V pondělí vyzve Frýdek-Místek na domácím ledě trápící se Vsetín
Frýdecko-místečtí hokejisté mají za sebou úspěšný vstup do sezony, po deseti kolech se usadili v horních patrech tabulky a bodovat budou chtít také proti nováčku WSM Ligy Vsetínu. Ten je zatím v tabulce předposlední, ale není radno ho podceňovat. Rysy můžete v jejich snaze znovu se v tabulce posunout o něco výše podpořit v hale Polárka v pondělí od osmnácti hodin.

Rysi chtějí prodloužit svou bodovou sérii

Frýdek-Místek letos zatím patří k tomu lepšímu, co WSM Liga nabízí. Po deseti odehraných kolech se rysi etablovali v horní třetině tabulky a trápí favorizované soupeře. V prvním kole sebrali bod Karlovým Varům, bod brali i v Českých Budějovicích a z Přerova přivezli rovnou body tři. Na prázdno vyšli pouze na domácím ledě s Kladnem, i když to měli většinu zápasu více ze hry.

Po prohře s Havířovem se Frýdecko-místečtí nadechli k bodové sérii, která zatím trvá tři utkání. Nejprve přivezli již zmíněný bod z jihu Čech, poté přemohli doma Prostějov a dva body za výhru po prodloužení získali naposledy při výjezdu do Benátek.

V Benátkách si rysi poradili i bez elitní trojice Aron Chmielewski a bratři Ondřej a Michal Kovařčíkové. O vítězství rozhodl proměněným nájezdem v prodloužení kapitán Milan Mikulík. Právě Mikulík zatím vládne týmové produktivitě se sedmi body (2+5).

„Bylo to velmi vyrovnané utkání, ve kterém rozhodovaly individuální chyby,“ hodnotil vydřené vítězství trenér Jiří Juřík. „Dnes jsme byli šťastnějším týmem.“

Vsetín si na tempo druhé nejvyšší soutěže teprve zvyká, pozor ale na Březinu

Vsetín vlétl do sezony jakožto nováček WSM Ligy hodně sebevědomě, v prvních dvou kolech srazil na kolena Ústí nad Labem i ex-extraligové Karlovy Vary. Jenže poté již Valaši poznali, že ve druhé nejvyšší lize už nebudou kosit jednoho soupeře za druhým, jako se jim to dařilo před rokem ve 2. Lize - Východ.

Ve třetím kole schytal Vsetín debakl od Kladna a od té doby už vyhrál jen dvakrát - nad Havířovem a naposledy v sobotu nad poslední Kadaní. Tu porazil na domácím ledě těsně 2:1. I tak se ale krčí na předposledním místě tabulky. Při tom, jak je ale WSM Liga zatím vyrovnaná, je ztráta Vsetínských na play-off pouze tříbodová.

Jestli se na někoho zatím může Vsetín plnohodnotně spolehnout, je to určitě útočník David Březina, který vévodí produktivitě WSM Ligy. Za deset zápasů stihl nasbírat jedenáct bodů, z toho šestkrát se trefil do černého.

Vsetín nedávno posílil brankář Jaroslav Pavelka, který přišel z hradeckého Mountfieldu na tříměsíční hostování. Hned ve svém prvním utkání proti Kadani pomohl Vsetínu ke třem bodům. „Odehrál jsem tu sice první zápas, ale jsem rád, že se nám podařilo vyhrát a to, že jsem se stal nejlepším hráčem utkání, je už něco navíc,“ mohl být mladý brankář se svou premiérou nadmíru spokojený.

O vítězství nad Kadaní se také výrazně zasloužil obránce Martin Janáček, který se trefil po svém návratu z marodky. Připraven bude nastoupit také proti Frýdku-Místku. Ve stavu neschopných nastoupit naopak zůstávají obránci Jakub Teper a Ondřej Holomek, start Radima Kucharczyka je nejistý.

Vsetí se zatím na ledě soupeře představil čtyřikrát a ještě se mu nepovedlo bodovat naplno. Připsal si výhru v prodloužení nad Havířovem, bod si odvezl z Litoměřic. S Kladnem a Prostějovem prohrál.

Vsetín má rysům co vracet. Chystá se pomsta?

Poslední vzájemná utkání těchto dvou týmů spadají do rok a půl staré minulosti. Přesně řečeno do doby, kdy spolu oba kluby zápolily o postup z 2. Ligy. Frýdek-Místek byl tehdy úspěšnější, zelenožluté porazil ve vyrovnané sérii o postup 3:2 na zápasy, ačkoliv už prohrával 1:2. Vsetín si tak musel na postup do WSM Ligy ještě rok počkat a teď se třepe na odvetu.