Základní část míří do závěrečného finiše
Novinky
Po reprezentační pauze se v tomto týdnu znovu rozjedou zápasy hokejové Chance ligy. Na rysy čeká do konce základní části soutěže již jen sedm utkání. Znamená to, že máme stále ještě 21 bodů ve hře.

Přesně deset dní bude rozdíl mezi našim posledním prvoligovým vystoupením na Slavii a dalším zápasem, který odehrajeme v přerovské MEO Aréně. Duel se Zubry je na pořadu ve středu 17. února od 16 hodin.

Během zmíněné reprezentační pauzy měli hráči možnost dobít své baterky a pořádně se připravit na závěrečný finiš. Tam totiž v devatenácti dnech sehrajeme sedm utkání. Čtyři z nich se budou hrát v naší hale Polárka, ke třem pak rysi pocestují na led svého soupeře.

A co nám říká letmý pohled na průběžnou tabulku? V čele soutěže jsou momentálně tři celky, které doposud na své konto nastřádaly 53 bodů. O tom, že v první trojce figurují týmy Jihlavy a Kladna, s tím se dalo tak nějak i počítat. Co je však velkým překvapením, tak je umístění letošního nováčka z Vrchlabí. Tým zpod Krkonoš se do druhé nejvyšší soutěže v republice vrátil po předlouhých devíti letech a hned čeří vody, když ze sedmadvaceti odehraných utkání prohrál devět z nich.

Za touto již zmíněnou trojicí máme další tři celky, které mají minimální bodovou ztrátu. S 52 body jsou na průběžné čtvrté pozici přerovští Zubři (náš nejbližší soupeř). Jen o bod méně na ně ztrácí pátá Poruba s šestou Třebíčí.

O přímý postup do čtvrtfinále soutěže bude ještě boj. Prozatím nejlepší pozici třímají prostějovští Jestřábi. Ti jsou se 47 body na sedmém místě. No a pak už to bude boj o každičký bod. Osmé Litoměřice a devátý Vsetín mají momentálně 44 bodů. Určité naděje na čtvrtfinále stále drží ve svých rukou hokejisté pražské Slavie (40), Ústí nad Labem (39), či Sokolova a Benátek nad Jizerou (oba 38). Každopádně ve hře tu máme případné předkolo play off. Do něj postoupí družstva, která se po základní části umístí na konečném 9. až 12. místě. Své naděje určitě nevzdají v Kolíně. Na vytouženou dvanáctou pozici chybí Kozlům jen tři body. To patnáctý Havířov a na šestnácté příčce momentálně figurující Frýdek-Místek, mají prozatím na svém kontě bodů třicet. Není to moc, ale pořád je na severu Moravy o co hrát. Zvlášť při tříbodovém systému, které se udělují za každé vítězství v řádné hrací době. Sedmnáctý Šumperk a poslední Kadaň už jednu jistotu letos mají. Vlastně dvě. Jednak z Chance ligy v letošním ročníku nikdo nesestupuje, takže se v obou klubech mohou v klidu soustředit na vylepšení svého bodového zisku. A tou druhou jistotou je, že do letošních vyřazovacích bojů již oba celky zasáhnout nemohou.

A kdo nás ve finiši ještě čeká?


Bilance v letošní sezoně:
- s Benátky nad Jizerou 2:5 (V), 5:0 (D)
- s Ústí nad Labem 6:0 (D), 2:4 (V)
- s Kadaní 3:2 (V), 2:5 (D)
- se Sokolovem 5:1 (V)
- se Šumperkem 0:5 (V), 6:3 (D)
- s Vrchlabí 3:5 (D), 0:9 (V)
- s Kladnem 3:5 (D), 1:5 (V)
- s Přerovem 2:3 (D)
- s Havířovem 6:4 (D)
- se Vsetínem 2:5 (V)
- s Prostějovem 2:3 p (D), 4:5 (V)
- se Slavií 4:2 (D), 4:3 p (V)
- s Jihlavou 0:1 (D)
- s Porubou 0:5 (V)
- s Třebíčí 2:3 (D), 3:1 (V)
- s Kolínem 6:3 (D), 1:3 (V)
- s Litoměřicemi 1:4 (V)

TABULKA PO 27. KOLECH