Ve formě hrající Frýdek-Místek odcestuje do Třebíče
Po jedenácti kolech se Frýdek-Místek nachází na skvělém třetím místě. Za lídrem tabulky je jenom kvůli horšímu skóre. V sobotu rysi přicestují do Třebíče, kde se utkají s tamním mužstvem. Třebíč se v tabulce nachází na jedenácté příčce. Zápas se odehraje ve středu v 17:30.

Rysi se přesunuli na třetí přičku tabulky a potvzují formu

Frýdek-Místek se v pondělí blýskl skvělým týmovým výkonem a zápas se Vsetínem dokázal otočit ze stavu 0:2. Z jedenácti utkání si rysi připsali šest výher a dokázali porazit i takové kapacity jako Slavia Praha. Bod urvali i s Českými Budějovicemi.

Poslední zápas nabídl opravdovou hokejovou bitvu. I atmosféra byla úžasná. Na zápas přišlo přes dva tisíce diváku, kteří se bavili kvalitním hokejem. Rysi i přes hrozivý začátek dokázali potvrdit roli favorita a do tabulky si vybojovali další tři body. Do zápasu proti Třebíči pravděpodobně nenastoupí Tomáš Franek, který léčí zranění.

„Myslím, že jsme byli po většinu zápasu drtivě lepší mužstvo a ty tři body jsme si zasloužili,“ takhle zápas zhodnotil asistent trenéra Marek Malík.

Třebíč zatím nedokázala navázat na výsledky z minulého ročníku

Třebíč v minulé sezoně skončila na pátém místě a dokázala se probojovat do play-off. Narazila až v semifinále, kde ho vyřadila pražská Slavia. V letošním ročníku si Třebíč pouze třikrát připsala tři body.

První výhra přišla až ve čtvrtém kole. Tým doma uvítal Kladno a do zápasu šel jako outsider. Základní hrací doba skončila remízou 2:2. Dvacet sekund před koncem prodloužení rozhodl o vítězství Třebíče Roman Erat, který se dokázal uvolnit v útočném pásmu a jeho rána zamířila přesně mezi betony brankáře. Další výhra přišla ve Slavii a doma proti Havířovu.

V posledním zápase se Třebíč představila v Kadani. Po prvních dvou třetinách domácí vedli o dvě branky a zdálo se, že zápas už dotáhnou do vítězného konce. Třebíč se v závěrečné třetině nadechla k obratu a dokázala vyrovnat. Tři minuty od vyrovnání si domácí Kadaň zahrála přesilovou hru. Po skvělé kombinaci dokázal rozhodující gól utkání vstřelit Darek Hejman.

Nejproduktivnější hráčem mužstva je Roman Erat, který si připsal jednu přesnou trefu a k tomu hned devět asistencí.

Třebíči se letos doma vůbec nedaří. Z celkově šesti zápasů hráči vybojovali pouze pět bodů. Tým naplno bodovat dokázal pouze proti Havířovu.

V posledních zápasech rysi soupeře nedokázali udolat

Poslední zápas se odehrál letos v únoru. Po jednobrankové remíze došlo až k samostatným nájezdům. Frýdek-Místek proměnil pouze jeden nájezd a to k vítězství stačit nemohlo. O měsíc dřív Frýdek-Místek odcestoval do Třebíče, kde soupeři podlehl 0:2.