Zemřel Josef Furmánek
Novinky
Klub HC Frýdek-Místek přijal s velkou lítostí zprávu o úmrtí svého bývalého manažera pana Josefa Furmánka.

 

Pan Josef Furmánek byl po celý svůj život spjatý s hokejem. Řadu let zastával funkci manažera HC Frýdek-Místek a byl rovněž ředitelem tehdejší Víceúčelové sportovní haly, která stála poblíž řeky Ostravice. Byl to právě pan Furmánek, kterému se povedlo v roce 1994 získat do Frýdku-Místku Mistrovství světa juniorů. Měl blízko i k rozhodování soutěžních zápasů, když se zúčastnil jako čárový rozhodčí Mistrovství světa v pozici čárového rozhodčího a svou stopu zanechal i ve federální a české lize.

O tom, že hokej pro něj byl i po ukončení své kariéry na pozici manažera a rozhodčího stále na prvním místě svědčí jeho působení na pozici delegáta a člena v komisi rozhodčích ledního hokeje. Právě v komisi rozhodčích působil od roku 2008, kde však ze zdravotních důvodů před rokem a půl skončil.

Celé dvě třetiny pan Furmánek hokejem žil a dělal vše pro to, aby své zkušenosti mohl předávat budoucím mladým rozhodčím. Bohužel třetí třetinu už „dohrát“ nestihne, protože po dlouhé a těžké nemoci se ve středu 22. září 2021 ve věku 71 let jeho hokejové srdce zastavilo.

Vedení HC Frýdek-Místek vyjadřuje upřímnou soustrast rodině a všem pozůstalým.