5 výher, 2 prohry, taková byla letní příprava Slezanů
Novinky
Trenéři Jiří Juřík s Markem Malíkem mohou být před ostrým startem sezóny spokojeni. Hned o pět výher ze sedmi zápasů se totiž postarali jejich svěřenci. Frýdek-Místek se zúčastnil i turnaje O pohár RT TORAX, kde nakonec skončil na třetí příčce. V dresu Frýdeckomísteckých už byly k vidění i čtyři nové posily.

První přípravné utkání sehráli rysi na domácím ledě s polským týmem Jastrzebie. Na svého soupeře domácí vlétli a po první třetině vedli 1:0. Ve druhé periodě navýšili náskok na tři branky a nakonec se Frýdek-Místek mohl radovat z první výhry v přátelském zápase výsledkem 5:1.

Třetí místo na turnaji O pohár RT TORAX

Slezané se letos zúčastnili turnaje O pohár RT TORAX, který obhajoval jeho loňský domácí vítěz HC RT TORAX Poruba. V prvním zápase narazili na výběr slovenské dvacítky. I do tohoto utkání vlétli Frýdeckomístečtí a první třetinu vyhráli 3:0. Jinak tomu nebylo ani po druhé dvacetiminutovce a nakonec z toho byl těžký debakl soupeře, když Frýdek-Místek zvítězil vysoce 8:1.

Ve druhém zápase se očekávala opět výhra, tentokrát s polskou Toruní. A i nyní se rysům povedl začátek a první periodu vyhráli 3:1. Ve druhém dějství zvýšili náskok na tři branky, ovšem ke konci třetiny hosté snížili na rozdíl jediného gólu. V poslední dvacetiminutovce Toruň srovnala a nakonec udeřila dvě minuty před koncem, když Komaristij proměnil samostatný nájezd. Polský tým tak předvedl skvělý obrat a dostal se do finále, zatímco Slezané se museli smířit s bojem o třetí příčku.

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, baskebalové hřiště a uvnitř

Tentokrát loňský obhájce z Poruby nepostoupil do finále a utkal se v utkání o třetí místo s Frýdkem-Místkem. První branku vstřelil po půlhodině hry Homola, ale soupeř do minuty odpověděl. Následně už gól nepadl a šlo se do nájezdů, které Frýdeckomístečtí zvládli a rozhodující nájezd si připsal Žovinec.

Skalp slovenského finalisty i velká prohra v Krakově

Po tomto přípravném turnaji se rysi opět představili v hale Polárce, kde tentokrát přijel věhlasný soupeř ze Slovenska, kterým byl poražený finalista extraligy Trenčín. I když v první polovině zápasu branka nebyla k vidění, tak se hrál velmi aktivní a pro oko atraktivní duel.

Nakonec ve 34. minutě rozjásal domácí fanoušky Martynek. Ve třetí třetině si Trenčín vypracoval dost příležitostí srovnat, ale brankář Daneček chytal ve velmi dobré formě a puk za svá záda nakonec nepustil. Frýdeckomístečtí si tak připsali cennou, i když bezbodovou výhru 1:0.

V předposledním přípravném zápase zavítali Slezané na půdu Krakova, který skončil v polské hokejové lize na čtvrtém místě. Rysi sice i tentokrát šli do vedení, ale na konci první třetiny byl stav remízový 1:1. Druhá perioda byla ovšem drtivá a polským tým vedl 4:1. V poslední třetí dvacetiminutovce přidal Krakov ještě jeden gól a nakonec vyhrál nad Frýdkem-Místkem vysoce 5:1.

Na obr�¡zku může b�½t: jeden človÄ›k nebo v�­c lid�­, baskebalov�© hÅ™iÅ¡tÄ› a stadi�³n

Rysi se z Polska vydali na Slovensko, kde se v posledním přátelském utkání v letní přípravě utkali s Dubnicou, která hraje stejně jako Frýdek-Místek 1. ligu, ale v minulém ročníku skončila v play-off už ve čtvrtfinále. Frýdeckomístečtí měli stejně jako celou přípravu i tentokrát velmi dobrý start do utkání a první třetinu vyhráli 3:0. Druhá perioda skončila remízou 2:2 a Slezané tak stále drželi tříbrankový náskok. V posledním dějství už gól nepadl a Frýdek-Místek tak zvládl generálku před ostrým ročníkem Chance ligy.

Nové posily Frýdku-Místku

Hned pět nových jmen přivedl Frýdek-Místek do svého týmu. Těmi jsou tři obránci Jiří Krisl (z Havířova), Dušan Žovinec (z Prostějova), Patrik Husák (z Nových Zámků) a útočníci Jan Rudovský (z Prostějova) a Lukáš Motloch (z Nového Jičína). K novým tvářím Frýdeckomísteckých by se měl přidat i šestnáctiletý mládežnický reprezentační brankář Nick Malík, který je syn našeho trenéra Marka Malíka, ovšem taky je kmenovým hráčem Ocelářů Třinec.