Vzniklo Sdružení prvoligových klubů ledního hokeje
Novinky
Nejvyšší vedení Českého hokeje v čele s prezidentem Aloisem Hadamczikem podpořilo vznik nového orgánu pro nejvyšší českou seniorskou soutěž řízenou svazem. Sdružení prvoligových klubů ledního hokeje je v činnosti od začátku května a jeho cílem je sportovní, finanční i mediální rozvoj I. ligy ČR za vzájemné spolupráce všech prvoligových klubů a Českého hokeje. Aktivním členem sdružení bude také HC Frýdek-Místek.

Vznik tohoto orgánu inicioval současný člen výkonného výboru Českého hokeje Daniel Sadil. „Cílem bylo za podpory prezidenta svazu Aloise Hadamczika a celého vedení Českého hokeje vytvořit sdružení klubů, které budou spolupracovat, budou se scházet a vytvoří fungující orgán. To vše za účelem toho, aby byla nejvyšší dospělá soutěž řízená svazem skutečně výkladní skříní našeho hokeje. Chci, abychom drželi pospolu, byli neustále v kontaktu a vyměňovali si názory i zkušenosti,“ říká Sadil, který bude působit jako ředitel SPK LH.

 

Jaké bude další personální obsazení nově vzniklého orgánu? „Prezidentem sdružení se po volbách stal pan Pavel Hinner z Poruby, členové představenstva jsou Petr Neumann ze Vsetína, Stanislav Tichý ze Slavie Praha, Martin Svoboda z Třebíče a Jan Pravda ze Zlína,“ popisuje Sadil vedení SPK LH, které má už za sebou první ustanovující schůzi. Právě zde sdružení vyjádřil plnou podporu i prezident Českého hokeje Alois Hadamczik.

 

Sportovně bude první ligu i nadále řídit Český hokej. „Nicméně řídící pracovník soutěže a další svazoví činovníci budou v úzkém kontaktu právě se Sdružením prvoligových klubů. Představenstvo SPK LH se bude scházet jednou za čtrnáct dní, valná hromada pak dvakrát ročně,“ pokračuje Sadil s tím, že SPK LH bude v kontaktu i s dalšími orgány. „Sdružení prvoligových klubů bude s Asociací profesionálních klubů i s Asociací druholigových klubů v úzkém kontaktu.

 

Od začátku, kdy se začalo jednat o vzniku sdružení, vnímáme zlepšení společné komunikace prvoligových klubů. Věříme, že i nadále kluby budou společně jednat o tématech, které první ligu budou posouvat směrem nahoru,” vysvětluje výkonný manažer HC Frýdek-Místek Jakub Mikulík.

 

Jedním z důležitých témat sdružení bude případná změna formátu baráže o extraligu. „Chceme najít formát, který bude pro kluby první ligy motivující, aby věděly, že mají reálnou šanci postoupit do extraligy,“ říká Sadil, který potvrdil i konec stávajícího titulárního partnera I. ligy ČR.Chceme jednat se svazem a s BPA o novém partnerovi a o tom, aby věděl, že se jedná o soutěž, která ho bude vzorně reprezentovat. Chance jako partner končí. Doufáme, že se tím do hry dostanou i další partneři,“ uzavírá Daniel Sadil.

 

Vedení Sdružení prvoligových klubů ledního hokeje

 

  • Prezident: Pavel Hinner (HC RT TORAX Poruba 2011)

  • Člen představenstva: Petr Neumann (VHK Robe Vsetín)

  • Člen představenstva: Stanislav Tichý (HC Slavia Praha)

  • Člen představenstva: Martin Svoboda (SK Horácká Slavia Třebíč)

  • Člen představenstva: Jan Pravda (Berani Zlín)

  • Ředitel: Dan Sadil