Frýdek-Místek "B" porazil rozjetý Krnov 4:1
Ve čtvrtém zápase se domácí postavili Krnovu, který porazili. I když byl v první třetině Frýdek-Místek aktivnější, zbytek zápasu už nebyl procházkou růžovým sadem. Ve druhé periodě se karty obrátily a byli to právě rysi, kteří začali mít před bránou rušno. Přesto, že se rysí síť jednou zachvěla, dokázali domácí přidat další dva góly. Během třetí třetiny se hra začala opět podobat té z první dvacetiminutovky, kdy byli domácí aktivnější. Hostům se se skóre 4:1 nepodařilo už nic udělat.
4., sobota 7.10.2017, Hala Polárka
4:1
1:0, 2:1, 1:0
HC Frýdek-Místek "B"
Horváth (Dobečka) – Golasovský, Gottwald, Vančo-Minařík, Fojtík, Hammal, Gonos – Janečka, Sluštík, Mičulka – Fiala, Vacula, Slovák – Carbol, Šváňa, Heralt – Ševčík, Zberovský.
HK Krnov
Mužík (Plánovský) – Mosler, Dohnal, Hon, Ševčík, Volf – Kostovský, Polok, Vlašánek – Beneš, Michálek, Nardelli – Tošenovjan, Havlíček, Holeš.
Branky a nahrávky: 17. Mičulka (Fojtík), 27. Fiala, 39. Ševčík (Slovák, Vacula), 45. Carbol (Gonos) – 28. Nardelli (Dohnal). Rozhodčí: Tomáš Janda – Rostislav Wanke, Martin Janoško. Vyloučení: 10:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 170.
René Slanina (HC Frýdek-Místek "B"): Před zápasem jsme věděli, že Krnov bude těžký soupeř, jsou to starší kluci, kteří mají zkušenosti. Platila na ně naše pohyblivost a rychlost, což se v první třetině ukázalo, že de facto kromě prvního střídání se u nás (v pásmu) neukázali. Škoda, že jsme nedokázali dát víc branek. Ačkoliv jsme druhou třetinu vyhráli 2:1, tak herně to bylo z naší strany špatně. Z toho jsme se ale do třetí třetiny poučili a přidali jsme čtvrtou branku a potom jsme hru už jenom kontrolovali. Musím pochválit našeho brankáře Ondru Horvátha, který nás několika dobrými zákroky podržel.
Jaroslav Planovský (HK Krnov): Věděli jsme, že má Frýdek-Místek mladý a dobrý mančaft a taky jsme se o tom přesvědčili. V první třetině byli o něco lepší, prohrávali jsme 0:1. Říkali jsme si, že budeme hrát perfektně ve středním a obranném pásmu, aby soupeř nedal gól, ale utekli nám na 1:0. Ve druhé třetině jsme byli na šance lepší my, měli jsme tam opravdu čtyři pět gólových šancí, ale naopak jsme tu třetinu prohráli 1:2. Dá se říct, že tohle bylo rozhodující. Kdyby jsme utekli do vedení my, tak by ta hra byla jiná, soupeř by hrál jinak. Ve třetí třetině jsme to ještě chtěli nějak otočit, ale dostali jsme gól na 1:4 a prostě už jsme fyzicky nemohli. Hráli jsme na pět beků, na dva pravé beky. Už tam nebyla šťáva, nešlo to zvrátit, soupeř byl lepší.

V první třetině domácí borci téměř nepustili hosty k puku. Jednu z největších šancí krnovských měl Jiří Hon, po jehož střele se ozvala nejbližší tyč Horváthově pravé ruce. Z rysů to byl Tomáš Mičulka, kdo mohl proměnit skóre již v deváté minutě, každopádně se mu nepodařilo přemoct roztaženého Mužíka.

Tomáš Mičulka se dočkal v sedmnácté minutě, kdy obdržel od Jana Fojtíka krásnou přihrávku. Mičulkova střela proletěla nad Mužíkovým pravým ramenem až do sítě. Zbytek třetiny rysi trápili hosty, ale další branku nepřidali.

Ve druhé dvacetiminutovce to Frýdek-Místek neměl tak snadné, hosté přidali na tempu a Ondřej Horváth si řádně zachytal. I když Krnov začal být aktivnější, jako by jejich obrana zapomněla na svou povinnost a dovolila Ondřeji Fialovi, aby si pohrál s Antonínem Mužíkem, jemuž puk proklouzl kolem levého betonu za záda.

Ani ne o dvě minuty později podobnou udělali chybu také domácí a toho využili David Nardell s Jiřím Dohnalem, čímž už domácí vedli pouze o jednu branku, 2:1. Ne celé dvě minuty před koncem třetiny krnovská obrana odhalila rysům další mezírku, té si všiml Petr Slovák, od kterého Vojtěch Ševčík dostal přihráno a vrátil domácím dvoubrankový náskok.

Poslední perioda přinesla jenom jeden gól, a to ze strany rysů. Jan Carbol vystřelil po nahrávce Jana Gonose a domácí se počtvrté radovali, když se puk objevil za brankovou čárou. Po zbytek třetiny hosté nedokázali skóre nějak proměnit a tak Frýdku-Místku podlehli 1:4.

Frýdek-Místek se po třetím vítězství ze čtyř zápasů udrží na čele pelotonu Krajské ligy.