Na první místo v tabulce tak usedá místo Frýdku-Místku jeho dnešní domácí přemožitel.