V prvním zápase Chance ligy se rysi představí na ledě Rytířů
Novinky
Je tady 1. kolo nové Chance ligy, ve kterém zavítá Frýdek-Místek do dalekého Kladna. Rytířům se v letní přípravě příliš nedařilo a z deseti zápasů vyhráli pouze tři. Rysi se s Kladnem utkali naposled v minulém ročníku v rámci 41. kola, které lépe zvládli Rytíři, když zvítězili v domácím prostředí 3:2 po prodloužení. Tentokrát se bude opět hrát v ČEZ stadionu v Kladně. Úvodní buly je naplánováno na 16:00 hod.

Kladnu se v přípravě moc nedařilo

Rytíři odehráli v letní přípravě přesně deset utkání, ovšem z toho vyhráli pouze tři. Kladno se hned v prvním zápase utkalo s kazašským týmem Arlanu Kokšetau, kterého porazilo na nájezdy. Před ostrou sezónou se Kladenští utkali dvakrát s extraligovým týmem Litvínova, ovšem ani jednou na něj nestačili. Posledním zahraničním týmem, kterým se utkal klub Jaromíra Jágra byl účastník druhé nejvyšší ruské soutěže Sarjarka Karagandy, ale ani tady se Rytíři nemohli radovat z vítězství.

V generálce se Kladno představilo na ledě extraligových Karlových Varů. Rytíři se stejně jako v minulém zápase museli obejít bez Jaromíra Jágra a jeho start proti Frýdku-Místku je na vážkách. Ovšem první třetina jasně patřila Energii, která vedla už 3:0. Pět minut po půlhodině nadělily Karlovy Vary svému soupeři bůra a po druhé dvacetiminutovce vedly 5:1. V poslední třetině vstřelila obě mužstva po brance a Kladno prohrálo vysoce 2:6.

Toto utkání na ledě Kladna může být velmi prestižní pro našeho trenéra Marka Malíka, který s Jaromírem Jágrem strávil tři sezóny v dresu New York Rangers. „Je to velké a zajímavé téma, pokud k tomu dojde, bude to pro naše hráče velký svátek. Hokeji se může věnovat naplno a to on dělá. Sám jsem to zažil v New Yorku, kde si dával i noční tréninky. On sám ví, co jeho tělo potřebuje, to je možná jeden z důvodů, proč takhle dlouho hraje na vysoké úrovni. My ale po klucích budeme chtít, aby se soustředili sami na sebe. Nebudeme sedět s otevřenou pusou a koukat na něj, co na ledě dělá,“ vyjádřil se Malík.

Výsledek obrázku pro Jaromír Jágr a Marek Malík

Změny v kádru:

Přišli:

Josef Zajíc (Znojmo), Petr Vampola, (České Budějovice), Brendon Nash (Rungsted), Jiří Říha (Mladá Boleslav)

Odešli:

Martin Lenďák (Košice), David Tůma (Litvínov), Matěj Pekr (Jihlava), Anton Kurjanov (-), Roman Přikryl (České Budějovice)

Poslední zápas Kladna:

Branky a nahrávky: 2. Gríger (Kohout, Podlipnik), 13. Skuhravý (Vágner), 14. Kohout (Gríger), 21. Flek (Havránek), 35. Skuhravý (Flek, Gríger), 55. Rachůnek (Flek) – 37. Hajný (M. Bláha), 57. Zelingr (Vildumetz)

Sestava Kladna: Cikánek (41. Brízgala) – Nash, Svedlund, Volráb, Hořava, Zelingr, Veber –Vildumetz, Kubík, Strnad – Kružík, Kaut, Redlich – Hajný, Š. Bláha, M. Bláha – Jelínek, Filip, O. Bláha.

Rysi uspěli v generálce a s letní přípravou mohou být spokojeni

Frýdek-Místek odehrál v Srpnu sedm přátelských utkání a z výhry se radoval hned pětkrát. Rysi dokázali v prvním zápase porazit na domácím ledě polský tým Jastrzebie 5:1. Poté se zúčastnili turnaje O pohár RT TORAX, kde nejprve debaklovali výběr slovenské dvacítky 8:1, ale poté přišla prohra 4:5 s Toruní, která předvedla skvělý obrat. V boji o třetí místo narazili Frýdeckomístečtí na domácího obhájce Porubu, kterou porazili 2:1 na nájezdy.

Následně se Slezané opět představili v hale Poláce a vedli si velmi dobře, jelikož dokázali porazit slovenského finalistu extraligy Trenčín 1:0. Poté přišla těžká porážka 1:5 na ledě Krakova, ale v generálce na půdě Dubnice Frýdek-Místek zvládl a vyhrál 5:2.

Poslední zápas Frýdku-Místku:

MHK Dubnica 2:5 HC Frýdek-Místek

Branky: 22. Lantoš, 40. Jakubík - 2. Christov, 5. Kofroň, 8. Klimša, 25. Klimša, 40. Kofroň

Sestava Frýdku-Místku: Malík (Daneček) - Hrachovský, Husák, Zahradníček, Krisl, Adámek, Homola, Stránský - Kaukič, Mikulík, Kalus, Rudovský, Motloch, Kuťák, Martynek, Przybyla, Peterek, Christov, Klimša, Kofroň.