Frýdek-Místek nedokázal udržet vedení a z Prostějova si odváží pouze bod
Na utkání 21. kola Frýdek-Místek odcestoval na led nedalekého Prostějova. Zápas nabídl víceméně vyrovnanou partii. V úvodní třetině byl lepší domácí tým a zaslouženě se ujal vedení. V druhé třetině Frýdek-Místek během tří minut díky brankám Kaluse a Christova vývoj zápasu obrátil. Ovšem během poslední periody domácí vyrovnali. Pak už se skóre nezměnilo a došlo na prodloužení, kde byli úspěšnější domácí.
21., sobota 4.11.2017, zimní stadion Prostějov
3:2p
1:0, 0:2, 1:0 - 1:0
LHK Jestřábi Prostějov
Neužil – M. Drtina, D. Kolář, Žovinec, Mikliš, Havlík, A. Holík – Dvořáček, Venkrbec (C), Rudovský – Zabloudil, Voženílek, Nestrašil – L. Luňák, Divíšek (A), Nouza (A) – Fiala, Hozák, Hajný.
Hlaváč – L. Kovář, Haman, Ovčačík (A), Zahradníček (A), Piegl, Bartko, D. Stránský – J. Kalus, Bajtek, Kvasnica – Christov, Kaukič, Kofroň – Raška, Przybyla (C), Klimša – Kafka, Flok.
Branky a nahrávky: 8. Nouza (L. Luňák, Havlík), 42. Rudovský, 61. Dvořáček (Venkrbec) – 35. J. Kalus (Kafka, Przybyla), 38. Christov. Rozhodčí: Tomáš Veselý - Tomáš Zbořil, Ladislav Lučan - Tomáš Měkýš. Vyloučení: 3:2. Využití: 2:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 1260. Střely na branku: 30:30. Blokované střely: 2:7. Zásahy brankářů: 28:27.
Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): Musím pochválit soupeře, který hrál dnes velice dobře z obrany a hrozil z brejků. My jsme měli optickou převahu, ale chybělo nám více odhodlání v koncovce. Bylo to takové, že se nám nemůže nic stát a to většinou nedopadne dobře. Za dva body jsme rádi.

V první periodě již v osmé minutě vedli domácí. První branku zajistil Tomáš Nouza, jenž využil přihrávky Lukáše Luňáka, a kotouč vyslal přímo pod břevno. I když měli hosté v průběhu přesilovky velké šance k vyrovnání, nepodařilo se jim Jakuba Neužila prostřelit. Rysi tak do kabiny odcházeli s jednobrankovou ztrátou.

V úvodu druhé třetiny mohl Prostějov vést o dva góly, když se rozezněla tyč Hlaváčovy brány. Hosté měli velké štěstí a puk do brány nespadl. K vyrovnání došlo ve třicáté páté minutě, kdy Dominik Kafka vyhrál souboj o puk a ihned jej poslal na Jana Kaluse, který střílel z první za záda Neužila. O necelé tři minuty později se o další rysí branku postaral Vít Christov, když našel prostor mezi Neužilovými betony a Frýdecko-Místečtí tak vedli 2:1.

Domácí nechtěli přenechat důležité tři body soupeři a ve čtyřicáté druhé minutě Jan Rudovský vypálil na Jana Hlaváče. Ten si se střelou dokázal poradit, ale na dorážku už nedosáhl. V průběhu třetiny mohli diváci vidět šance na obou stranách, žádná z nich ale nebyla proměněna.

O vítězi muselo rozhodnout až prodloužení. Ani ne po minutě byl známý vítěz. Matouš Venkrbec našel osamoceného Davida Dvořáčka, který vyslal puk doprostřed brány, neboť se Hlaváč nedokázal rychle přemístit. Rysi tak z Prostějova odvážejí jediný bod.