Zajímavý experiment sedmáků
V dalším kole Ligy starších žáků sedmáci v neděli přivítali v Polárce soupeře z Havířova a skóre bylo po dvou třetinách tak jednoznačné, že trenér Jaroslav Fleischmann sáhl k zajímavému experimentu, který může přispět k posílení soudržnosti týmu, kde není žádná role v sestavě podřadná.

Když Frýdek-Místek svého soupeře po dvě třetiny jasně přehrával ve všech dovednostech a líbivá kombinační hra s pěknými góly vedla k přesvědčivému skóre 16:1, v třetí části domácí soupeře ušetřili spíše házenkářského skóre.

„Kluci si přeházeli sestavu, útočníci hráli v obraně a obránci v útoku. Tím si měli možnost vyzkoušet, jak mají obránci některé situace těžké, a naopak, že není jednoduché se prosadit v útoku,“ přiblížil změnu v obrazu hry poslední třetiny, kterou předtím suverénní domácí prohráli o tři branky, trenér Jaroslav Fleischmann.

HC F-M – Havířov 16:4 (8:0, 8:1, 0:3)

Bodovali: Kaszper 7+1, Kandrák 1+3, Bajtek 3+0, Varadi 0+3, Gola 2+0, Škola 1+1, Pavelka 1+1, Malý 0+2, Strache 0+2, Bača 1+0, Cvek 0+1, Špiřík 0+1.

Brankáři: Dorotík 30 min. 1/11 (91 %), Kovařík 30 min. 3/16 (81 %), střely: 41:27.